Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Warsztaty stolarskie dla zapaleńców, amatorów, potrzebujących

2020-08-22 21:27:45, komentarzy: 2

Szanowni państwo w dzisiejszym wpisie, przedstawię państwu zamysł na dzielenie się swoją wiedzą z każdym, kto będzie takowej potrzebował.

 

Od pewnego czasu rodziła mi się myśl, myśl, która nieco nie dawała spokoju a związana była ze świadomością braku w kadrze specjalistów rękodzielników.

 

Mniej więcej miesiąc temu podjąłem decyzję o rzuceniu rękawicy, rzuceniu jej w "twarz" obecnemu światu. Czy świat ją podejmie i stanie ze mną w szranki i konkury? Zobaczymy.

 

Moja rękawica- Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

 

kursy stolarskie stolarz wrocław

 

Warsztaty stolarskie z prawdziwego zdarzenia. Kursy 

 

Jestem świadom, iż nie każdemu będzie odpowiadała forma nauki niejednokrotnie "zbędnej" wiedzy, bo na jutjubie jest wszystko. Nie będę odtwarzał osobom filmów, nie będę cytował truizmów, mnie się rozchodzi o prawdziwe ukazanie pracy Stolarza z drewnem. Kursy stolarskie.

 

Warsztaty stolarskie to przede wszystkim zajęcia z nauką obróbki, podstawowych czynności. Warsztaty stolarskie u mnie będą łączeniem mojej wiedzy teoretycznej, praktycznej z tradycjami pokoleń Stolarzy.

 

Wyżej wspomniany portal w jakiś tam sposób naświetla zagadnienia pracy stolarskiej, ale nie wyłuszcza niuansów, ponieważ jest to niemożliwe.

 

Tylko naoczny i własnymi dłoniami, kontakt, spowoduje narodzenie prawdziwego stolarza, chociażby amatora. Warsztaty stolarskie na miarę. Kursy stolarskie.

 

Właściwie zanim zaczniemy pracę z drewnem, musimy i chcemy podjąć naukę nieco na około.

 

Ważnym jest poznanie przepisów bhp, zagrożeń mogących pojawić się na stanowisku pracy.

 

Kolejną bardzo istotną cechą pierwszych "chwil" nauki, to poznawanie podstawowych narzędzi ręcznych stolarskich.

Od pokoleń stosujemy, w sumie wymiennie, sprawdzonych ręcznych narzędzi, że tak to ujmę "analogowych" oraz elektrycznych. 

 

tapicerowanie kurs stolarski stolarz wrocław

 

Narzędzia ręczne i ręczne elektryczne dzielą się na kilka grup, ze względu na zastosowanie. Jednakowoż oprócz zastosowania, bardzo istotnym jest aby umieć konserwować je.

 

Co rozumiem pod pojęciem konserwacji?

 

Przede wszystkim znajomość, jeśli mówimy o piłach, brzeszczotach, dłutach, wiertłach, nożach, ich ostrzenia. Warsztaty stolarskie, pierwszy krok do solidnej wiedzy praktycznej.

 

Nie ma opcji aby pracować tępymi narzędziami:) Człowiek się narobi, popsuje i nici z ładnego wyrobu. Kursy stolarskie.

Przeto też warsztaty stolarskie, na które państwa serdecznie zapraszam, będą od pierwszych chwil, obfitowały w dogłębne poznanie doprowadzania ostrzy do ostrości.

 

Gdy opanujemy powyższe prawidła, przejdziemy do rozpoznawania rodzajów drewna.

 

Do czego jest ono nam potrzebne?

 

Stolarz, chociażby amator, nieznający surowca, nie może dobrać jego do zadanego wyrobu, inne drewno się do wyrobu skrzyń, inne do mebli szkieletowych, inne jeszcze do tarasów.

 

Na moich warsztatach stolarskich poznacie państwo właśnie takie rodzaje i ich zastosowanie, aby w przyszłości, nawet w swojej pracowni czy innym miejscu, zgodnie ze sztuką stolarską, właściwie dobierać materiał.

 

nauka klejenia drewna kurs stolarski stolarz wrocław

 

Kolejnym krokiem, będzie zaznajomienie się z rodziną połączeń stolarskich, bez których, nawet najprostszych, dzieło stolarskie nie powstanie:) Tak więc i w tym przypadku mogą państwo liczyć na moją wiedzę. Sami zobaczycie państwo, ile jest połączeń i ile obecnie się wykorzystuje.

 

Moje warsztaty stolarskie zaznajomią państwa także z pojęciem doboru, rozmierzania oraz rozkroju surowca.

 

Wiedza o tych czynnościach, po pierwsze będzie nieodzownym doradcą w kwestiach ekonomicznych, po drugie, dobrze policzony sprzęt stolarski to mniej strat w materiale i mniejsze koszty. Warsztaty stolarskie to nie tylko czynienie, to także myślenie.

 

Na jednych z zajęć, przedłożę państwu do zapoznania się wiedzę o rysunku technicznym i rysunku odręcznym. Nie ma nic bardziej istotniejszego jak dobrze wykonany i opisany rysunek techniczny. To język Stolarza:) Kursy stolarskie.

 

Posiadłszy wyżej wyszczególnione zdolności i umiejętności, pójdziemy nieco dalej. Zaczniemy wyrabiać wytwory z drewna. Nie będę się rozpisywał o ich rodzajach, zastosowaniach i tak dalej. Na zajęciach wszystko pokażę i omówię.

 

Jednym z etapów pracy wyróbczej jest wykończanie powierzchni, ze względu na gładkość oraz na rodzaj wykończenia malarskiego. Tu także nie będę wnikał w szczegóły, warsztaty stolarskie, wszystko omówią:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Piotr 19:29, 17 marca 2021

  Dzień Dobry, dopiero dziś trafiłem na ten blog, a szkoda, bo obróbka drewna to moje hobby. niestety nie miałem na nie czasu przez ostatnie lata, a wcześniej warunnków. Czy będzie Pan jeszcze planował warsztaty? Jeśli tak to jak się na nie zgłosić?

  Odpowiedz
 • Admin 7:50, 14 kwietnia 2021

  Witam pana

  Warsztaty odbywają się cyklicznie co około miesiąc, można na nie zapisać się podając swoje dane a następnie po dokonaniu przelewu opłaty szkoleniowej w wysokości 1000 złotych za 60 godzin, wpisuję pana do kalendarza.

  Odpowiedz