Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Narzędzia używane do nanoszenia różnych powłok malarskich

2017-06-30 08:52:38, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawię państwu ręczne sprzęty do lakierowania.

 

Można malować różnymi narzędziami takimi jak pędzle oraz wałki a także specjalne pace, jednakowoż zajmiemy się urządzeniami natryskowymi. Lakierowanie drewna wrocław.

 

Urządzenia natryskowe można przystosować do nanoszenia wszystkich dostępnych materiałów malarskich. Stolarz Wrocław.

 

Do zespołu urządzeń natryskowych zaliczamy: pistolety natryskowe, sprężarki, zbiorniki do wyciskania i podgrzewania materiału malarskiego oraz kabiny natryskowe.

 

Podstawowym narzędziem do natryskowego powlekania powierzchni jest pistolet pneumatyczny.

 

Od dobrego działania pistoletu zależy w dużym stopniu końcowy efekt pracy. Pistolet natryskowy składa się z trzech zasadniczych zespołów:

korpusu, głowicy oraz mechanizmu spustowego

 

lakiernia stolarska stolarz wrocław

 

Jak działa taki pistolet?

 

Zasada jest następująca, po lekkim naciśnięciu na język spustowy i otwarciu zaworu powietrznego przez szczelinę wokół dyszy wychodzi powietrze z dużą prędkością. Lakierowanie drewna wrocław. Stolarz Wrocław.

 

U wylotu dyszy wytwarza się duża siła ssąca, przez dalsze naciskanie spustu odwodzi się iglicę i otwiera dyszę, z dyszy wypływa materiał malarski, który dzięki sile ssącej powietrza jest porywany i rozbijany na drobniutkie cząsteczki osiadające na wykończanej powierzchni.

 

Rodzaje pistoletów natryskowych

 

Zależnie od sposobu zasilania materiałem malarskim pistolety dzielimy na dwie zasadnicze grupy: pistolety z górnym zbiorniczkiem oraz dolnym.

Pistolety tego typu są przeznaczone do małych zakładów rzemieślniczych ze względu na niewielką pojemność zbiorników. Lakierowanie drewna wrocław. Stolarz Wrocław.

 

malowanie drewna stolarz wrocław krzyki

Kategorie wpisu: Wykończanie powierzchni
« powrót

Dodaj nowy komentarz