Kursy stolarskie Wrocław: Stolarstwo Rękodzielnicze

Niebawem rozpoczniemy stolarskie zajęcia warsztatowe, dla chętnych osób, które kochają drewno i zabawę z nim.

Stolarstwo w drewnie dzisiaj jest traktowane po macoszemu, brak odpowiednich fachowców oraz państwowych uczelni, doprowadziło do stanu cofania się. 

Zależy nam na wyjściu naprzeciw wszystkim, którzy chcą zgłębiać, zarówno teorię jak i praktykę stolarską. Stolarskie zajęcia warsztatowe dla pasjonatów.

Nie obiecujemy cudów, natomiast pewne będzie u nas solidne rękodzieło. Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

Przedstawimy krótki rys historyczny  stolarstwa na przestrzeni wieków, omówimy budowę drewna na różnych przykładach, jego sortymenty oraz najbliższe pochodne,  pokażemy jak dobierać surowiec względem warunków wilgotnościowych, zapoznamy z podstawowymi czynnościami obróbczymi, porozmawiamy o najważniejszych maszynach w warsztacie rzemieślniczym. Kursy stolarskie.

Na koniec części teoretycznej, zbierzemy całą wiedzę w punktach i będziemy ją stosować. W części praktycznej zaczniemy od ręcznych narzędzi, poznamy ich nazwy i budowy, następnie przejdziemy do  zastosowania. Po właściwym zapoznaniu, zajmiemy się  pracami ręcznymi. Stolarskie zajęcia warsztatowe dla wytrwałych.Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław.

Jak mawia powiedzenie: Przez ciernie do gwiazd.

Więcej szczegółów wkrótce. Warsztaty stolarskie.

Stolarskie zajęcia warsztatowe, sama radość. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Na drugi ogień pójdą:

 • Budowa komórki drzewnej i jej zachowanie, na przykładzie oddawania wody związanej i jakie ma to znaczenie dla przyszłego wyrobu stolarskiego

 • Omówimy rodzaje drewna, ze względu na podziały: drewno liściaste oraz iglaste; na budowę i zastosowanie


 • Rozmówimy się nieco o twardościach

Przewiduję na omówienie i zapoznanie się z przykładami w  powyższych punktach na  około 4 do 5 godzin.
Nie jestem dendrologiem, więc nie będę się wymądrzał i serwował historii niesprawdzonych. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Szacunkowo miesiąc spotkań w soboty i niedziele, zajmie około 60 godzin, jeśli któryś z kursantów stwierdzi, iż potrzebuje więcej czasu na obycie się i szlifowanie wiedzy, dosłownie i w przenośni, jest taka możliwość, naówczas możemy przejść w tryb indywidualny. Kursy stolarskie.

Przewiduję najsamprzód nie więcej niż 4-6 osób, na cykl warsztatów. Niestety mam ograniczoną powierzchnię zakładu.

 Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Najświeższe wiadomości:

Dla osób przyjezdnych mam zakwaterowanie w dwóch lokalizacjach, jedna na posesji warsztatu natomiast druga trzysta metrów od od niego.

W obydwu przypadkach cena wynosi 45 zł/doba. Warunki może niemariotowe ale nasze rodzime, wiejskie. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Jak wykonać  samodzielnie ramę z drewna?


Na kursie nauczą się państwo, jak uwidaczniają powyższe zdjęcia, wykonywać ramę oraz poznają państwo nazwy poszczególnych części składowych ramy, a także, co jest również bardzo istotnym, nazwy połączeń. Kursy stolarskie.

Są różnego rodzaju ramy i wiele ich zastosowań, niektóre tylko proste w swej budowie i nieszczególnie urodziwe, inne zaś, służące do oprawiania obrazów, niebywale urodziwe. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

Poznają także państwo, jakie jest najzacniejsze drewno używane do budowy ram.


Zapraszam serdecznie do zgłoszenia się na warsztaty, które rozpoczną się mniej więcej w połowie września. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Nauka reperowania mebli tapicerowanych


Stolarstwo to nie tylko wytwarzanie wyrobów, to także naprawa zniszczonych sprzętów stolarskich, czy wręcz ich odtwarzanie. 

Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie nauczą się państwo jak demontować części mebla, jak usuwać stare powłoki tapicerskie, jak uzupełniać brakujące elementy. 

Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

Jak sklejać bez rozbierania na części pierwsze krzesło, którego połączenia już nie trzymają oraz w jaki sposób dotaczać zespoły i podzesłopy krzesła o przekroju okrągłym.

O tych i o innych umiejętnościach renowacyjnych dowiedzą się państwo z naszych kursów. Warsztaty stolarskie wrocław. Kurs stolarski wrocław.

Aby złożyć zapytanie o kurs, prosimy wypełnić poniższy formularz.

 Kursy stolarskie.
Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Jak widać na załączonym zdjęciu, będą mogli państwo się nauczyć rozmierzania i wyrabiania szuflad.

Przy okazji pokażę jak ładnie je wykończyć, wpierw szlifowaniem, później lakierowniem.

Poznają państwo rodzaje połączeń stosowanych w takich wyrobach oraz ich nazewnictwo.

Warsztaty stolarskie dla wszystkich. Kurs stolarski Wrocław.

Do wyrobienia szuflady jest potrzebne dokładne określenie wymiarów i wzięcie pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników.

Jakie to czynniki?

Zapraszam na zajęcia warsztatowe. Kurs stolarski Wrocław. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Czasem mamy potrzebę wykończyć powierzchnię drewna, w naszym nowym sprzęcie stolarskim.

Niejednokrotnie nie wiemy, jak do tego podejść. Kursy stolarskie.

Wykończenie jest bardzo istotną sprawą, mianowicie zabezpiecza i uwypukla wierzch drewna.

Kurs i warsztaty stolarskie, przez nas prowadzone, pozwolą państwu zapoznać się z przeróżnymi sposobami wykończeń oraz zastosowań poszczególnych środków.

Dla osób lubiących szukać nowych rozwiązań, udostępnimy wiedzę na temat subtelniejszych i tradycyjnych sposobów postarzania powierzchni drewna, takich jak  szczotkowanie oraz nakładanie wszelakich mastyk i patyn. Kursy i warsztaty stolarskie.

Pokażemy jak przygotowywać szczyt różnych rodzajów drewna oraz, które techniki i środki doprowadzą państwa wyrób do niebywałej, i mamy nadzieję, niepowtarzalnej krasy. 


 Serdecznie zapraszamy. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław. Kursy stolarskie.

Kursy stolarskie dla placówek oświatowych


Za nami pierwsze spotkania warsztatowe. W Środowiskowym Domy Samopomocy, ugoszczono nas przysłowiowym chlebem i solą.

 Kurs stolarski przebiegał w naprawdę świetnej atmosferze, podopieczni poznawali jak słusznie przygotowywać powierzchnię drewna do wykończania lakierniczego, pokazaliśmy jak wykonać dłonią połączenie widlicowe proste równoległe czołowe.

 Oprócz spraw ręcznych robótek, wyjaśnialiśmy nieco tajemnic związanych z charakterystyką drewna, wspomnieliśmy o jego twardości, rodzajach, najskuteczniejszych sposobach obróbki, etc. Kursy stolarskie. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

 Ośrodek posiada kameralną pracownię stolarską, wyposażoną w odpowiednie sprzęty. Do naszych zadań należało także wyłożenia wiedzy, dotyczącej głównych narzędzi elektrycznych oraz ręcznych. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław.

Nie wypada nie wspomnieć o innych pracowniach rękodzielniczych. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

 Śds to także miejsce, gdzie osoby potrzebujące mogą nabywać umiejętności podczas szycia, wyrabiania witraży i ozdób witrażowych, jest miejsce gdzie artystycznie wytapia się szkło, istnieje także dział, w którym podopieczni ośrodka mogą uczyć się przygotowywać słuszne jadło.

Kursy stolarskie w takich miejscach są przywracaniem ręcznych zdolności i odkrywaniem na nowo, zapomnianych umiejętności.

Dziękujemy organizatorom bardzo serdecznie i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Kursy stolarskie.Warsztaty stolarskie w Stolarstwo Rzemieślnicze

Stolarstwo to doprawdy wielowymiarowy zawód. Od najprostszych dzieł do złożonych i nośnych konstrukcji. Kurs stolarski.

Natomiast jedną z najważniejszych każdego sprzętu stolarskiego, jest jego powierzchniowe zużycie.

Od kwietnia proponujemy państwu dodatkowe zajęcia z renowacji sprzętów stolarskich podczas trwania kursu stolarskiego zawodowego.

Kurs stolarski hobbystyczny, w zależności od potrzeby, także może być poszerzony o renowację.

Dla osób pragnących poznać tajniki rzemieślniczych technik naprawy sprzętów stolarskich, polecamy zajęcia zaoczne lub w dni powszednie.

Podczas pracy z wyrobami wymagającymi naprawy, nauczymy państwa od podstaw, wszystkich istotnych czynności.

Kurs stolarski może także być dobrym zaczynkiem do samodzielnej pracy jako konserwator wyrobów z drewna lub, w odpowiedniej formie, jako stolarz.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Mogłoby się wydawać, iż wykonanie schodów z wbudowanymi stopniami to trudne zadanie.

Na naszym kursie stolarskim, nabędą państwo niezbędnej wiedzy jak rozmierzyć schody z drewna samonośne i jak wymierzyć schody drewniane na beton. Warsztaty stolarskie.

Kurs stolarski przygotuje państwa także do przygotowywania wycen oraz szacunków i rachunków surowcowych.

Kursy stolarskie.

Tak jak każdy wyrób stolarski, schody z drewna można wykończać na wszelakie sposoby, także i na kursie stolarskim poznają państwo tajniki wykończania powierzchni drewna.

Kurs stolarski w naszej stolarni odbywa się w systemie na koniec tygodnia po 6 godzin. 

Nasz kurs stolarski obejmuje pracę z drewnem w praktyce ale również naukę teorii stolarstwa, razem z technologią, podstawą budowy maszyn stolarskich, budowy ręcznych narzędzi stolarskich  i wiedzą o drewnie.

Serdecznie zapraszamy chętnych. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

Na naszym kursie stolarskim, nauczą się państwo wprawiać, w jakikolwiek sposób niedopracowaną lub wadliwą powierzchnię drewna, zaprawki.

Zaprawka służy do naprawienia lub uszlachetnienia danej części wierzchniej lub też dolnej części drewnainej. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie stolarskim pokażemy państwu, w jaki sposób wykonywać właściwie przygotowane oraz dobrane zaprawki, tak aby tworzyły ścisłą całość z obrabianą częścią.

Kurs stolarski będzie także obejmował wykończania tak przygotowanej powierzchni, zarówno szlifowaniem, szpachlowaniem jak i nanoszeniem barwideł oraz pokryć malarskich.

Najbliższy kurs stolarski zaczynamy od 2 stycznia 2021 roku, który będzie się odbywał od godziny 10 do 16, co każdą sobotę i niedzielę.

Serdecznie zapraszamy. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Wielu pasjonatów szuka sposobów aby wykonać jakąś pracę w drewnie, setki ogłoszeń, narzędzi, w żaden sposób nie pomagają w wyborze.

Rynek jest przeładowany jest tysiącami zdjęć, co kolejne, to lepsze. W tym całym gąszczu niby rozwiązań, trudno się odnaleźć. Nic to szanowni państwo. Kurs stolarski.Warsztaty stolarskie.

Na naszych kursach stolarskich, w sposób iście rękodzielniczy, poznają państwo sposoby na rozwiązywanie własnych zagadnień.

Kursy stolarskie.

Czy potrzebujemy skomplikowanych i drogich maszyn? Niezupełnie. Idąc tropem Adama Słodowego, możemy z prawie niczego, zrobić coś:)

Na naszych kursach stolarskich poznają państwo jak zrobić ze zwykłej wiertarki, wiertarkę stołową, która odpowiednio przygotowana, zastąpi nam najdroższe narzędzia.

A z papieru ściernego odpadowego, kolejne krążki do szlifowania krzywoliniowego.

Kursy stolarskie dla amatorów i przyszłych stolarzy. Warsztaty stolarskie.

Na naszych kursach, pomijając oczywiste nauczania o podstawach, dla osób poważnie zastanawiających się nad podjęciu pracy w zawodzie stolarza, przewidujemy naukę w trybie tygodnia pracującego.Kursy stolarskie.Warsztaty stolarskie.

Nauka stolarstwa tedy będzie się odbywać podczas wyrabiania sprzętów stolarskich dla zamawiających.

Kursy stolarskie.

Kurs stolarski to nie tylko zrobienie taboretu czy innego drobnego wyrobu, to przede wszystkim praca ze swoimi słabościami.

Właściwie nie ma wyrobów nie do wykonania i na naszych kursach, tej prawdy chętni doświadczą.

Podczas próbowania się z pracami, wespół kursant i stolarz, razem będą główkować i rozważać, jaki obrać kierunek wyrobu.
O tyle trudne to zajęcie o ile podejdzie się do sprawy z lekkim uśmiechem. Kurs stolarski.Warsztaty stolarskie.

Obcując z prawdziwymi zamówieniami, możemy zdobyć szybciej doświadczenie, które rzuci nas od razu na głęboką wodę, natomiast nie ma co się przestraszać, Stolarz dopomoże, bo umie i może:)

Zapraszam serdecznie na nasze kursy stolarskie. Kurs stolarski. 

Nasze kursy stolarskie obfitują w znaczną obfitość wyrobów stolarskich. 

Dla przykładu, na ostatnich zajęciach uczyliśmy się bejcować i wykończać powierzchnię stopnia pokryciami malarskimi. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Może ktoś powie: Cóż to za wyzwanie?

Może jest może nie, my natomiast zrobimy z tych czynności przednią zabawę.

Barwić drewno można kilkoma sposobami, każdy jest dobry, każdy jest zacny.
Tak samo, od strony technologicznej wygląda pokrywanie powierzchni głównych i

 bocznych natryskowo jak i w inne sposoby, każdy jest przedni, każdy jest słuszny. Kurs stolarski dla upartych.

Na naszych kursach zdradzimy państwu wszelkie tajemnice, potrzebne do ujarzmienia swoich słabości i poprzez późniejsze wielokrotne próbowanie, dojdą państwo do poziomu: Mistrzuniu. Kursy stolarskie.

Czego serdecznie państwu życzę.

Kurs stolarski dla wymagających. Kursy stolarskie. U stolarzy.

Kurs stolarski w naszym warsztacie, to przede wszystkim świetna atmosfera współpracy.

Dowiedzą się państwo jak w sposób nieszczególnie nowoczesny, sposobami zaiście rękodzielniczymi, można przygotować i wykonać dowolny sprzęt stolarski.

Kurs nasz stolarski jest polecany szczególnie osobom, które lubią nowe wyzwania. 

Od podstaw, tych najważniejszych, jesteśmy w stanie przekazać sporą dawkę wiedzy, umożliwiającej późniejsze, samodzielne działanie na poletku stolarskim w węższym lub szerszym zakresie. Kursy stolarskie.

Kurs stolarski podstawowy obejmuje 60 godzin zajęć. Dla osób wiążących nadzieję, w pracy stolarza, przygotowaliśmy oddzielny zakres nauczania.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia przygody jaką niewątpliwą jest stolarstwo.
Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie. Kurs stolarski.

Na naszych kursach mogą państwo podjąć się nielichego wyzwania i wykonać razem z nami drzwi, a jakże, z drewna.

Kurs stolarski obejmuje przeróżne i zupełnie istotne czynności wyróbcze, podczas, których kursanci nabierają wprawy i dokładności. Kursy stolarskie.

Nie będziemy twierdzili, iż drzwi drewniane można wykonać już po pierwszych kilku spotkaniach, natomiast można będzie je wykonać, swobodnie na drugiej czy trzeciej edycji kursu.

Kurs stolarski przygotuje państwa, szczególnie tych, którzy chcą się zbratać z tym bardzo ciekawym zawodem na dłużej.

Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Szanowni, kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze przygotuje was do ręcznego wytwarzania, samodzielnie, własnych pomysłów stolarskich.

Aby wykonać stolik kawowy, trzeba uzbroić się w chęci, ciekawość oraz skrupulatność.

Każdy wyrób stolarski wymaga do swego powstania czasu. Nasz kurs stolarski pomoże państwu wczuć się w "spokojne" tworzenie.

Wykonanie poszczególnych podzespołów stolika wymaga skrupulatnego rozmierzenia, właściwego wykonania części oraz ich właściwe zespolenia. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie poznają państwo tajniki odpowiedniego klejenia elementów, bez których nie ma prawa powstać prawie żaden wyrób stolarski.

Kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze, ręką dzieło i dobra zabawa. Kursy stolarskie.

Szanowni państwo, od połowy września rozpoczynamy zajęcia. 

Zmienia się nieco zasada kursów. 

Z tytułu wielości zapytań o nauczanie w trybie przygotowania do zawodu stolarza, przygotowujemy program miesięczny, oparty na praktyczno-teoretycznym doświadczeniu wyrobu sprzętów stolarskich. Warsztaty stolarskie.


Wszystkich chętnych zapraszamy. Kurs stolarski profesjonalny.


Więcej informacji pod numerem telefonu: 713074830

Polecamy także skorzystać z naszego bloga

Kursy stolarskie. Kurs stolarski.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

11 września wkroczyliśmy w nowy wymiar kursów stolarskich.

 Poszerzyliśmy szkolenia o nauczanie stolarstwa osób pragnących zawodowo zajmować się stolarstwem.

 Kurs stolarski jest przygotowany pod kątem zasadniczych czynności obróbczych oraz istotnej dawki wiedzy teoretycznej, bez której praca wytwórcza byłaby utrudniona.

Czego można nauczyć się na takim kursie?

Jakie wybrać drewno do wyrobu, jak ocenić stan wilgotności, jak dokonywać kalkulacji stolarskiej, na co zwracać uwagę podczas pomiarów, jak przygotowywać drewno do rozkroju, jak pracować z zamawiającym, jak składać  wyroby, jak wykończać sprzęty stolarskie, jak prowadzić firmę oraz wiele innych. Kursy stolarskie

Kurs stolarski obejmuje całościowo zagadnienia stolarskie, w mniejszym lub większym stopniu zawansowania.

Nasz kurs stolarski trwa miesiąc, natomiast istnieje możliwość wydłużenia go według potrzeby.
Po ukończeniu kursu istnieje mozliwość podjęcia współpracy z naszym warsztatem. Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Jak używać narzędzi stolarskich ręcznych?


Kurs stolarski, w rzeczowy sposób powinien przysposabiać do nauki stolarstwa.

Podstawowym narzędziem ręcznym w naszej dziedzinie jest bez dwóch zdań dłuto.
Wykonane z dobrej stali, odpowiednio naostrzone, wykonuje pracę za nas. Przez wieki, w niemalże niezmiennej postaci, idzie dłuto wraz z rzemieślnikiem, zdobywając świat kształtów. Warsztaty stolarskie.

Nasz kurs stolarski obfituje w przeróżne sposoby używania dłuta.

Aby właściwie wykonać jakiekolwiek gniazdo, jakikolwiek wręg, czy też inną powierzchnie styku lub do klejenia, winno się poznać szczegółowe sposoby jegoż użytku.

