Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Stawianie nowoczesnej balustrady balkonowej

2018-10-19 09:28:47, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedłożę państwu istotną wiedzę do zgrodzenia balustrady balkonowej z drewna.

 

Balkon, na którym postawimy balustradę z drewna, powinien być z tak wykonaną posadzką, aby spadek jej pozwalał na swobodny spływ wody. Jednakowoż jest wskazane aby słupki, do których będą montowane żerdzie, były osadzone w balkonie.

 

Miejsce, w którym będziemy pracować, jest długie na ponad 6 metrów. Wszystkie części balustrady drewnianej będą takich właśnie wymiarów. Jak zawsze i jak zwyczajowo, wybieramy odpowiednie drewno, lekkie, w miarę sprężyste, bez wypadających sęków.

 

Wybór padł na sosnę.

 

Przejdźmy zatem do pracy nad balustradą. Na początek rozmierzamy na zasadzie podziałów ilość listew. Rozmierzamy ich szerokość. Balustrada z drewna powinna być zdecydowanie symetryczna. Po tych czynnościach, zaczynamy rozkrój tarcicy na zadany wymiar listew. Balustrada z drewna powoli powstaje.

 

Gdy rozkroiliśmy na żądany wymiar, właściwą ilość części, równamy je, aby powierzchnia była nienaganna i w miarę gładka, pozwoli to na mniejszą ilość pracy wykończeniowej i pozwoli przejsć płynnie do wykończania lakierowaniem.

 

Jak lakierować tak długie częsci składowe? Jest kilka sposobów, omówimy jeden, mianowicie pracę na kobyłkach. Najlepiej użyć trzech kobyłek, stosując jednocześnie listewki z nabitymi gwózdkami tapicerskimi, po polakierowaniu, kładąc nawet na mokry lakier, nie pozostaje prawie śladu na powierzchni.W ten sposób w ciągu krótkiego czasu możemy dokonać kilku szybkich przebiegów. Balustrada z drewna nabiera kolorytu.

 

Gdy mamy już szczebliny gotowe, możemy spróbować sił z wykonaniem pochwytu. Na pochwyt złożą się trzy listwy, skręcone lub sklejone w koryto. Listwy te możemy pomalować przed zespoleniem lub po. Balustrada drewniana pozyskuje poręcz.

 

Ukończone malowanie oraz klejenie, upoważnia nas do rozpoczęcia osadzania. Balkon jest zaopatrzony w 7 słupków pionowych stalowych o przekroju prostokąta oraz płaskownika pod poręcz. Aby przytwierdzić części poziome chwytamy łaty w kilku miejscach małymi, poręcznymi ściskami, ustalamy załozony dystans między nimi i przewiercamy się przez rury, aby następnie zespolić wszystko drewnowkrętami.

 

Pamiętamy aby montaż zacząć od samej góry, czyli od osadzenia pochwytu. Balustrada drewniana bliżej końca.

 

Balustrada z drewna na balkon wrocław

 

Tak oto przedstawia się gotowa balustrada z drewna i stali.

 

 

Kategorie wpisu: Zabudowy z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz