Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Schody na beton z drewna

2017-11-19 11:15:55, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie opowiem o obmierzaniu schodów na beton z drewna. 

 

Najszybszym sposobem i niemalże najwspanialszym jest wykonanie szablonów. Mogą być wykonane, jeśli mamy odkryte stopnie betonowe, z grubego kartonu, lub  listewek, gdy stopnie są zabudowane w ciągu. Schody dębowe.

 

Dla dokładności odwzorowań, polecam sprawdzenie, czy stopnie betonowe mieszczą się w rozsądnych granicach dokładności.

 

Spotkałem się nierównymi wylewkami, iż wyprowadzenie schodów na beton okazało się bardzo czasochłonnym zajęciem, przeto najważniejsze aby ustalić kąt prosty między wylaniem stopnia betonowego oraz ścianą, zabieg ten pozwoli nam ominąć szerokim łukiem późniejsze poprawki. Schody dębowe.

 

Bardzo istotną sprawą jest także ocenienie równości poziomów i pionów odpowiednio na stopniach wylanych jak i ich podstopniach.

Obecnie budynki stawia się z niesamowitym rozmachem, zapominając wszakże o dokładności.

 

Po wszelakich przymiarach i stworzeniu przykładów, przechodzimy do przygotowania drewna pod schody na beton drewniane.

 

Jaki najlepszy gatunek?

 

Zasadniczo na schody na beton drewniane wybieramy gatunki twarde takie jak: buk, jesion, dąb. Ktoś zada pytanie, dlaczego? Sprawa jest ze wszech miar prosta, drewno drzew twardych jest zdecydowanie odporniejsze na ścieranie oraz zagniatanie.  Prócz tego, jasnym jest, iż schody na beton z drewna nie są  kilku letnie, są niemalże wieczne. Schody dębowe.

 

Gdy mamy wybrany rodzaj, przechodzimy do obróbki. Wielokrotnie wspominałem o tym procesie we wcześniejszych wpisach, tak więc ten etap pominę, jednocześnie odsyłając do lektury wcześniejszych artykułów.  Schody dębowe.

 

Bardzo ważnym zjawiskiem jest zwiększanie wymiarów.

 

Aby  schody na beton z drewna nie były za wąskie, zbyt krótkie i cienkie, stosujemy dodanie nadmiarów na obróbkę. Starczy po 2 centymetry na długość, 1 cm na szerokość oraz 6 mm na grubość.

Watro pamiętać o oszczędności drewna. Schody dębowe.

 

Nadeszła chwila odwzorowania szablonów na wyrobione schody drewniane.

 

Układamy je z góry na stopnie, dokonujemy obrysu. Po zakończeniu tych czynności, przystępujemy do wykroju, nasze schody drewniane zaczynają nabierać wyrazu. Schody dębowe.

 

Schody drewniane możemy osadzić albo zwyczajnie pianą niskoprężną albo dedykowanymi kołkami plastikowymi. Oczywiście przed właściwym nakładaniem, poziomujemy powierzchnię betonu.

 

Po wielu czynnościach i żmudnej pracy rękodzielniczej, schody są gotowe.

 

schody drewniane na beton wrocław na zamówienie

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Schody z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz