Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Szafa z drewna-wyrób.

2018-06-10 10:45:12, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawię krok po kroku jak powstaje szafa z drewna.

 

 

Szafa z drewna, aby mogła być wykonana, najsamprzód potrzebuje być opracowaną w szkicu. Szafy drewniane.

 

W naszym przypadku szafa z drewna będzie sprzętem stolarskim zabudownym pomiędzy podłogą a sufitem.

 

Po wszystkich czynnościach przed wyrobieniem, przechodzimy do wyboru tworzyw, w naszym przypadku stawiamy na lite drewno sosnowe w skrzyni oraz płytę stolarską w skrzydłach drzwiowych. Szafy drewniane.

 

Szafa z drewna, podług potrzeby klienta ma zawierać przy ograniczonej głebokości komorę na ubrania oraz rząd działów z półkami. Aby sprostać wymogom zamawiającego ustaliliśmy szerokość wnętrza na rzeczy na około 90 cm, natomiast półki na 30 cm.

 

Zaś co do ustawy skrzydeł, przyjęliśmy iż nasza szafa z drewna posiądzie sposób przesuwny, aby mieć swobodny acz szeroki dostęp do wnętrza. Szafy drewniane.

 

Komora na ubrania, została ubogacona dodatkową półką w czynności pawlacza, jednocześnie będąc bazą pod suwaki na wieszaki.

 

drewniana szafa do zabudowy u stolarza wrocław

 

Warto wspomnieć, iż mieliśmy ograniczoną głębokość, która nie pozwalała nam na osiągnięcie większej głębokości - szafa nie będzie wydatniejsza jak na 35 cm, przeto aby zmieścić jak najwięcej dóbr, zastosowaliśmy suwak, na którym równolegle zmieści się większa liczba zawieszeń niźli w poprzek. Szafa z drewna jest pojemna.

 

Przejdźmy zatem do dzieła.

 

Wybieramy drewno sosnowe, z małą ilością sęków, dużych i średnich, aby wykluczyć pożniejszą kurczenie się i pękanie okolic wczesniej wymienionych.

 

Bardzo wskazanym jest aby przekrój desek użytych to tworzenia boków był prostopadły do głównej powierzchni części, tak zwany promieniowy, daje nam on wiekszą pewność równych ramiaków na całej długości, bez wyłuczeń. Szafa z drewna na pokolenia.

 

szafa z drewna wrocław na zamówienie u stolarza

 

Aby cała skrzynia naszej szafy była wymiarowo i kształtowo w równowadze, stosujemy budowę ramową z doklejeniem płatów na boki, jednakże drzwi szafy będą wykonane z płyty stolarskiej, która będzie równą przez cały czas użytkowania. Szafy drewniane.

 

Po wykonaniu wieńców oraz boków, poczyniami dwa skrzydła drzwiowe, oraz półki i wykończamy wszystko. Zamawiający życzył sobie uzyskanie ciemnego koloru, tak więc na jego życzenie zastosowaliśmy bejcę. Szafy drewniane.

 

szafa z drewna z szufladą na zamowienie wrocław

 

Po złączeniu w całość, szafa z drewna pozostaje do dziś dzień w solidnym stanie oraz służy swoją pojemnością. Szafa od stolarza.

Kategorie wpisu: Meble drewniane
« powrót

Dodaj nowy komentarz