Drzwi drewniane na zamówienie Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław.


Drzwi drewniane - rys historyczny


Najstarsze drzwi drewniane powstały w sumeryjskim państwie mieście o nazwie Nippur około 2 tysięcy lat przed naszą erą a obecnie znajdują się w muzeum w Londynie. Przez epoki wytwarzano różnorakie skrzydła. Można je podzielić na kilka odrębnych konstrukcji. 


Mamy deskowe pełne i listwowe ażurowe, płytowe i płycinowe, jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe, obrotowe i wahadłowe, z naświetlami i bez naświetli. Jeśli zaś idzie o wykończenia czy ozdobniki, mamy ramy frezowane profilowane, fazowane, zaoblane. Stolarstwo Rękodzelnicze-Stolarz wrocław.

Drzwi drewniane z początku chroniły mieszkańców zabudowań przed zwierzętami, nieproszonymi gośćmi oraz zmienną pogodą. Najwcześniejsze wspomnienia o nich odnaleziono w zapiskach będących w starożytnym Egipcie a mówiły one jak wyrobione zostały wrota świątynne. 

Ówczesne drzwi drewniane  wytwarzano najczęściej z litej deski — dębowej, oliwnej, cyprysowej i cedrowej.Wybór gatunku był podyktowany miejscem i klimatem miejsca. Stolarz Wrocław. Drzwi drewniane.

Także rynek okuć budowlanych zadowoli szczególnie wymagających klientów, różne rodzaje zamków i wkładek, zawiasów o trójmwymiarowyej regulacji. Posiadając tak olbrzymi arsenał możliwości, pozostaje nam tylko projektować i wytwarzać dobre i trwałe drzwi drewniane w stolarstwo wrocław. 

Dziś dom jest naszym bastionem, do którego wracamy, żeby w nim wypocząć i odizolować się od świata zewnętrznego, a drzwi drewniane dają nam poczucie niezależności, pozwalają zapewnić dystans i spokój. Drzwi.

Podejście do tego bardzo istotnego drewnianego zamknięcia otworów naszego domu zmieniało się przez wieki wraz z całym społeczeństwem. Drzwi drewniane w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Drzwi.

Także w zależności od zastosowania, czy w pomieszczeniach  mieszkalnych czy też w obejściu. 

Obecnie mamy ogromny wybór różnych drzwi drewnianych wejściowych i wewnętrznych, które wykonane są z rozmaitych materiałów: z drewna, płyty wiórowej czy metalu, nie można również narzekać na rynek wykończeniowy drzwi drewnianych, szeroki wachlarz lakierów: wodnych jednoskładnikowych, dwuskładnikowych, poliuretanowych jedno i dwuskładnikowych rozpuszczalnikowych o szerokiej gradacji połysku, olejów o różnym stopniu twardości i  a także ogrom kolorantów oraz bejc. Stolarz Wrocław.

Podcinanie i przerabianie drzwi stolarz wrocław


Podcięcia wentylacyjne w drzwiach drewnianych łazienkowych są wskazane przy intensywnym korzystaniu z łazienki. Wymiana powietrza wilgotnego na suche, zapewni zmniejszenie prawdopodobnego powstawania pleśni.

Dobrze przewietrzona łazienka zapewni także odpowiednie warunki dla mebli wykonanych z płyty meblowej lub litego drewna, nie powodując wchłaniania przez nie wody.

Swobodny przepływ powietrza zapewni także oddychanie ścianom a para wodna, powstała podczas kąpieli będzie skutecznie usuwana z pomieszczenia.

Warto także wspomnieć o instalacji elektrycznej, która narażona może być na zwarcia i przebicia.

Odpowiednio przygotowane drzwi drewniane i ich podcięcie wentylacyjne zapewni nam komfort i bezpieczne użytkowanie pomieszczenia łazienkowego.

Podcięcie wentylacyjne możemy wykonać na różne wysokości, standardowo przyjmuje się od około 1 do 2 cm.


Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Drzwi drewniane - korzyści i zastosowanie.


Drzwi drewniane ze względu na swoją trwałość, są jednym z szczególnych sprzętów stolarskich

  • Oprócz ich oczywistych walorów, przy odpowiednim traktowaniu, będą nawet przez wiele pokoleń spełniały swoje założenia.

  • Drzwi drewniane można, nawet po kilku dziesięcioleciach poddawać oczyszczaniu

  • Drewno, z którego są wyrabiane drzwi, w zależności od rodzaju, będą trwalsze lub nieco mniej, przeto właściwie naniesiona powłoka malarska, zapewni im słuszną trwałość.

Ciekawostką jest fakt, iż żywica, jeśli drzwi mamy z drewna sosnowego, przeważnie głównie znajdująca się w tak zwanej twardzieli, wędruje do drewna wierzchniego, przez co zabezpiecza je całkiem słusznie przed butwieniem i szkodnikami.

Może się zdarzyć tak, iż po usunięciu starych warstw lakierniczych, koniecznym będzie zastosowanie zmywania i wymywania żywic.

Zatem, szanowni użytkownicy, solidnych drzwi drewnianych, dbajcie o nie, tak aby pracowały na waszą korzyść i dalszych pokoleń.

Obecnie zauważalnym zjawiskiem jest stosowanie drzwi z innych materiałów jak bezpieczne i zdrowe drewno.

  • Warto wiedzieć, iż każde drzwi, które zamiast litego drewna posiadają w swojej strukturze pył drzewny, zmieszany w różnych proporcjach z klejami formaldehydowo-mocznikowymi, nie są wyrobami bez wpływu na bezpośrednie środowisko człowieka.

  • Drzwi drewniane można poddać wszelakim obróbkom zarówno jeśli idzie o zmianę wymiarów, jak i także możemy je swobodnie zmieniać w barwach.

Nawet najozdobniejsze drzwi drewniane możemy, w zależności od potrzeby i gustu, przemalowywać, bejcować.