Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Wytwarzanie barierki zabezpieczającej przed spadnięciem z łóżka.

2018-04-30 10:47:20, komentarzy: 0

Po długiej przerwie pojawiamy się z nowym wpisem o dziele jak w tytule.

 

Jedna z szanownych klientek zamówiła u nas barierkę drewnianą do łóżka swojej pociechy.

 

Okazało się iż nie będzie to zwykła, standardowa stawba tylko coś bardziej złożonego.

Mianowicie, barierka drewniana miała się składać z dwu przeciwległych części oraz z niezwyczajnych stopek. Barierka drewniana.

 

Może od początku.

 

Barierka drewniana, podjęliśmy decyzję, zostanie wykonana z najpiekniej pachnącego drewna jakie w naszym przecudnym kraju żyje, czyli ze sosny.

 

Po odnalezieniu właściwego drewna, przeszliśmy do rozrysu, inaczej trasowania. Nasza barierka zaczyna się pojawiać. Na razie tylko jako kreślenia.

 

Zamawiająca życzyła sobie zaczynić dwa boki łóżeczka, tak aby dziecko z niego nie spadło. Toteż trzeba było poczynić niejako dwie części barierki drewnianej.

 

Jak zwykle, po rozmierzeniu brutto, przeszliśmy do rozkroju wstępnego, przygotowując części surowe, czyli łączyny, stojaki oraz szczebliny. Barierka drewniana.

 

Po wykonaniu wszelkich istotnych zabiegów, przeszliśmy do rozmierzania gniazd pod osadzenie szczeblin.

 

Podług zasad gniazda winne być nie płytsze jak 1/2 grubości elementu, przeto też warto tę zasadę zachować dla trwałego połączenia.

 

Gdy rozmierzyliśmy już gniazda, przechodzimy do rozmiaru na szczebliny naszej przyszłej barierki drewnianej. Długość czopa szczebliny powinien być głębokości gniazda minus około milimetra na miejsce dla wciskanego i rozlewającego się kleju. Barierka drewniana.

 

Po wykonaniu czopów w szczeblinach, łączymy na klej całą konstrukcję zostawiając ją do wyschnięcia. Bardzo ważne aby były zachowane kąty proste pomiędzy podstawą pionową a poziomą naszej barierki drewnianej.

 

Nasza barierka drewniana będzie wstawiana między bok łóżka a materac, więc ważnym jest aby była niechwiejna, w tym przypadku dołączymy wcześniej dorobione stopki, które zamontowaliśmy na zawiasach zawijanych, aby usztywnić całą stawbę.

 

Nastepnym krokiem do zespolenia w całość sprzętu.

 

Łózko posiada dwa boki, jeden dłuższy drugo krótszy. W tym wypadku nie ma innej możliwości jak zjednanie dwu części naszej barierki drewnianej. Barierka z drewna.

 

Jakie my zatem użylismy połączenie?

 

Do połączenia elementów głównych barierki drewnianej użyliśmy wkrętów z dociągiem a na krótszym boku wykonaliśmy nawierty do zakrycia łba drewnowkręta. Teraz przechodzimy do wykończana powierzchni.

 

Przeglądamy powierzchnię, przy stwierdzeniu niedociągnięć, używamy szpachli, wklejeń lub doklejeń, po wyschnięciu, szlifujemy.

 

Barierka miała być wykonana do stanu surowego, pod malowanie przez zamawiającego.

 

Poniżej wygląd gotowego wyrobu. Barierka drewniana.

 

barierka drewniana zabepieczajaca przed wypadnięciem wrocław

Kategorie wpisu: Meble drewniane
« powrót

Dodaj nowy komentarz