Bardzo ważną sprawą jest zastosowanie odpowiedniego kąta ostrzenia. Do drewna miękkiego stosujemy kąt nieco inny niźli do twardego.

Kurs stolarski pozwala poznać wiele tajników użytkowania dłut.

Zaprawdę, jeśli ktoś raz spróbuje pracy z powyższym narzędziem, będzie często je stosował i do niego wracał. Nic przyjemniejszego jak ścinanie włókna drzewnego do idealnej powierzchni.

Kursy stolarskie.Kurs stolarski.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Program kursu stolarskiego


Kurs stolarski w naszym zakładzie podlega normalizacji poprzez ustalone zasady.

Każdy uczestnik kursu zawodowego powinien znać, jaką wiedzę chcemy przekazać i na co będziemy zwracali szczególną uwagę.

Program kursu podstawowego obejmuje:


 • Teorię stolarstwa, Naukę ostrzenia dłut oraz ich budowę, jako podstawowych narzędzi ręcznych, wykorzystywanych w pracy stolarza rękodzielnika. 6 godzin

 • Naukę dłutowania na przykładzie dowolnych połączeń równoległych i kątowych. 6 godzin.

 • Naukę wykonywania połączeń koniecznych w różnych wyrobach ramowych, płytowych, toczonych oraz szkieletowych 6 godzin

 • Zastosowanie różnych ręcznych narzędzi stolarskich. 6 godzin

 • Naukę szacowania kosztów oraz kosztorysowania. Naukę trasowania tarcicy. Podstawy rysunku technicznego. 6 godzin.

 • Obróbkę piłowaniem wzdłużnym i poprzecznym, struganiem na maszynach. 6 godzin.

 • W zależności od rodzaju wyrobu stolarskiego, naukę składania i klejenia drewna. 6 godzin.

 • Wyrób podzespołów i zespołów, tworzących sprzęt stolarski. 6 godzin.

 • Wyrób wytworów stolarskich, takich jak stoły, okna, drzwi, schody w skali. 6 godzin.

 • Wykończanie. 6 godzin.

Sama praktyka nie wprowadzi nas w istotę zadań, przeto w zależności od potrzeby, będziemy zagadnienia omawiali teoretycznie.
Stosując wiedzę praktyczną połączoną z teorią, opanujemy szerzej stolarstwo rzemieślnicze. Kursy stolarskie.

Przewidujemy dla osób, które ukończą z nami kurs podstawowy i będą chciały szkolić się dalej w zawodzie, kurs rozszerzony, na którym będzie można jeszcze szczegółowiej poznać praktykę stolarską

Taki kurs będzie obejmował:

 • Technologię stolarstwa- zakres rozszerzony.

 • Techniki renowacyjne

 • Techniki pracy z uszlachetnianiem powierzchni drewna poprzez okleinowanie, intarsjowanie, itp.

 • Samodzielne kosztorysowanie

 • Zasady prowadzenia mikroprzedsiębiorstwa

 • Usługi stolarskie dla klientów.


Ten etap zajmie około dwóch miesięcy i przygotuje państwa do pracy w zawodzie, na poziomie średniozaawansowanym, resztę doświadczenia zdobędą państwo poprzez ciągłe doskonalenie się. Kursy stolarskie.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Kurs stolarski. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Wszem i wobec ogłaszamy co następuje.

Z tytułu zacnej ilości zapytań o kursy, przedstawiamy dwie możliwości.

Pierwsza to typowe warsztaty stolarskie, na których można wykonać, po uprzednim zdobyciu pewnej zdolności wytwórczej, jakowyś, może i wcześniej wymarzony sprzęt stolarski.Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

I tak oto:

Warsztaty pięciodniowe, z następującym programem.

Teoria stolarstwa około 4 godzin.

Praca z dłutami około 4 godzin.

Wyrabianie połączeń około 4 godzin.

Rozkrój surowca wraz z innymi czynnościami około 4 godzin

Składanie wyrobu, klejenie około 4 godzin.

