Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Jak wykonać przednią i nowoczesną szafkę łazienkową.

2018-01-22 15:59:46, komentarzy: 2

W dzisiejszym wpisie przedstawię krok po kroku, pracę nad rozmierzaniem i wykonywaniem drewnianej szafki łazienkowej.

 

Niejako stało się już zwyczajem, aby przed dokonaniem jakichkolwiek kroków wytwórczych, podjąć słuszną decyzję o doborze materiału.

Jak już państwo zauważyli, zawsze i wszędzie, bez znaczenia jaki mamy właśnie etap pracy, zawsze pojawia się wybór odpowiedniej wilgotności drewna. Szafka łazienkowa Wrocław

 

Na tę prawdę nie ma siły.

 

Zatem, jeśli mamy ustalony powyższy przyczynek, zabieramy się do szkicowania pomysłów. W naszym wypadku będzie to szafka łazienkowa z dwu rodzajów drewna dębowego oraz drewna sosnowego.

 

Wiadomym jest, iż aby rozpocząć wyrób chociażby podstawowych części czy tez zespołów, powinniśmy mieć wymiary. Często zdarza się spotkać się z różnymi przypadkami, to wysokości nie są jednakie, to brak kątów. Szafka łazienkowa Wrocław.

 

Najprościej rzecz ujmując, przyjmujemy zasadę, stolarz zawsze robi do kąta prostego, przy wykończeniu zawsze coś można wymysleć.

 

Nasza szafka łazienkowa drewniana będzie miała całkiem prosty kształt, przybierze wygląd litery l, odwróconej litery l. 

 

W tym wypadku klient zyczył sobie aby szafka łazienkowa miała ciężki charakter. Uznaliśmy, iż grubość 10 cm nada wrażenie przysadzistości.

 

Istotą naszej szafki łazienkowej jest drewno dębowe.

 

Do poczynienia wszystkich cześci, użylismy drewna właściwie wysuszonego oraz odstałego. Skleiliśmy uprzednio przygotowane kantówki w płyty, z zachowaniem nadmiarów na dalszą obróbkę.

Po złączeniu w jeden korpus o kształcie L, rozpoczęliśmy uszlachetnianie powierzchni, poprzez klejenie okleiny dębowej. Szafka łazienkowa Wrocław.

 

szafka dębowa z białymi frontami na zamówienie wrocław

 

Szafka drewniana łazienkowa wymaga także drzwiczek.

 

W naszym wypadku drzwiczkami były fronty szuflad, wykonaliśmy je z drewna sosnowego wykończonego  biało w wysokim połysku.

 

Same szuflady są całkiem duże, zatem użyliśmy, dla podniesienia służebności, prowadnic w rozwiązaniu "pchnij by otworzyć".

 

To dobre rozwiązanie, gdy się ma zajęte ręce, delikatnie naciskając na szufladę, zamek wymykowy odpuszcza do kilka centymetrów szufladę, która możemy, tak czy inaczej, otworzyć. Szafka łazienkowa Wrocław.

 

drewniana szafka łazienkowa na zamówienie wrocław

 

Szafka łazienkowa, jak widać na załączonym zdjęciu, zachodzi od tyłu, na głebokość, w wannę. Aby przystosować i zakończyć widoczne szczeliny, wyrobiliśmy ręcznie listewkę maskującą, zgodnie z krzywiznami owalu wanny.

 

Mebel służy i służyć będzie kilku pokoleniom użytkowników.

 

Wspierajcie rodzime rzemiosło.

Kategorie wpisu: Meble drewniane
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Nikoka 23:09, 4 lutego 2019

  Jaki koszt wykonania takiej szafki a jaką kwotę zapłacił klient?
  Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
 • Admin 9:34, 24 lutego 2019

  Witam panią

  Mogę jedynie powiedzieć, że wykonanie tej szafki zamknęło się w kwocie około 3 tysięcy złotych, szafka jest z litego dębu oraz frontów sosnowych lakierowanych na wysoki połysk, z prowadnicami z samodomykiem.
  Pozdrawiam serdecznie
  Sebastian

  Odpowiedz