Fronty drewniane na wymiar-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.


Fronty meblowe drewniane na zamówienie w naszym warsztacie wyrabiamy zazwyczaj metodami rękodzielniczymi. Mamy przeto dosłowny wpływ na kształt i wiele innych czynników.

Rzemieślnictwo daje nam możlwość dorabiania nowych frontów pod istniejące.

Nawet jeśli będą mieli państwo takie fronty drewniane, ktorych już nie wyrabiają, jesteśmy w stanie wykonać takie narzędzia skrawające, które nam umożliwią wytworzenie państwa frontów.

Do wykonania frontów drewnianych na zamówienie, po uzyskaniu informacji o potencjalnym poziomie wilgotności w miejscu, gdzie nasz wyrób będzie użytkowany, jesteśmy w stanie tak dobrać parametry wilgotnościowe aby drewno, z którego będzie wyrobiony państwa front lub fronty, nie podlegał mechaniczmej zmianie wymiarów.

Jak wiemy, fronty meblowe mogą być o rysie nowoczesnym, klasycznym lub mieszanym.
Także i tu służymy swoim doświadczeniem i wykonamy fronty według założenia.

Fronty meblowe drewniane. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.

Każdy mebel skrzyniowy nie byłby w pełni stosowany, gdyby nie posiadał zamknięcia przestrzeni.
W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie osadzenie frontu z drewna.

Fronty meblowe drewniane na zamówienie mogą przybierać różne kształty ze względu na konstrukcję, gatunek drewna oraz sposób wykończenia.

Front meblowy drewniany na zamówienie, aby był stabilny, najlepiej gdy jest wykonany z drewna poddanego właściwie długiemu leżakowaniu oraz gruntownie wysuszonego. Stolarz Wrocław.

Bardzo dobrym gatunkiem na front meblowy jest drewno olchy i topoli. O gęstej strukturze oraz nieszczególnie wyodrębnionych słojach, nie sią podatne na duże odchyłki i paczenie.

Aby wykonać front meblowy drewniany na zamówienie, który będzie służył przez lata, warto zastosować stare rzemieślnicze połączenia stolarskie.
Do najmocniejszych należą złącza uciosowe z wpustką lub zakładką.

Front meblowy drewniany w ten sposób wyrobiony spełni nasze wymogi. Bardzo istotną także jest konstrukcja drzwiczek. Podstawową i najbardziej zrównoważoną jest budowa ramowo-płycinowa. Stosując te rozwiązanie, nie musimy się obawiać żadnych niespodzianek. Stolarz Wrocław.

Jak można przypuszczać front meblowy drewniany powstał w prostej linii od skrzydeł drzwiowych, które to są z nami od starożytności.

Najwcześniejszy fronty meblowe drewniane  pojawiły się w czasach greckich i rzymskich. Już ówczas były pięknie wykonywane, z intarsjami, rzeźbione. Często stosowano w nich zamki, uniemożliwiając ingerencję postronnych osób. Stolarz Wrocław.

Fronty meblowe drewniane na zamówienie można zabezpieczyć na różne sposoby, można je olejować, lakierować, a także barwić. W sytuacjach, gdy resztę umeblowania mamy postarzane, także i fronty meblowe drewniany można postarzyć na kilka sposobów.

Możemy uznać, iż praprzodkiem frontu meblowego było zamknięcie kufra. Od tamtych czasów front meblowy drewniany służą nam swoją krasotą oraz praktycznością.  U nas państwo zamówią różnego rodzaju frontydrewniane na zamówienie. Stolarz Wrocław.

Do wyrobu frontów drewnianych na zamówienie, bez obaw, można używać niemalże każdego rodzaju drewna.

W zależności od wymogów, czy to trwałości czy estetyzmu i możliwości wykończania, możemy wyrobić fronty drewniane z drewna pierścieniowo-naczyniowego, które w swojej strukturze posiada w drewnie wczesnym pęczki kanałów odżywczych. Stolarz Wrocław.

Przy zastosowaniu odpowiednich technologii, na przykład, przy nakładaniu różnego rodzaju pigmentów, przestrzenie, które wchodzą w budowę drewna, przyjmą większą ilość barwników, czym zdecydowanie podkreślą niepowtarzalny rysunek drewna.

Fronty drewniane wykonane z surowców rozpierzchłonaczyniowych, czyli pochodzących z drzew iglastych i niektórych liściastych, w zależności od gęstości i zwięzłości cewek czy włókien drenianych, będą mniej lub bardziej miały podkreślony swój przyrodzony urok.

Fronty meblowe na zamówienie możemy wytwarzać w kilku konstrukcjach. Dużą korzyścią jest zamawianie frontów meblowych kasetonowo-ramowych. Stolarstwo Wrocław.

Nawet przy niewielkich przekrojach, osiągniemy dużą stabilność wymiarową.

Zazwyczaj, przy frontach szuflad, stosuje się prostą formatkę, która jest całkiem stabilna. Natomiast można także stosować konstrukcje łączone, płytę z wklejoną ramą, z wklejkami przeciwspaczeniowymi.

Każdy z tych zabiegów ma przynieść zachowanie wymiarów i wyeliminować potencjalne krzywienie się powierzchni frontów meblowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym są fronty meblowe gięte.

Wykonanie frontu meblowego na zamówienie giętego jest technologicznie czynnością bardziej złożoną, zajmuje o wiele więcej czasu ale i też efekt wykonania jest zdecydowanie inny. Stolarz Wrocław.

Aby wytworzyć front meblowy gięty na zamówienie, musimy, z zasady wykonać odpowiednie szablony i przyrządy.

Fronty meblowe na zamówienie, wytwarzane w rękodzielniczych zakładach stolarskich, to inwestycja w lata jakości.
Mogą także zlecić u nas państwo wyrobienie frontu meblowego intarsjowanego, inkrustowanego oraz podrzeźbianiego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami.

Stolarstwo Rękodzielnicze.