Bary z drewna-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.


Rodzaje drewna, stosowane do wyrobu barów drewnianych


Gdy wybieramy się do miejsc użytku publicznego takich jak restauracje, kawiarnie, często korzystamy z barów z drewna, lad. Przeznaczenie jest ich oczywiste, oprzeć się na nich, ustawić naczynia z ulubionym napojem, strawą. 

Mało kto jednak zastanawia się jak i z czego są wykonane. 

Skonstruowane z różnych materiałów, pozwalają nam świetnie spędzać czas. Jakież to materiały zawdzięczają powstanie baru z drewna? Przeważnie, w zakładzie stolarskim Stolarstwo Rękodzielnicze stosujemy lite drewno, gatunków drzew najbardziej odpowiednich do tego rodzaju sprzętów. Bary drewniane.

Jakie to są gatunki? 

Śpieszymy z odpowiedzią: najlepsze są oczywiście najtwardsze, takie jak buk, jesion, dąb z liściastych oraz modrzew z iglastych. Drewno bukowe, obok rzadko stosowanego drewna grabowego, spełnia wszystkie parametry wytrzymałościowe, jednakże jako materiał podlegający istotnym wahaniom wymiarowym, winno  być odpowiednio przygotowane do zastosowania w wyrobie baru z drewna. Bary drewniane.

 Drewno jesionowe należy do gatunków o zdecydowanie widocznym usłojeniu, co daje mu ciekawe ożliwości wykończeniowe,przez co można osiągnąć interesujące rezultaty poprzez barwienie, otrzymując estetyczne i niepowtarzalne wzory. Warto także nadmienić, iż drewno jesionowe jest także twardym gatunkiem, odpowiednim na bary z drewna w restauracjach i pubach, gdzie przewija się dużo osób. Bary drewniane na zamówienie.

 Drewna dębowego nie trzeba nikomu przedstawiać, to klasyk w wykończeniach, solidny o pięknym kolorze oraz usłojeniu, zmieni pomieszczenie nie do poznania. Istnieje jeszcze jeden materiał stolarski zalecany do takich prac, jest to sklejka. Zdecydowanie najbardziej stabilna wymiarowo, w szerokiej gamie wymiarów i grubości, wspomoże lite drewno. Bary z drewna potrafią być finezyjnie wykończane. Bary drewniane na zamówienie.

Bary drewniane możemy podzielić jesli chodzi o ich konstrukcję na skrzyniowe oraz szkieletowe, pierwsze posiadają bardzo zbitą, stała i stabilną budowę, drugie są nieco lżejsze, bardziej filigranowe. 

Niekiedy bary drewniane przybierają różne kształty od zdecydowanie prostokątnych brył do krzywoliniowych, łukowych postaci. 

Gdzież jak nie przy barze drewnianym zawiązuję się ciekawe znajomości? Stolarstwo Rękodzielnicze jest za takimi zawiązaniami. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.


Bary drewniane - zalety.


Bary drewniane są idealnym i łatwym w utrzymaniu czystości sprzętem stolarskim. Wielowiekowa historia udowadnia niesamowitą trwałość surowca jakim jest drewno.

Bary drewniane wykonane z pieczołowitością są wyrobami na pokolenia a dobór odpowiednio przygotowanego materiału, podnosi korzyści płynące długotrwałego użytkowania.

Któż idąc do restauracji czy też szynku,  nie chce usiąść przy barze wykonanym z przyrodnych drzew?

Mało kto wie, iż drewno zupełnie nie oddziałuje niezdrowo na człowieka, co więcej, przez swoją budowę pochłania wolne rodniki oraz w niewielkim stopniu równoważy poziom wilgotności w pomieszczeniach.

Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Cechy i trwałość barów ze względu na zastosowane surowce.


Bary drewniane, jak przystało na wyroby z przyrodniego surowca, niezależnie od rodzaju drewna, to sprzęty stolarskie o niebywałej trwałości. Drewno same w sobie potrafi być trwałe, w jednakich warunkach, nawet tysiące lat.

Karczmy zazwyczaj stawiano z drewna okrągłego iglastego, natomiast stolarkę meblową, czyli stoły oraz zydle, czyniono z surowców twardych gatunków.

Szczyty barów były wytwarzane natomiast z drewna najtwardszego, czyli buczyny oraz jesionu.

Taki blat strzymywał wieloletnie użytkowanie, rozlewanie trunków, cięcia nożami.

Szlachta, urządzając swe biesiady, chętnie korzystała z ówczesnych, własnych barów, gdzie oddawano się rozkoszy podniebienia jak i polityce.

Także i wśród mieszczaństwa, wieków minionych, chętnie uczęszczano do przybytków, gdzie można było zasiąść przy kuflu lub czaszy przedniego trunku. Jak widać, bar drewniany przyczyniał się do "zbliżania" ludzi.