Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Narzędzia używane do nanoszenia różnych powłok malarskich

2017-06-30 08:52:38, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawię państwu ręczne sprzęty do lakierowania.

 

Można malować różnymi narzędziami takimi jak pędzle oraz wałki a także specjalne pace, jednakowoż zajmiemy się urządzeniami natryskowymi.

 

Urządzenia natryskowe można przystosować do nanoszenia wszystkich dostępnych materiałów malarskich. Do zespołu urządzeń natryskowych zaliczamy: pistolety natryskowe, sprężarki, zbiorniki do wyciskania i podgrzewania materiału malarskiego oraz kabiny natryskowe.

 

Podstawowym narzędziem do natryskowego powlekania powierzchni jest pistolet pneumatyczny.

 

Od dobrego działania pistoletu zależy w dużym stopniu końcowy efekt pracy. Pistolet natryskowy składa się z trzech zasadniczych zespołów:

korpusu, głowicy oraz mechanizmu spustowego

 

przekrój narzędzia do lakierowania natryskowego

 

Jak działa taki pistolet?

 

Zasada jest następująca, po lekkim naciśnięciu na język spustowy i otwarciu zaworu powietrznego przez szczelinę wokół dyszy wychodzi powietrze z dużą prędkością. U wylotu dyszy wytwarza się duża siła ssąca, przez dalsze naciskanie spustu odwodzi się iglicę i otwiera dyszę, z dyszy wypływa materiał malarski, który dzięki sile ssącej powietrza jest porywany i rozbijany na drobniutkie cząsteczki osiadające na wykończanej powierzchni.

 

Rodzaje pistoletów natryskowych


Zależnie od sposobu zasilania materiałem malarskim pistolety dzielimy na dwie zasadnicze grupy: pistolety z górnym zbiorniczkiem oraz dolnym.

Pistolety tego typu są przeznaczone do małych zakładów rzemieślniczych ze względu na niewielką pojemność zbiorników.

 

Rodzaje pistoletów natryskowych

« powrót

Dodaj nowy komentarz