Balustrady z drewna-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław


Balustrady drewniane - kategorie wykonania


 W zależności od stylu w jakim są wykonane schody tak i balustrady obciążone są tym samym stylem. Mamy tralki o przekroju kwadratu, prostokąta a także koła. 

 Pochwyty w balustradzie, mogą być zarówno bez profili jak i ze zdobiącymi frezowaniami. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz Wrocław. Balustrady z drewna na wymiar. Zakład stolarski Wrocław.

 Nieodzownym zamknięciem przestrzeni schodowej są niewątpliwie solidne balustrady. Wykonywane na modłę zamawiającego, z różnych materiałów drzewnych. Ich głównym przeznaczeniem jest zabezpieczenie ciągu komunikacyjnego przed upadkiem w otwór stropowy. Balustrady z drewna na wymiar.

 Są ustalone, ergonomiczne kształty, które zapewniają wygodę w użytkowaniu, właściwie dobrane wymiary pochwytu dają dobre ujęcie dłonią, właściwe rozmierzenie tralek, usztywniają całość ale i też zabezpieczają przed wypadnięciem małych dzieci. Stolarstwo Rękodzielnicze, Stolarz wrocław. Stolarstwo Wrocław. Balustrady z drewna na wymiar. Zakład stolarski Wrocław.

 Renesans jest tego oczywistym przykładem, niebywałe formy oraz fantastyczne zdobienia doprowadziły do powstania form balustrad drewnianych niezwykle artystycznych i świetnie się prezentujących. Stolarz Wrocław. Balustardy drewniane.

 W okresie rokoko, balustrady drewniane nabrały zdecydowanie masywniejszych kształtów, stosowane do schodów w bogatych pałacach, nie mogły być zbyt małe. Już nie slużyły do chwytania lecz do zdecydowanego opierania się. Tralki zamieniły się w rzeźbione kasetony a motywy kwiatowe, już wtedy były nieśmiertelne. Balustrady z drewna na wymiar.

 Nawet obecnie, niektórzy nie stronią od arabeskowych wykończeń. Na zamówienie w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Balustrady z drewna na wymiar. Wrocław balustrady. Zakład stolarski Wrocław.

  Montowanie poręczy balustrady drewnianej do tralek a potem osadzanie ich w policzki schodów, zwiększało stabilność całej konstrukcji.

 Obecnie jak i kiedyś stosuje się do kotwienia tralek gniazd i kołków. Niejednokrotnie aby wzmocnić takie połączenie, używa się nacięcie kołka i osadzenie klina, który po wsadzeniu w gniazdu rozpiera się. 

 Pierwsze balustrady drewniane wyrabiano ze zwykłych drągów wczepianych w ściany domostw, z czasem nastepowały zmiany w wyglądzie, zawsze jednak starano się aby balustrady drewniane powoli stawały się niemalże dziełem sztuki. Stolarz Wrocław. Wrocław balustrady. Balustrady z drewna na wymiar.

Nasze balustrady wykonane są z drewna klejonego na szerokość oraz na grubość. Sposób taki daje nam pewność trwałości wymiarów. Drewno tak sklejone nie będzie się wyginało ani kurczyło a my ze spokojem będziemy użytkowali nasz wyrób.

Dzisiejszy rynek obfituje w różnego rodzaju wykończenia lakiernicze, przeto i nasze balustrady będą potraktowane czy to odpowiednią barwą, czy też pokryciem malarskim

Balustrady drewniane - kształt, ekologia, trwałość.


Bez względu na kształt, jesteśmy w stanie państwu wykonać na zamówienie pochwyt lub balustradę. Zakład stolarski Wrocław.

Balustrady drewniane w domostwie, oprócz działań zabezpieczających, będą cieszyć oko swym estetyzmem.

Lata doświadczeń w rękodzielnictwie przyzwyczaiły nas do prac zupełnie niezwyczajnych, gdzie najważniejszy jest pomysł i skutek jego wykonania.

Balustrady drewniane są wyrobami przede wszystkim nie wpływającymi na zdrowie.

Drewno, jakie by nie było, nie wnosi do naszego otoczenia środków, które mogłyby wpływać ujemnie na nasze samopoczucie a co więcej, drewno przez wilgoć zawartą w sobie, potrafi regulować wilgotność w pomieszczeniach oraz przy okazji zmniejsza ładunki potencjalne.

Balustardy drewniane na wymiar zamówione u rzemieślnika będą wykonane według ścisłych potrzeb, przeto nie ma obaw o niewłaściwy wyrób.

Na życzenie także odtwarzamy zniszczone i brakujące części schodów. Balustrady drewniane na wymiar. Zakład stolarski Wrocław.

Warto także wspomnieć o rodzajach drewna, z którego możemy państwu wykonać balustradę.

Do podstawowego surowca drzewnego zaliczamy napewno drewno bukowe, któe charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi.

Jest jednocześnie twarde jak i elastyczne. Jego budowa anatomiczna pozwala na profilowanie zarówno gięciem na mokro jak i gięciemklejeniem. Zakład stolarski Wrocław.

Jego własna gęstość powoduje wspaniałą oporność na zagniecenia i odkształcenia. Jest często wykorzystywane właśnie do wyrobów schodów i ich podzespołów.

Także, z dużą trafnością, jest stosowane w wykonywaniu mebli szkieletowych, takich jak krzesła i taborety.

Drugim, niewiele ustępującym rodzajem drewna jest surowiec pozyskiwany z drewna jesionowego.
Jesion jest drewnem, podobnie elastycznym jak powyżej wymienione, lecz anatomicznie różnym. Jego rysunek jest bardzej charakterystyczny, bardziej ozdobny. Balustrady drewniane na wymiar.

Bardzo dobrze się je wykończa, całkiem dobrze klei i gnie. Jeśli zaś idzie o trwałość w latach, w stałych warunkach wilgotnościowych, jesion powinien wytrzymać od 300 do 800 lat wewnątrz. 

Oczywiście można stosować, z różnym powodzeniem wszelkie gatunki drewna, natomiast jest jeszcze jeden, warty omówienia.

Drewno dębowe od dawien dawna było wykorzystywane na schody, wrota, poręcze.

Jest z tej samej rodziny anatomicznej co jesion, o bardzo zbliżonych parametrach użytkowych, jest nieco miększe oraz jest mniej sprężyste.

Natomiast jest o wiele bardziej odporne na warunki zewnętrzne. Dąb pod wpływem warunków zmiennych pogodowych, nadaje się dobrze na balustrady na zewnątrz. Jego trwałość może wynieść nawet 85 lat.