Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Obudowywanie drewnem miejsc w mieszkaniu

2017-12-29 10:58:03, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawię sposoby przygotowań pod różnorakie zabudowania oraz obudowy z drewna.

 

Czasem gdy posiadamy przestronne domostwo, są w nim takie miejsca jak otwory ścienne, które możemy wstawić drzwi lub obudować je ościeżami dekoracyjnymi, bez zamykania.

Niejednokrotnie pomieszczenia kuchenne są tak wymyślane aby mieć wiele miejsc, które będą służyły do składowania przteworów spożywczych. Obudowy drewniane.

 

Skupimy się teraz na zabudowywaniu otworów ściennych.

 

W przypadku gdy mieszkanie jest przechodnie i aby zachować przestronność komnat, nie wstawiamy zespołow drzwiowych tylko stosujemy obudowy z drewnia, która spinją i kończą mur ościeży.

Spotykamy się ze ścianami z materiałów typowych, czyli cegłówek, pustaków oraz innych a także z materiałów drzewnych. Obudowy drewniane.

 

Podstawową czynnością podczas pracy nad obudową z drewna, jest rozpoznanie plaszczyzn, kątów i innych powierzchni, które będą maskowane. Nigdy nie zdarza się tak aby ściany idealnie trzymały pion lub  nie byłyby łukami czy innymi krzywymi.

 

Gdyby na taką powierzchnię bezpośrednio osadzać naszą obudową z drewna, uzyskamy przeniesienie krzywizn na drewno obudowy, nie będzie to ani właściwe z punktu widzenia technicznego, komplikuje te zjawisko szybki i odpowiednie osadzenie oraz może nieładnie wyglądać. Obudowy drewniane.

 

Co można zrobić w tym wypadku?

 

Sprawa wymaga zastanowienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wytworzenie konstrukcji, która zniweluje wszystkie nierówności.

 

Możemy wykonać zwykłą ramę, następnie ją przyłożyć do powierzchni ościeży, nadproża lub progu, następnie umiejętnie w wszystkie nierówności osadzić kliny lub cienkie deseczki aby znieść wady połaci. Obudowy drewniane.

 

Jak złączyć naszą ramę z policzkiem ościeży?

 

Najprostszym sposobem jest przewiercenie przelotówek w drewnie ramy oraz osadzenie kołka szybkiego montażu, dla ściany typowej oraz zastosowanie drewnowkrętów przy ścianie z materiałów drzewnych. 

 

Gdy mamy już wszystkie powierzchnie równe oraz w zadanych kątach, przystepujemy do osadzania właściwej obudowy z drewna. Obudowy drewniane.

 

Obudowy z drewna mogą być także róznorako wytworzone, jako zespół ościeżnica i opaski stałe, zespół ościeżnica i opaski nastawne lub zespół ościeżnica i kątowniki jako opaski.

Co do sposobu osadzania, możemy wybrać dwa rodzaje, łączenie za pomocą wkrętów lub kołków.

 

Łączyć wkrętami jest najlepiej wtedy gdy każda część naszej obudowy z drewna jest osobno.

 

Przewiercamy powierzchnie ościeżnic oraz opasek, jednając wszystko w zespoły a gniazda wkrętów zarabiamy albo szpachlą albo osadzamy kołek z tego samego drewna. 

 

Natomiast obudowy z drewna w gotowych zespołach możemy łączyć za pomocą kołków oraz klejów. Obudowy drewniane.

 

ościeżnice na wymiar stolarz wrocław

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz