Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Malowanie natryskowe

2018-03-02 09:18:25, komentarzy: 0

Dzisiejszym wątkiem naszego wpisu będzie malowanie natryskowe.

 

Onegdaj rzemieslnicy stosowali przeróżne środki i sposoby, do słusznego zabezpieczania powierzchni swoich wyrobów.

Jednym z najstarszych, acz obecnie zapomnianych cieczy, był pokost. Starsi pamietają jaka to była zabawa, ile to schnęło oraz jaką powłokę czyniło.

 

Ów pokost nakładano pędzlami. Jego rozlewność była przeróżna, kiedyś nie stosowano rozcieńczalników tylko podgrzewano środek malarski. Malowanie natryskowe Wrocław.

Po ogrzaniu, jako tako można było nakładać wyżej wymieniony.

 

Nawet jeszcze dziś można znaleźć wyroby, na który pokost jeszcze w całkiem niezłej postaci sie ostał.

 

Dziś natomiast rzemieślnicy zamienili stary, poczciwy ciecz, na sączasne wyroby. Obecnie są to lakiery maści wszelakiej.

 

Dobrze, gwoli wstępu zadałem nieco latopisu, przejdźmy zatem do tematu naszego tytułu. Malowanie natryskowe Wrocław.

 

Malowanie natryskowe.

 

Stolarze, w nawale pracy, zdyszeli się, machając szybciuchno w te i we w te, aby na czas oddać dzieło. Poszli po rozum do głowy i wszczęli użytkować pistolety lakiernicze z odpowiednim oprzyrządowaniem.

 

Malowanie natryskowe daje nam dwie rzeczy, czas oraz dokładność. Dostępne lakiery są tak produkowane, aby w najtrudniejszych środowiskach warsztatowych osiągać zamierzone wykończenia.

Powłoki, raz, że są o wiele szybciej schnące, a to za przyczynkiem dodanych utwardzaczy, dwa, ich rozlewność jest nieporównywalnie większa do zaprzeszłych powłok farbiarskich. Malowanie natryskowe Wrocław.

 

Jakie płyną z tego korzyści?

 

Po wyschnięciu, powłoka jest równiejsza, bez olbrzymiej ilości luźnej struktury włókien drzewnych a pewnie niedociągnięcia gładkości powierchni, dają się w zadowalający sposób zamaskować.

 

Może kilka słów o samym malowaniu.

 

Podstawową techniką jest nanoszenie farb w tak zwany krzyż.

 

Wykonujemy tę czynność w następujący sposób: przed samym elementem malowyn, wciskamy spust pistoletu i zaczynamy ruchem jednostajnym, próbując bez gwałtownch zmian, w jednej lini ów prowadzić. Gdy przeszliśmy całą długość częściny, wracamy, czyniąc to samo.

 

Warto także ustawić sobie szerokość aplikacji lakieru, inaczej szerokość kurtyny aby malowania dokonać dokładnie i o odpowiedniej szerokości. Malowanie natryskowe Wrocław.

 

Gdy cała powierzchnia jest już wstępnie obmalowana, powierchnię malowaną ustawiamy pod kątem prostym do wcześniejszej aplikacji i całą ścieżkę powtarzamy.

 

Pozostają nam jeszcze powierzchnie najmniejsze, zwane bocznymi. Tutaj czynności są takie same, jednakże warto ustawić wachlarz lakieru na bardziej punktowy i ze zmniejszonym odpowiednio ciśnieniem, aby zapobiec zalaniu nadmiernym lakierem i doporowadzić do zacieków.

 

Malowanie natryskowe daje nam dużo satysfakcji, gdy już uda nam się osiągnąć wprawę.

 

Przy malowaniu powierzchni pionowych, koniecznie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

Lakiery nakladane w ten sposób muszą być nieco rzadsze, z większą ilością powietrza, aby wytworzyć odpowiednią chmurę mieszaniny. Koniecznym także jest zmniejszenie podawania mieszaniny, unikając ściekania farby. Malowanie natryskowe Wrocław.

 

lakierowanie mebli stolarstwo wrocław

 

Właścicielem zdjęcia jest firma Derwen.

Kategorie wpisu: Wykończanie powierzchni
« powrót

Dodaj nowy komentarz