Wykończanie około 4 godzin.


Kurs zawodowy podstawowy, jak we wcześniejszym wpisie.

Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, czyli soboty i niedziele, od 10 do 16.


Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Możemy uznać ostatnią edycję kursu stolarskiego za odbytą.

Przez cotygodniowe spotkania z kursantami, przekazaliśmy sporą dozę wiedzy praktycznoteoretycznej.
Szanowni kursanci zdobyli umiejętności bardzo przydatne do dalszej, już samodzielnej pracy hobbystycznej jak i zawodowej, z drewnem.

Kurs stolarski pozwolił naszym szanownym podopiecznym ująć w pewne karby swoje umiejętności oraz pokazał, iż kontakt z tak drogocennym surowcem jakim jest niewątpliwie drewno, jest zupełnie czymś innym jak szeroko ukazywanym w mediach społecznościowych.

Kurs stolarski nie może sie odbyć bez szczerych chęci i słusznego zaangażowania.

Bardzo się cieszymy ze świadomości dopomożenia i wspomożenia odradzania rękodzielnictwa lokalnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Nowe edycje kursów będą poszerzane o kolejne umiejętności oraz technologie.

Kurs Stolarski Zawodowy.

Poszerzamy kurs stolarski o nowe umiejętności.

Do naszych zajęć wprowadzamy podstawy snycerki. Oprócz tego wydłużamy kurs zasadniczy zawodowy o kolejny weekend.Kurs stolarski zawodowy.

W szóstym końcu tygodnia będziemy przekazywali teoretyczne i praktyczne wskazówki związane z jakże ważną dziedziną pracy stolarskiej, jaką niewatpliwie jest nakładanie powłok lakierniczych.

O zabezpieczaniu powierzchni drewnianych wiadomo każdemu, natomiast prawdziwy fachowiec potrafi przygotować takową, najprostszym sposobem nanieść każdy rodzaj pokrycia malarskiego, nawet pędzlem i wykonać naprawdę wysokiej jakości zabezpieczenie lakiernicze.

Nie zabraknie także innej formy uszlachetniania powierzchni, nakładania róznego rodzaju pigmentów barwiących.

Na kursie stolarskim - lakierowanie, poznają państwo różne techniki powlekania lakierniczego, oprócz wyżej wymienionego pokażemy jak lakierować wałkiem oraz metodą natryskową.

Kurs stolarski zawodowy

Stolarstwo Rękodzielnicze, serdecznie zapraszamy.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Szanowni państwo

Od nowego roku poszerzamy zakres zagadnień naszego kursu stolarskiego o dwa zagadnienia.

Dotychczas podług programu zarówno zawodowego jak i hobbistycznego, proponowaliśmy państwu proponowaliśmy sześć i odpowiednio dziesięć pozycji kursu.

W nowym programie znajdzie się, szczególnie ważne dla osób chcących rozpocząć swoją działalność gospodarczą, podstawowy program marketingu internetowego oraz podstawowe tematy z tapicerstwa.

Kurs stolarski zawodowy

Stolarstwo Rękodzielnicze

Pobierz pliki


Zakończyła się ostatnia edycja kursu stolarskiego zawodowego podstawowego.

Nasi znakomici kursanci, po przejściu poszczególnych etapów szkolenia praktyczno-teoretycznego, przystąpili do wykonywania programowych sprzętów stolarskich.

Zgodnie z programem kursu, do wyrobienia w sposób rękodzielniczy z niewielką pomocą maszyn stacjonarnych, rozpoczęliśmy planowanie, szkicowanie oraz kosztorysowanie wyrobu. Kursy stolarskie

Po pracach przygotowawczych, przeszliśmy do wstępnego rozkroju tarcicy sosnowej na długość. Każdy z kursantów dokonał wyboru wyrobu, przeto długości zadanych elementów się nieco różniły.

Składanie oraz klejenie płyt przebiegło bez większych aspektów do rozwiązania. Kursanci przy okazji poznali kolejne zagadnienia związane z jakością klejenie oraz sposobami aplikacji kleju.

