Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Domki drewniane dla dzieci

2018-07-09 09:33:23, komentarzy: 0

Dzisiejszy wpis będzie traktował o wyrobie drewnianego domku dla dzieci.

 

Aby rozpocząć pracę nad drewnianym domkiem dla dzieci, trzeba przygotować projekt. Pracę zaczynamy od ustalenia wszystkich istotnych wymiarów, czyli wysokości domku, jego szerokości oraz długości.

 

Po ustaleniu powyższych, przechodzimy do przygotowania materiałów koniecznych do postawienia domku drewnianego.

 

Wybieramy taki sortyment drewna, który wyda nam jak najwięcej właściwych części przy jak najmniejszym odpadzie. Jako, że cały domek drewniany będzie niemalże z desek, nie powinno nastręczyć zbyt wielu trudności w szacowaniu.

 

Warto jednak pamietać, że deski będziemy musieli przyłączyć do kantówek, które będą stanowiły szkielet naszego domku drewnianego.

 

Domek drewniany dla dzieci będzie posiadał zarówno dach jak i podłogę, w tym przypadku trzeba będzie stworzyć legary wcześniej wymienionej oraz kantówki kalenicowej. Zarówno dół jak i góra domku drewnianego może być wykonany z graniaków o przekroju 6cm na 6cm.

 

domki z drewna stolarz wrocław

 

 

Deski strzechy zostaną rozpięte na ścianach oraz części spinającej przód i tył domku. Po osadzeniu sklepienia dachowego, przechodzimy do uszczelniania. Do uszczelnienia górnej części domku drewnianego możemy zastosować papę wstępnego krycia lub bitumiczne plastry. 

 

Natomiast na podłogę stosujemy kantówki w czynności legarów, zespolone od środka ze szkieletem domku drewnianego. Odległość między kantówkami nie mogą być większe niż 1 metr, będzie to odległość powodująca zbyt duże ugięcie desek podłogowych, zatem sugeruję zastosować szerokość nie większą jak 60 cm.

 

Nasz domek drewniany dla dzieci, aby stał długo w zewnętrznych warunkach, najlepiej ustawić na cegłówkach lub betonowych bloczkach, aby drewno nie chłonęło wody z podłoża.

 

drewniany dziecięcy domek stolarz wrocław

 

Po skończeniu całego stawiania, przechodzimy do zabezpieczania powierzchni całej stanicy. Do tego typu prac najlepiej zastosować impregnat barwiący, głębokopenetrujący. Powłoki zabezpieczające nanosimy albo walkiem albo pędzlem, można także zastosować zabezpieczanie natryskowe lub kąpiele.

 

Jak przewieźć złożony domek drewniany na miejsce?

 

Zbudowaliśmy nasz domek drewniany w taki sposób, aby można go w szybki i prosty sposób rozłożyć, dwie ściany boczne są samodzielnymi częściami, łatwymi do manipulacji. Tak przygotowany domek drewniany, załadowujemy na wóz i wieziemy na miejsce osadu.

 

domek dla dzieci na zamówienie stolarz wrocław

 

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz