Stolarz Wrocław-Blog stolarski.

Wytwarzanie stojaka

2018-02-15 09:57:19, komentarzy: 0

 

 

Dzisiejszy wpis przedstawi państwu wyrób drewnianego stojaka na jadłospis.

 

Jak zazwyczaj pracę rozpoczynamy od dobrania właściwego gatunku drewna naszego stojaka. Jako, że sprzęt będzie umieszczony w miejscu użyteczności publicznej, pozwólmy sobie na rodzaj drewna twardego, mniejszy kłopot, więcej zalet. Stojak drewniany.

 

Do naszego stojaka drewnianego dobrym drewnem będzie jesion, po pierwsze sort materiału wybitnie niemiękki, o zacnym usłojeniu, zarówno w przekroju stycznym, półstycznym jak i promieniowym.

 

Po doborze drewna na nasz stojak drewniany do jadłospisu, przechodzimy zwyczajowo do szkicu, jak to nasz stojak ma w gruncie rzeczy wyglądać. Na pierwszy ogień powinniśmy przyjąć zasadę niechybotliwości. Stojak drewniany.

 

Powyższa nie może zostać zaniedbaną. Nasz stojak drewniany musi, koniecznie być równoważny, inaczej, podczas jego użytkowania przez klientów, może dochodzić do wychyleń i upadku stojaka. Do tego nie możemy dopuścić.

 

Zatem stojak drewniany powinien mieć solidną stopkę, większą od czytelni.

 

Można posiłkować się, aby wykonać zgrabny oraz odpowiadający ocznie stojak, zasadą złotego podziału. Stojak drewniany.

 

Warto także zwrócić uwagę na inną kwestię a związaną z dokładnym zespoleniem całego stojaka.

Koniecznie podczas łączenia pojedynczych części, jest zachowanie kątów, to da nam podstawę do późniejszego, wygodnego i łatwego korzystania ze stojaka.

 

Po ustaleniu szczegółów, przechodzimy do wstępnej obróbki drewna, dla niewtajemnniczonych, odsyłam do wcześniejszych wpisów jak ten szlak, krok po kroku, wygląda. Stojak drewniany.

 

Bardzo ważną cechą naszego stojaka drewnianego będzie jego użytkowość, więc trzeba nam zadbać o jego solidne zabezpieczenie.

 

Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie lakierów o zwiększonej odporności na użytkowanie.

 

Powłoka powstała z naniesienia takiego wykończenia daje nam silną i trwałą powierzchnię.

Po zakończeniu wyrabiania stojaka, sprawdzamy ostatecznie jego ustawienie, pakujemy i wręczamy szczęśliwemu zamawiającemu.

 

 stojak na jadłospis z drewna stolarz wrocław

 

Kategorie wpisu: Meble drewniane
« powrót

Dodaj nowy komentarz