Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Przeznaczenie gatunków pod wyroby stolarskie

2017-01-04 13:06:23, komentarzy: 0

Wielu zamawiających bije się z myślami, jakie wybrać drewno do swojej potrzeby.

 

Kilka czynników jest szczególnie ważnych dla dobra decyzji. Jeśli obecnie szukamy materiału na drzwi, powiedzmy do mieszkania w kamienicy.

Z doświadczenia wiemy, że do tego typu wyrobów najlepszym drewnem jest drewno odpuszczone, dobrze sezonowane i gruntownie przygotowane pod kątem wilgotności.

 

To sprawa elementarna.

Bardzo dobrze sprawdza się drewno sosnowe, bardzo często stosowane jako podstawowy budulec. Można się także pokusić o inne gatunki iglaste takie jak: modrzew, jodła oraz daglezja.

 

Drewno modrzewiowe jest najznamienitszym pomiędzy rodzajami iglastymi a co za tym idzie zdecydowanie gęstym, jego główną cechą jest równowaga wymiarowa, stabilność. Niestety, jest często dyskwalifikowane ze względu na żywy kolor. Jednakże rynek wykończeń stolarskich obfituje w przeróżne czynniki zmiany barwy.

 

Kolejnym, wyróżniającym się drewnem stolarskim jest jodłowe.

 

Niektórzy fachowcy od dendrologii nazywają jodłę świerkiem bez przewodów żywicznych. Drewno one jest całkiem znośne w zastosowaniu, nieco twardsze od sosny a przeto i odporniejsze na zagnioty od niej. Jako, że drewna stolarskiego jodłowego jest u nas stosunkowo mało, nie jest, a szkoda, często stosowane. Ostatnim surowcem oddrzewnym jest drewno daglezji. Szczególnie dostosowane do wyrobu drzwi.

 

Powyższe informacje pokazują nam ogólnie, iż wszystkie wymienione rodzaje mają podobne właściwości.

 

W następnym artykule przybliżymy państwu tajniki wytwarzania oraz ogólny podział drzwi z drewna.

 

Drzwi drewniane na wymiar stolarz wrocław

« powrót

Dodaj nowy komentarz