Zabudowy drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.


Zabudowy z drewna - rys przeszły, objawienie nowoczesności.W mieszkaniach jak i domach, są takie miejsca, które chciałoby się upiększyć, pokazać lub też ukryć, czasem także obudować, niekiedy zabudować. Stolarstwo Rękodzielnicze przedstawia państwu sposoby na przysposobienie pomieszczeń pod takim kątem, adaptacje drewniane dla odważnych. Adaptacje drewniane. Zabudowy drewniane.

Niejednokrotnie posiadamy wspaniałe pomysły aby wzbogacić pomieszczenia, pięknymi przedmiotami lub sprzętami z drewna, dbając o jakość i estetykę a także proporcje. Decydując się na jakiekolwiek wykonanie, powinniśmy wiedzieć, iż drewno w odróżnieniu od innych budulców, można łatwo zmienić pod kątem koloru i kształtu. Możliwości w tej materii są nieograniczone.

Jeśli nawet zmieni nam się pomysł czy wykonanie się opatrzy, zawsze można dokonać zmian. Rynek stolarski oferuje w rzeczy samej nieskończoną paletę stylów, tradycję można połączyć z nowym oddechem. 

Na przełomie XIX i XX wieku Stanisław Witkiewicz wraz z innymi twórcami przedstawili owoc łączenia stylu arts and crafts ze sztuką górali zakopiańskich, wyszło im wyśmienicie. Adaptacje drewniane. Zabudowy drewniane.

Najważniejszą jednak korzyścią wytworów drewnianych jest niesamowita trwałość w warunkach domowych, dobrze wysuszone i odpowiednio składowane, w gotowym wyrobie ma trwałość chociażby 1800 lat. Tak więc materiał drzewny można traktować na równi z kamieniem budowlanym. 

Znane są przypadki odnajdowania całych zespołów zabudów sprzed kilku tysięcy lat.  W naszych wykonaniach znajdą państwo także tak obrany kierunek wyrobu.

Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Adaptacje drewniane.

 Nie jest niejako możliwym aby wykonywać rewolucyjne projekty, gdyż przez pokolenia stolarze artyści odkrywali wszelakiej maści sposoby wyrobu jak i zadanego stylu. Dzisiaj łączymy stare połączenia stolarskie z nowoczesnym wyglądem, wychodzą z tego mariażu, kolejne nieco odrębne formy.  Adaptacje drewniane. Zabudowy drewniane.

Zabudowy z drewna oprócz swoich praktycznych celów ukrycia, posiadają także istotne walory, takie jak wyciszenie pomieszczenia oraz izolację termiczną. Adaptacje z drewna.

Boazeria kasetonowa, odpowiednio przygotowana, może służyć jako ocieplenie w pomieszczeniu. 

Zabudowa z drewna dla lubiących drewno w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.  Adaptacje drewniane.

Jak wykonujemy nasze zabudowy z drewna?


Nasze adaptacje z drewna wykonywane są iście rękodzielniczymi sposobami, daje nam to sposobność do ustalania zamierzonej jakości.

Wszystkie sprzęty stolarskie wyrabiamy z surowca właściwie sezonowanego oraz odpuszczanego, przeto drewno nie będzie, z czasem paczyło się.

Warto pamiętać, iż wyroby drewniane są zdrowe i bardzo trwałe w niezmiennych warunkach.

Adaptacje drewniane w Stolarstwo Rękodzielnicze.

Zabudowy drewniane - jakie cele przyświecają im w pomieszczeniach?Przede wszystkim są to walory dekoracyjne a w drugim planie, ochronne. 

Zazwyczaj ciągi o dużym uczęszczaniu, są narażane na uszkodzenia ścian, ludzie często opierają się, ustawiają przedmioty, które mogą uszkodzić powierzchnię ścian, przeto zbudowanie chociażby zabudowy drewnianej, w jakimkolwiek ze stylów, zabezpiecza strukturę wyżej wymienionej.

Drewno zabudowy, nawet jeśli ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu, łatwo poddaje się wszelakiej naprawie, nawet przy wielokrotnym naruszaniu.. 

Warto pamiętać także, iż zabudowy drewniane to także w jakimś stopniu regulacja wilgotnościowa pomieszczenia. 

Istotnym zjawiskiem jest także dobra izolacja cieplna zabudowy drewnianej a także zmniejszanie potencjałów elektrycznych, któe mogłyby zakłócać pracę urządzeń elektrycznych.

Zabudowy drewniane mogą być zarówno z litego drewna jak i surowców pozyskiwanych z drewna, chociażby z oklein i obłogów.
Zazwyczaj zabudowy drewniane wykonuje się z rodzajów iglastych takich jak: sosna, modrzew lub świerk.

Chociaż jeśli potrzebujemy surowca, który będzie dzielnie znosił nawet najcięższe zaniedbania, jeśli idzie o ostrożność podczas użytkowania, to bez obawy o szybkie uszkodzenie proponujemy drewno jesionowe, wiązowe, orzechowe oraz dębowe. 

Zabudowy drewniane z wcześniej wymienionych rodzajów są istonie wytrzymałe na wszelakie "trudy" użytkowania.

Do istotnych spraw należy także odpowiednie, malarskie zabezpieczenie powierzchni naszej zabudowy drewnianej. 

Rynek zabezpieczeń malarskich obfituje w przeróżne możliwości: od pokryć o wysokiej odporności na zagniatanie i ścieranie, po wyroby niemalże artystyczne, boć jak inaczej nazwać farbę, która po aplikacji wygląda jak beton lub zardzewiała blacha? 

Pewnie by się znaleźli odważni klienci lub inwestorzy, którzy by takie "cudeńka" chcieliby posiadać.

Drewniane zabudowy są wyrabiane od setek lat a tak zwana boazeria angielska jest stosowana również i dziś. 

Szczególnie budynki użyteczności publicznej, wszelakiego rodzaju korytarze instytucji, są wyposażane w drewniane zabudowy powyższego stylu.

Świetlany rozwój tego typu stolarki w zabudowie, przypada na przełom XIX i XX wieku, gdzie gros stawb była imitacją architektury gotyckiej.

Ówczesne zabudowy drewniane charakteryzowały się niebanalnymi zdobieniami oraz konstrukcją schodkową. Także warto wspomnieć o bogatym stosowaniu listew profilowanychm, które uprzestrzeniały zabudowę drewnianą.

Zapraszamy do naszej pracowni, u nas prawie każdy pomysł jest do zrealizowania. 
Stolarstwo Rękodzielnicze.