Balustrady z drewna-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław


 Balustrady można podzielić na kategorie wykonania. W zależności od stylu w jakim są wykonane schody tak i balustrady obciążone są tym samym stylem. Mamy tralki o przekroju kwadratu, prostokąta a także koła. 

 Pochwyty w balustradzie, mogą być zarówno bez profili jak i ze zdobiącymi frezowaniami. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz Wrocław. Balustrady.

 Nieodzownym zamknięciem przestrzeni schodowej są niewątpliwie solidne balustrady. Wykonywane na modłę zamawiającego, z różnych materiałów drzewnych. Ich głównym przeznaczeniem jest zabezpieczenie ciągu komunikacyjnego przed upadkiem w otwór stropowy. Balustrady drewniane.

 Są ustalone, ergonomiczne kształty, które zapewniają wygodę w użytkowaniu, właściwie dobrane wymiary pochwytu dają dobre ujęcie dłonią, właściwe rozmierzenie tralek, usztywniają całość ale i też zabezpieczają przed wypadnięciem małych dzieci. Stolarstwo Rękodzielnicze, Stolarz wrocław. Stolarstwo Wrocław. Balustrady.

 Renesans jest tego oczywistym przykładem, niebywałe formy oraz fantastyczne zdobienia doprowadziły do powstania form balustrad drewnianych niezwykle artystycznych i świetnie się prezentujących. Stolarz Wrocław. Balustardy drewniane.

 W okresie rokoko, balustrady drewniane nabrały zdecydowanie masywniejszych kształtów, stosowane do schodów w bogatych pałacach, nie mogły być zbyt małe. Już nie slużyły do chwytania lecz do zdecydowanego opierania się. Tralki zamieniły się w rzeźbione kasetony a motywy kwiatowe, już wtedy były nieśmiertelne. Balustrady drewniane.

 Nawet obecnie, niektórzy nie stronią od arabeskowych wykończeń. Na zamówienie w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Balustrady drewniane. Wrocław balustrady.

  Montowanie poręczy balustrady drewnianej do tralek a potem osadzanie ich w policzki schodów, zwiększało stabilność całej konstrukcji.

 Obecnie jak i kiedyś stosuje się do kotwienia tralek gniazd i kołków. Niejednokrotnie aby wzmocnić takie połączenie, używa się nacięcie kołka i osadzenie klina, który po wsadzeniu w gniazdu rozpiera się. 

 Pierwsze balustrady drewniane wyrabiano ze zwykłych drągów wczepianych w ściany domostw, z czasem nastepowały zmiany w wyglądzie, zawsze jednak starano się aby balustrady drewniane powoli stawały się niemalże dziełem sztuki. Stolarz Wrocław. Wrocław balustrady. Balustrady drewniane.

Nasze balustrady wykonane są z drewna klejonego na szerokość oraz na grubość. Sposób taki daje nam pewność trwałości wymiarów. Drewno tak sklejone nie będzie się wyginało ani kurczyło a my ze spokojem będziemy użytkowali nasz wyrób.

Dzisiejszy rynek obfituje w różnego rodzaju wykończenia lakiernicze, przeto i nasze balustrady będą potraktowane czy to odpowiednią barwą, czy też pokryciem malarskim.