Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Balustrady zewnętrzne z drewna i metalu

2018-06-30 11:57:09, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedłożę sposoby i czynności wyrobu balustrady zewnętrznej z drewna i metalu.

 

Jak zwykle i jak zawsze najistotniejszą sprawą jest materiał. Najlepsze drewno to takie, które jest odpuszczone, nie będzie się szczególnie odkształcało.

 

Ważne aby nie miało zbyt dużych sęków i miało przekrój półpromieniowy lub styczny, dający większą oporoność na ugięcia wszelakie.

 

Zamawiający zlecił nam wykonanie zabudowy swojego balkonu balustradą drewnianą na uprzednio przygotowane słupki stalowe. Balustrady drewniane.

 

Nasze balustrady zewnętrzne wykonujemy z drewna sosnowego.

 

Jako, iż balkon jest długości 6 metrów, uznaliśmy, że najzacniej będzie wykonać balustrady z jednego, długiego kawałka. Ustaliliśmy przytwierdzenie wkrętami do słupków balustrady jako najkorzystniejsze.

 

balustrada drewniana stolarz wrocław

 

 

Jak to wykonaliśmy?

 

Na całej długości balkonu stoi 7 słupków o głębokości ok 4 cm.

 

Przez ich grubość wykonaliśmy przelotówki, przez które dokonamy wkręcenia się w duszę listwy.

 

Jednakże aby łby wkrętów nie wystawały poza powierzchnię słupka, zastosowaliśmy nawiercanie gzymkowe. Balustrady drewniane.

 

Od zewnętrznej strony słupka przytwierdziliśmy, w odpowiedniej odległości i podziale, listwę drewnianą. Następnie poczęliśmy wkręcać łączniki, zaczynając od pierwszego i ostaniego słupa, tak aby ustanowić wszystko na jednym poziomie.

 

Pomiędzy listwy wkładaliśmy uprzednio klocuszki, zapewniając równe wysokości podziałów.

 

Na samej górze balustrady, został osadzony stalowy płaskownik, zapewniając równowagę, do którego przytwierdziliśmy pochwyt, również drewniany.

 

Oczywiście wszystkie części naszej balustrady są osadzane na surowo, przeto będą jeszcze wykończane szlifem oraz pokrywane zabezpieczającą farbą.  Balustrady drewniane.

 

Balustarda balkonowa z drewna stolarz wrocław

 

Do przeciwdziałania na warunki pogodowe do ochrony naszej balustrady użyjemy lakieru poliuretanowego w kolorze szarym, o dużym ciężarze właściwym, który da nam zabezpieczenie powierchni drewna na 25 lat.

 

Balustrada będzie poddawana wszelakim działaniom czynników zewnętrznych, które będą narażały wszystkie części drewniane na ich wpływ, przeto bardzo istotnym jest dokładne wykonanie zabezpieczenia.  Balustrady drewniane.

 

Najlepszym sposobem jest nakładanie natryskowe, które da równomierny rozpływ farby oraz dostanie się do miejsc trudnych.

 

Balustrady wykonane dokładnie, nie będą podlegały szybkiemu zużyciu.

 

Pamietajmy aby najwięcej zabezpieczyć pochwyt balustrady, ponieważ będzie on narażony podwójnie, na to co się dzieje na dworze oraz na ścieranie podczas użytkowania. Balustrady drewniane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz