Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Wyrób szafek o konstrukcji szkieletowej z metalowych rur oraz drewna

2017-10-02 08:42:30, komentarzy: 0

W dzisiejszym wpisie przedstawię państwu kilka sposobów na wyrobienie szafki metalowo-drewnianej.

 

Zaczynamy naszą pracę oczywiście od dobrania i rozmierzenia części metalowych, w naszym przypadku będą to rury stalowe o przekroju prostokąta lub kwadratu.

 

Bardzo istotnym czynnikiem podczas późniejszej obróbki części metalowych naszej szafki są odpowiednie narzędzia. Szafka metal drewno.

 

Do sprawnej pracy potrzebujemy szlifierki kątowej z odpowiednimi tarczami, zarówno do cięcia metalu jak i do jego szlifowania, pilarkę do cięcia metalu, szlifierki stacjonarnej do wyrównywania powierzchni po cięciach.

 

Wróćmy teraz jednak do naszych rur, których użyjemy do naszej szafki drewno metal

 

Po odpowiednim przygotowaniu i uprzednim rozmierzeniu wszystkich koniecznych części przyszłej szafki metal drewno, przystąpić możemy do ich zespalania. Szafka metal drewno.

 

Jak zespolić rury (jekle)?

 

Do tej czynności konieczna będzie spawarka oraz elektrody, jeśli ktoś wybiera opcje spawarki transformatorowej lub spawarka mig/mag.

Oprócz wyżej wymienionej, warto przygotować sobie miejsce pracy, czyli zrobić stół spawalniczy lub takie miejsce, które było by równe i solidne. 

 

Do zespawania elementów naszej szafki drewno metal, będziemy także potrzebowali kątowników oraz jakichś zacisków.

 

Po wszystkich czynnościach przygotowawczych przechodzimy do układania i ustalania kątów naszej konstrukcji pod szafkę drewno metal.

 

Układamy wszystkie rury podług ustalonego kształtu oraz wymiarów, znajdujemy kąty. Po tych czynnościach uruchamiamy spawarkę i zaczynamy zespalanie.

 

Może kilka słów o samym spawaniu konstrukcji szafki metal drewno.

 

Fachowcy spawalnictwa zaczynają spajanie od małych pojedynczych spawów, aby uchwycić części aby później spawać wokół. Zatem, "łapiemy" wszystkie części, pojedynczym spawem po przeciwległych stronach rur aby nie następowało ściąganie ich i utrata kątów.

 

Po wykonaniu tej pracy, warto zająć się dospawywaniem innych, kluczowych części, na przykład zawiasów, blaszek pod ścianki drewniane. Następną czynnością będzie przygotowanie przelotówek pod wkręty mocujące półki naszej szafki metal drewno. Do tej pracy potrzebujemy punktaka oraz wiertarki z dobrze zaostrzonym wiertłem do metalu. Szafka metal drewno.

 

Następne czynności

 

W  dalszej części prac, zajmujemy sie wyrobem elementów z drewna, takich jak drzwiczki, fronty szuflad, półki oraz boki szafki metal drewno.

 

Wybieramy odpowiednie drewno, w naszym wypadku będzie to drewno świerkowe, które po odpowiedniej obróbce szczotkowaniem, przybierze wygląd naprawde starego drewna.

 

Oczywiście jak powyżej, rozmierzamy wszystkie potrzebne wątki, dokonujemy rozkroju na deseczki a następnie sklejamy je. Po wyschnięciu kleju, bierzemy się za obróbkę.

Po ustaleniu wszystkich wymiarów oraz kątów, wykańczamy powierzchnie, bejcujemy, lakierujemy lub olejujemy. 

 

Nasza szafka metal drewno zaczyna powoli nabierać właściwego wyglądu.

 

Ostatnim etapem naszej pracy jest składanie i zespalanie wszystkich części w jeden, niepowtarzalny mebel. Szafka metal drewno.

 

Oto co powstaje:

 

szafka łazienkowa z drewna i metalu na zamówienie wrocław

 

 

Kategorie wpisu: Meble drewno metal
« powrót

Dodaj nowy komentarz