Stolarstwo Rękodzielnicze-Kuchnie z drewna. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław


Kuchnie drewniane wykonywanie rzemieślniczo.


Kuchnie drewniane, jak mawiają niektórzy, powinny być wypełnione przydatnymi i porządanymi przestrzeniami. W pomieszczeniu kuchennym spędzamy siłę czasu, przygotowując posiłki, przeprowadzając codzienne poranne rozmowy. Wieczorami zaś, przy kolacjach omawiamy przeszły dzień. 

Czasem chcemy szybko otworzyć szufladę, by wyciągnąć ulubione sztućce, czasem szafkę wiszącą dla ulubionego kubka do kawy. Każdy cal kuchni drewnianej jest arcyważny ze względu na zapotrzebowanie przestrzeni. Stolarz Wrocław.
 
Drewno nie może być wilgotne i krótko sezonowane aby kuchnie drewniane były wykonane zgodnie z normami. Powierzchnie użytkowe koniecznie zabezpieczone odpowiednimi wykończeniami, takimi jak lakiery, folie, itp.

 Kuchnie drewniane nowoczesne mogą mieć przody i boki pokryte lakierem na wysoki połysk. 

Także malowane lakierami pełnokryjącymi. U nas na zamówienie, według potrzeby, Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. 

Kilka słów, na temat jak to jest z pochodzeniem kuchni.Nie można dokładnie osadzić w czasie pojawienia się kuchni drewnianej jako miejsca gdzie przygotowywano strawę, choć są poglądy, iż we wczesnym średniowieczu na zamkach używano sprzętów drewnianych, na które przygotowywano strawę z płodów przyrody..

Zapewne nie uznalibyśmy obecnie tego, co wypełniało ówczesne pomieszczenie- kuchnią drewnianą. Musiały minąć setki lat aby poprzez dobór niejako z natury, pojawiły się szafki kuchenne, te stojące i wiszące, wyspy oraz inne składowe, czyli nasze kuchnie drewniane. Stolarz Wrocław.

Nowoczesne zabudowy kuchenne są bezpośrednio związane z pojawianiem się mieszkań socjalnych, oddzielnych pomieszczeń. W takich oto mieszkaniach, każda izba miała swoje przeznaczenie a przeto i wyposażenie. Kuchnie drewniane dobrze gdy są wyrabiane z doborowych gatunków drewna, takich jak dąb, jesion, niekiedy sosna. Stolarz Wrocław.

Wszystkie szafki drewniane stojące oraz wiszące, łączone są za pomocą kołków płaskich, tzw. wpustek oraz kołków okrągłych karbowanych.

Drzwiczki kuchni drewnianej aby były najtrwalsze i najrówniejsze winny być tak skonstruowane aby się nie zniekształcały, na przednich zawiasach. Zespalane na połączenia czopowe będą na lata. Stolarz Wrocław.

Powrót do strony głównej.