Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Stawianie nowoczesnej balustrady balkonowej

2018-10-19 09:28:47, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedłożę państwu istotną wiedzę do zgrodzenia balustrady balkonowej z drewna.

 

Balkon, na którym postawimy balustradę z drewna, powinien być z tak wykonaną posadzką, aby spadek jej pozwalał na swobodny spływ wody. Jednakowoż jest wskazane aby słupki, do których będą montowane żerdzie, były osadzone w balkonie.

 

Miejsce, w którym będziemy pracować, jest długie na ponad 6 metrów. Wszystkie części balustrady drewnianej będą takich właśnie wymiarów. Jak zawsze i jak zwyczajowo, wybieramy odpowiednie drewno, lekkie, w miarę sprężyste, bez wypadających sęków. Balustrada drewniana.

 

Wybór padł na sosnę.

 

Przejdźmy zatem do pracy nad balustradą.

 

Na początek rozmierzamy na zasadzie podziałów ilość listew. Rozmierzamy ich szerokość. Balustrada z drewna powinna być zdecydowanie symetryczna. Po tych czynnościach, zaczynamy rozkrój tarcicy na zadany wymiar listew. Balustrada drewniana powoli powstaje.

 

Gdy rozkroiliśmy na żądany wymiar, właściwą ilość części, równamy je, aby powierzchnia była nienaganna i w miarę gładka, pozwoli to na mniejszą ilość pracy wykończeniowej i pozwoli przejsć płynnie do wykończania lakierowaniem. Balustrada drewniana od początku jest tworzona zgodnie z zasadami ergonomii.

 

Jak lakierować tak długie częsci składowe? Jest kilka sposobów, omówimy jeden, mianowicie pracę na kobyłkach. Najlepiej użyć trzech kobyłek, stosując jednocześnie listewki z nabitymi gwózdkami tapicerskimi, po polakierowaniu, kładąc nawet na mokry lakier, nie pozostaje prawie śladu na powierzchni.W ten sposób w ciągu krótkiego czasu możemy dokonać kilku szybkich przebiegów. Balustrada drewniana nabiera kolorytu.

 

Gdy mamy już szczebliny gotowe, możemy spróbować sił z wykonaniem pochwytu. Na pochwyt złożą się trzy listwy, skręcone lub sklejone w koryto. Listwy te możemy pomalować przed zespoleniem lub po. Balustrada drewniana pozyskuje poręcz.

 

Ukończone malowanie oraz klejenie, upoważnia nas do rozpoczęcia osadzania. Balkon jest zaopatrzony w 7 słupków pionowych stalowych o przekroju prostokąta oraz płaskownika pod poręcz.

 

Aby przytwierdzić części poziome chwytamy łaty w kilku miejscach małymi, poręcznymi ściskami, ustalamy załozony dystans między nimi i przewiercamy się przez rury, aby następnie zespolić wszystko drewnowkrętami.

 

Pamiętamy aby montaż zacząć od samej góry, czyli od osadzenia pochwytu. Balustrada drewniana bliżej końca.

 

Balustrada drewniana stolarz wrocław

 

Tak oto przedstawia się gotowa balustrada drewniana osadzana na stali. 

 

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz