Drewutnie Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.

Drewutnie drewniane-pewnie niejeden słyszał o nich z szwedzkiego serialu o niejakim Emilu. U nas, nasi dziadkowie i babcie w tych stawbach składali drewno do obsuszenia. 

Kilka miesięcy a wiatr dokonywał dobrej roboty, szczapy, kęsy i pieńki nadawały się do palenia. Tak jak altanki, drewniane drewutnie są w słusznej większości wykonane w konstrukcji szkieletowej, gdyby dokładniej się przyźrzeć, niczym nie różnią się od budowy strzechy. 

Tak samo jak ona, posiadają pionowe stojaki o dużym przekroju, by dobrze znosić napór pokrycia dachu. W swym składzie drewutnia drewniana zawiera także płatwie, wiązary, miecze oraz inne części. 

Różnice jakie można dostrzec gołym okiem to wielkość, mianowicie drewutnie drewniane są o wiele mniejsze od wcześniej wymienionego. 

Także przekroje właściwe są zdecydowanie mniejsze, także pokrycie dachu jest lżejsze oraz zdecydowanie pod mniejszym kątem ustawiane. Drewutnia drewniana jest wyposażona w kilka komór, zamkniętych lub ażurowych. 

Najtrwalszym jednak gatunkiem rodzimym jest modrzew.

 Obecnie na rynku występuje badzo dużo kształtów, rozmiarów, od tradycyjnych z dachem dwuspadowym do nowoczesnych o jednej połaci z nachyleniem do kilku procent. 

Na specjalne życzenie drewutnie drewniane zamówimy w łączeniu z innymi materiałami, takimi jak kamień, metal, beton, itd. Drewutnie drewniane w Stolarstwo Rękodzielnicze, nic trudnego. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Mogą być wykonywane z drewna powietrzno-suchego, które poprzez składowanie na wolnym powietrzu, acz pod zadaszeniem, nadaje się do zastosowania pod budowę. 

Co do zabezpieczania drewna, które wchodzi w skład drewutni, można zastosować pełną gamę środków przeciwdziałających butwienu czy gniciu drewna. 

Narażona na działanie warunków atmosferycznych przez cały rok, winna być porządnie i dokładnie zaimpregnowana lub powinna być nałożona lazura

Tak przygotowana drewutnia drewniana, powinna wystawiona na wiatr, deszcz, słońce, mróz, przetrwać kilkadziesiąt lat. Na chwilę obecną drewutnie drewniane wytwarza się z taniego drewna świerkowego.