Fronty drewniane na wymiar-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.


Fronty z drewna wyrabiane ręcznie.


Fronty meblowe drewniane na zamówienie w naszym warsztacie wyrabiamy zazwyczaj metodami rękodzielniczymi. Mamy przeto dosłowny wpływ na kształt i wiele innych czynników.

Rzemieślnictwo daje nam możlwość dorabiania nowych frontów pod istniejące.

Nawet jeśli będą mieli państwo takie fronty drewniane, ktorych już nie wyrabiają, jesteśmy w stanie wykonać takie narzędzia skrawające, które nam umożliwią wytworzenie państwa frontów.

Do wykonania frontów drewnianych na zamówienie, po uzyskaniu informacji o potencjalnym poziomie wilgotności w miejscu, gdzie nasz wyrób będzie użytkowany, jesteśmy w stanie tak dobrać parametry wilgotnościowe aby drewno, z którego będzie wyrobiony państwa front lub fronty, nie podlegał mechaniczmej zmianie wymiarów.

Jak wiemy, fronty meblowe mogą być o rysie nowoczesnym, klasycznym lub mieszanym.
Także i tu służymy swoim doświadczeniem i wykonamy fronty według założenia.

Fronty meblowe drewniane. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.

Przeznaczenie frontów z litego drewna.


Każdy mebel skrzyniowy nie byłby w pełni stosowany, gdyby nie posiadał zamknięcia przestrzeni.
W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie osadzenie frontu z drewna.

Fronty meblowe drewniane na zamówienie mogą przybierać różne kształty ze względu na konstrukcję, gatunek drewna oraz sposób wykończenia.

Front meblowy drewniany na zamówienie, aby był stabilny, najlepiej gdy jest wykonany z drewna poddanego właściwie długiemu leżakowaniu oraz gruntownie wysuszonego. Stolarz Wrocław.

Bardzo dobrym gatunkiem na front meblowy jest drewno olchy i topoli. O gęstej strukturze oraz nieszczególnie wyodrębnionych słojach, nie sią podatne na duże odchyłki i paczenie.

Aby wykonać front meblowy drewniany na zamówienie, który będzie służył przez lata, warto zastosować stare rzemieślnicze połączenia stolarskie.
Do najmocniejszych należą złącza uciosowe z wpustką lub zakładką.

Front meblowy drewniany w ten sposób wyrobiony spełni nasze wymogi. Bardzo istotną także jest konstrukcja drzwiczek. Podstawową i najbardziej zrównoważoną jest budowa ramowo-płycinowa. Stosując te rozwiązanie, nie musimy się obawiać żadnych niespodzianek. Stolarz Wrocław.

Jak można przypuszczać front meblowy drewniany powstał w prostej linii od skrzydeł drzwiowych, które to są z nami od starożytności.

Najwcześniejszy fronty meblowe drewniane  pojawiły się w czasach greckich i rzymskich. Już ówczas były pięknie wykonywane, z intarsjami, rzeźbione. Często stosowano w nich zamki, uniemożliwiając ingerencję postronnych osób. Stolarz Wrocław.

Fronty meblowe drewniane na zamówienie można zabezpieczyć na różne sposoby, można je olejować, lakierować, a także barwić. W sytuacjach, gdy resztę umeblowania mamy postarzane, także i fronty meblowe drewniany można postarzyć na kilka sposobów.

Możemy uznać, iż praprzodkiem frontu meblowego było zamknięcie kufra. Od tamtych czasów front meblowy drewniany służą nam swoją krasotą oraz praktycznością.  U nas państwo zamówią różnego rodzaju frontydrewniane na zamówienie. Stolarz Wrocław.

Jakie rodzaje drewna najlepiej nadają się na fronty meblowe?


Do wyrobu frontów drewnianych na zamówienie, bez obaw, można używać niemalże każdego rodzaju drewna.

W zależności od wymogów, czy to trwałości czy estetyzmu i możliwości wykończania, możemy wyrobić fronty drewniane z drewna pierścieniowo-naczyniowego, które w swojej strukturze posiada w drewnie wczesnym pęczki kanałów odżywczych. Stolarz Wrocław.

Przy zastosowaniu odpowiednich technologii, na przykład, przy nakładaniu różnego rodzaju pigmentów, przestrzenie, które wchodzą w budowę drewna, przyjmą większą ilość barwników, czym zdecydowanie podkreślą niepowtarzalny rysunek drewna.

Fronty drewniane wykonane z surowców rozpierzchłonaczyniowych, czyli pochodzących z drzew iglastych i niektórych liściastych, w zależności od gęstości i zwięzłości cewek czy włókien drenianych, będą mniej lub bardziej miały podkreślony swój przyrodzony urok.

Fronty meblowe na zamówienie możemy wytwarzać w kilku konstrukcjach. Dużą korzyścią jest zamawianie frontów meblowych kasetonowo-ramowych. Stolarstwo Wrocław.

Nawet przy niewielkich przekrojach, osiągniemy dużą stabilność wymiarową.

Zazwyczaj, przy frontach szuflad, stosuje się prostą formatkę, która jest całkiem stabilna. Natomiast można także stosować konstrukcje łączone, płytę z wklejoną ramą, z wklejkami przeciwspaczeniowymi.

Każdy z tych zabiegów ma przynieść zachowanie wymiarów i wyeliminować potencjalne krzywienie się powierzchni frontów meblowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym są fronty meblowe gięte.

Wykonanie frontu meblowego na zamówienie giętego jest technologicznie czynnością bardziej złożoną, zajmuje o wiele więcej czasu ale i też efekt wykonania jest zdecydowanie inny. Stolarz Wrocław.

Aby wytworzyć front meblowy gięty na zamówienie, musimy, z zasady wykonać odpowiednie szablony i przyrządy.

Fronty meblowe na zamówienie, wytwarzane w rękodzielniczych zakładach stolarskich, to inwestycja w lata jakości.
Mogą także zlecić u nas państwo wyrobienie frontu meblowego intarsjowanego, inkrustowanego oraz podrzeźbianiego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami.

Stolarstwo Rękodzielnicze.