Balustrady balkonowe drewniane. Stolarstwo Rękodzielnicze Wrocław.


Nieodzowną częścią balkonu jest zabezpieczenie, czy to drewniane, czy też metalowe, balustradą

Balustrada balkonowa może przybierać różne kształty i wymiary. 

W czasach historycznych, w zależności od epoki balustrada balkonowa była wyrabiana jako wycinki koła lub łuków, niejednokrotnie od przodu, jak w renesansie, z wypukleniami na suknie ówczesnych dam.

Obecnie łączymy różne materiały podczas wytwarzania balustrady balkonowej. Oczywiście do podstawowych należy jak najbardziej drewno.

Są rodzaje, które lepiej niż inne znoszą długotrwałe wystawianie na warunki pogodowe, takie jak: deszcz, słońce oraz niskie temperatury. 

Jakie drewno jest najodpowiedniejsze do wyrobu balustrad?


Do jednych z najtrwalszych możemy zaliczyć drewno modrzewia, jest one wysoce oporne na powyższe, balustrada balkonowa będzie wytrzymała.

Właściwie powierzchniowo zabezpieczone, potrafi, według doświadczeń, przetrwać w dogodnych warunkach nawet 1500 lat.

Balustrada balkonowa powinna właśnie być wykonana z jak najbardziej trwałego materiału, aby służyła pokoleniom użytkowników.

Dużą zaletą balustrad drewnianych jest mozliwość ich odnawiania. Stare powłoki lakiernicze, łuszczące się można usuwać chemicznie lub mechanicznie, aby po regeneracji, nadać tchnienie nowości.

Balustrady balkonowe, przeważnie wykonywane z drewna, także są stawiane z innych materiałów. Dosyć często używanym tworzywem jest metal.

Świetnie pasuje i współgra z wszechobecnym drewnem, łącząc się w jedną nowatorską, estetyczną całość.

Balustrady balkonowe mieszane niejednokrotnie uwypuklają cechy i różnice poszczególnych, różnych wykończeń, podnosząc walory wyglądu i trwałości.

Balustrada balkonowa może być osadzona na stałę oraz w nowszym ujęciu, w specjalnych warunkach, stawia się ją ruchomą. Niektóre przypadki przedstawiają balustradę z furtką, gdy z balkonu pociągnięte są schody na poziom gruntu. 

Jak zabezpieczyć balustradę?


Jednym z najlepszych obecnie stosowanych środków chemicznych do zabezpieczania balustrad balkonowych jest lakier wysokopigmentowany wytwarzany w oparciu u żywice poliuretanowe.

Balustrada balkonowa zabezpieczona takim pokryciem malarskim zwiększa wielokrotnie swoją trwałość. Technologia lakiernicza w tym przypadku pozwoliła osiągnąć wyżyny trwałości uelastyczniając twardy poliuretan.

Natomiast do upiększenia i ochrony części metalowych, zastosować winno się powłoki zarówno elastyczne jak i odporne na czynniki zewnetrzne, świetnym produktem jest lakier proszkowy lub nakładany natryskowo jednoskładnikowy akrylowy.

Powrót na stronę główną