Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Jak wykonać wysoce trwałą zabudowę barową?

2018-07-18 08:49:15, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedłożę w jaki sposób można przejść do wykonywania zabudowy barowej z drewna.

 

Jak już wspominałem we wcześniejszych wpisach, wstępem do całej pracy jest zaplanowanie czynności, dobór materiałów oraz stworzenie szkiców lub rysunków technicznych. Meble barowe z drewna.

 

Zabudowa barowa z drewna, którą miałem okazję wykonywać, musiała być wykonana tak, aby warunki nie powodowały jej szybkiego zużycia. Kłopotem w miejscu osadzania zabudowy barowej z drewna, był wysoki stopień zawilgocenia powietrza.

 

Jak ogólnie wiadomo, materiał drzewny jest tak stworzony, iż posiada w swojej strukturze wodę, częściowo ją oddając, częściowo pobierając. W naszym przypadku koniecznością było tak zabezpieczyć wszystkie części zabudowy barowej z drewna, aby jak najbardziej zmniejszyć pochłaniane wilgoci. Meble barowe z drewna.

 

Może wróćmy do wytwarzania samej zabudowy barowej z drewna.

 

Bardzo istotną czynnością przed rozpoczęciem wytwarzania zabudowy barowej z drewna, jest obmiar. Do pomiarów możemy użyć taśmy mierniczej lub metrówki zwijanej, szkicownika oraz ołówka.

Na podstawie wymiarowania, jesteśmy w stanie oszacować z dużą pewnością zużycie materiałów.  Meble barowe z drewna.

 

Jako, iż sama restauracja nie jest prostokątna a ma kształt łuku, przeto i bar bedzie odzwierciedlał owy. Nasza zabudowa barowa przyjmie taki wygląd.

 

Materiał jaki zaspokoi oczekiwania zamawiającego, użyty do wytworzenia zabudowy barowej z drewna, jest sam w sobie zabezpieczony przed wzmożoną chłonnością. Sklejka, którą wykorzystamy do prac, jest także odpowiednio wzmocniona powierzchniowo. Meble barowe z drewna.

 

Przejdźmy do wyrobu zabudowy barowej.

 

Zaczynamy od baru głównego. Układamy odpowiednią ilość płyt na powierzchnię baru a nastepnie wstępnie docinamy czoła pod zadanym kątem. W ten sposób docięte płyty układamy na styk czołami do siebie a następnie obrysowujemy obustronnie, przenosząc łuki baru. Meble barowe z drewna.

 

Oczywiście trzeba pamietać, iż zabudowa baru, musi być odpowiednio szersza niż on sam, zatem po obrysie, przerzucamy ustalony wymiar, powiększony o ustalony z zamawiającym.

 

Warto także pamiętać o odpowiednim nadmiarze, podczas wycinania łuku w przyszłym blacie.

 

Po wycięciu, przygotowujemy listwę, którą osadzamy w odpowiedniej odległości od krawędzi cięcia, tak aby móc wyrównać powierzchnię boczną, do której później przykleimy listwę czołową blatu baru.

 

meble barowe z drewna stolarz wrocław

 

Do równania użyjemy frezarki górnowrzecionowej.

 

Po wykonaniu wszelkich czynności, przechodzimy do oklejania obustronnego naszego baru z drewna.

Nasza zabudowa barowa z drewna, będzie się składała z różnych podzespołów. Będą w niej półki, szafki, regał oraz blaty: wydawczy oraz robocze. Meble barowe z drewna.

  

  

meble barowe z drewna stolarz wrocław

 

W następnym wpisie ciąg dalszy wytwarzania zabudowy barowej z drewna. Meble barowe z drewna.

 

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz