Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Skrzynia z drewna na zamówienie bejcowana

2017-09-09 08:39:48, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawiam wyrób skrzyni drewnianej na zamówienie.

 

Jak zawsze naszą pracę zaczynamy od doboru właściwego drewna. W przypadku naszej skrzyni drewnianej będzie to świerk.

 

Jak już stwierdziliśmy w poprzednim wpisie, drewno świerkowe jest właściwie dosyć miękkie, przeto wyroby z niego dokonane są ze wszech miar delikatne. 

Jednakowoż warto pamiętać, iż nawet tak lekkie drewno dostarczy nam sporych doznań estetycznych.

 

Skrzynia drewniana wykonana z tegoż gatunku, po zabarwieniu nabiera niepospolitej krasy.

 

Po wyborze gatunku, przechodzimy do obróbki wstępnej tarcicy. Jak zazwyczaj dokonujemy rozkroju poprzecznego, następnie wzdłużnego, strugamy, rozkrajamy na deszczułki.

Nasza skrzynia drewniana będzie miała praktyczne zastosowanie, zatem warto tak dobrać deseczki aby w pionie miały przekrój pionowy (styczny)

 

Po sklejeniu drewna w płyty, przygotowujemy wszystkie boki pod wymiar, zachowując kąt prosty. Podczas klejenia w skrzynię, warto wzmocnić połączenia kątowe ścienne małymi graniaczkami, przyklejając je do skrajów naszych boków.

 

opakowania z drewna stolarz wrocław

 

Na zamieszczonym zdjęciu jest widoczna doklejka w lewym górnym rogu. Nasza skrzynia drewniana, po dokonaniu wszystkich zabiegów wyrobniczych i wykończających, gotowa jest do barwienia.

 

Kolorowanie.

 

Do szybkiego i równomiernego nanoszenia barwy najlepsze jest malowanie natryskowe. Nasz skrzynia drewniana ma duże i proste powierzchnie, które muszą być dokładnie pokryte bejcą.

Ustawiamy odpowiednie ciśnienie na pistolecie, przygotowujemy strugę o małym wachlarzu i przystępujemy do barwienia. Skrzynia drewniana zaczyna stawać się ciekawsza w wyglądzie.

 

Po kilkukrotnym, równomiernym natrysku, przygotowujemy mieszankę lakierniczą.

 

Tak samo jak z barwidłem, nanosimy powłokę farby na powierzchnie skrzynki.

 

Aby dobrze wykonać tą czynność, mieszanka musi być właściwie rozcieńczona a sprężenie powietrza powinno być odpowiednio większe niż podczas pracy z bejcą.

Także dokonując kilkukrotnego nanoszenia mieszaniny, zabezpieczamy oraz finalnie upiększamy naszą skrzynię.

 

Opakowanie drewniane na wymiar wrocław psie pole

 

Tak wytworzony sprzęt stolarski, zapewnie nam wielokrotną używalność i trwałość na pokolenia.

 

Gdyby jednakowoż jego wygląd się opatrzył, istotą surowca drzewnego jest jego szlifowalność, co bezpośrednio wpływa na jego wieloraką używalność.

 

Możemy po czasie zawsze usunąć stare powłoki i kolor zastępując go innym, inną strukturą drewna oraz, pewnie, barwieniem.

 

Kategorie wpisu: Meble drewniane
« powrót

Dodaj nowy komentarz