W dzisiejszym wpisie przedłożę w jaki sposób można przejść do wykonywania zabudowy barowej z drewna.
Jak już wspominałem we wcześniejszych wpisach, wstępem do całej pracy jest zaplanowanie czynności, dobór materiałów oraz stworzenie szkiców lub rysunków technicznych. Meble barowe z drewna.
Zabudowa barowa z drewna, którą miałem okazję wykonywać, musiała być wykonana tak, aby warunki nie powodowały jej szybkiego zużycia. Kłopotem w miejscu osadzania zabudowy barowej z drewna, był wysoki stopień zawilgocenia powietrza.
Jak ogólnie wiadomo, materiał drzewny jest tak stworzony, iż posiada w swojej strukturze wodę, częściowo ją oddając, częściowo pobierając. W naszym przypadku koniecznością było tak zabezpieczyć wszystkie części zabudowy barowej z drewna, aby jak najbardziej zmniejszyć pochłaniane wilgoci. Meble barowe z drewna.
Może wróćmy do wytwarzania samej zabudowy barowej z drewna.
Bardzo istotną czynnością przed rozpoczęciem wytwarzania zabudowy barowej z drewna, jest obmiar. Do pomiarów możemy użyć taśmy mierniczej lub metrówki zwijanej, szkicownika oraz ołówka.
Na podstawie wymiarowania, jesteśmy w stanie oszacować z dużą pewnością zużycie materiałów. Meble barowe z drewna.
Jako, iż sama restauracja nie jest prostokątna a ma kształt łuku, przeto i bar bedzie odzwierciedlał owy. Nasza zabudowa barowa przyjmie taki wygląd.
Materiał jaki zaspokoi oczekiwania zamawiającego, użyty do wytworzenia zabudowy barowej z drewna, jest sam w sobie zabezpieczony przed wzmożoną chłonnością. Sklejka, którą wykorzystamy do prac, jest także odpowiednio wzmocniona powierzchniowo. Meble barowe z drewna.
Przejdźmy do wyrobu zabudowy barowej.
Zaczynamy od baru głównego. Układamy odpowiednią ilość płyt na powierzchnię baru a nastepnie wstępnie docinamy czoła pod zadanym kątem. W ten sposób docięte płyty układamy na styk czołami do siebie a następnie obrysowujemy obustronnie, przenosząc łuki baru. Meble barowe z drewna.
Oczywiście trzeba pamietać, iż zabudowa baru, musi być odpowiednio szersza niż on sam, zatem po obrysie, przerzucamy ustalony wymiar, powiększony o ustalony z zamawiającym.
Warto także pamiętać o odpowiednim nadmiarze, podczas wycinania łuku w przyszłym blacie.
Po wycięciu, przygotowujemy listwę, którą osadzamy w odpowiedniej odległości od krawędzi cięcia, tak aby móc wyrównać powierzchnię boczną, do której później przykleimy listwę czołową blatu baru.
Do równania użyjemy frezarki górnowrzecionowej.
Po wykonaniu wszelkich czynności, przechodzimy do oklejania obustronnego naszego baru z drewna.
Nasza zabudowa barowa z drewna, będzie się składała z różnych podzespołów. Będą w niej półki, szafki, regał oraz blaty: wydawczy oraz robocze. Meble barowe z drewna.
W następnym wpisie ciąg dalszy wytwarzania zabudowy barowej z drewna. Meble barowe z drewna.