Na tym etapie wyrabiania sprzętów, każdy z kursantów, samodzielnie stosował dostępne środki technologiczne jakimi są obrabiarki stacjonarne. Kursy stolarskie.

Po przejściu instruktarzu bezpieczeństwa i higieny pracy, rozpoczęliśmy zasadniczą obróbkę. Było struganie wyrównujące powierzchni bocznych, koniecznej do rozkroju płyt pod zadane podzespoły oraz zespoły, struganie powierzchni głównych, chociażby pod kasetony drzwiowe oraz blaty stolików.

Kursanci, którzy wybrali wyrób drzwi, przy okazji używali także frezarki do wykonania w ramiakach poziomych, czopów.

W dalszych czynnościach pojawiły się dłutowania gniazd, znaczenia i nawiercenia pod kołki nóżek stołowych oraz wiele, wiele innych czynności technologicznych. Kursy stolarskie.

Na zakończenie kursanci składali części swych wyrobów, pasowali a następnie wiązali klejem. Gdy klej związał, przeszli do zabezpieczania oraz uszlachetniania powierzchni swoich prac.

Nic tak nie sprawia radości, jak samodzielna praca stanowiskowa:)

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne edycje kursu.

Najbliższa rozpoczyna się od 29 stycznia w trybie zaocznym. Istnieje możliwość wczesniejszego odbycia kursu w dni powszednie od poniedziałku do piątku.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Szanowni państwo

Od 29 stycznia rozpoczynamy kolejny kurs stolarski dla osób pragnących przyuczyć się do zawodu stolarza. Styczniowa edycja kursu będzie poszerzona o dwa dni zajęć z e-marketingu oraz podstaw tapicerstwa i będzie trwała 7 tygodni w układzie zaocznym, soboty i niedziele lub w trybie dziennym, dwanaście dni roboczych.

Natomiast dla osób pragnących przejść kurs hobbystyczny, proponujemy zajęcia zarówno w weekendy jak i dni tygodnia

Dla kursantów przewidujemy niezpodzianki oraz wyjazd do składu drewna i zapoznanie się z asortymentem wyrobów z drewna.

Chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Serdecznie zapraszamy
Stolarstwo Rękodzielnicze.

Szanowni państwo
Od kilku dni jesteśmy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych.

Daje nam to możliwość przyjmowania na kursy przyuczające do zawodu Stolarza, z ramienia Urzędów Pracy z całej Polski.

Kursy stolarskie dla bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy.

Nasz numer wpisu do Rejestru: 2.02/00003/2022


Serdecznie zapraszamy.

Stolarstwo Rękodzielnicze.

Kurs stolarski przyuczający zawodowy.


Teoria stolarstwa- budowa komórki drzewnej, budowa i opis przekrojów drewna, wady drewna, cechy drewna. Rozpoznawanie rodzajów drewna. Nauka ostrzenia dłut i ich budowa- 6 godzin


Nauka dłutowania na przykładzie wybranych połączeń równoległych i kątowych płaskich, ściennych- 6 godzin.


Naukę wykonywania połączeń istotnych w różnych wyrobach ramowych, płytowych, kolumnowych oraz szkieletowych- 6 godzin

Zastosowanie szerokiej palety ręcznych narzędzi stolarskich (piły, pilniki, strugi, gładzice)- 6 godzin.


Podstawy rysunku technicznego i odręcznego- 6 godzin.


Podstawy e-marketingu-6 godzin.


Podstawy tapicerstwa -6 godzin.


Nauka szacowania kosztów oraz kosztorysowania. Naukę trasowania tarcicy. Obróbka piłowaniem wzdłużnym i poprzecznym, struganiem maszynowym- 6 godzin.


W zależności od rodzaju wyrobu stolarskiego, nauka składania i klejenia części- 6 godzin.

Wyrób podzespołów i zespołów, stanowiących sprzęt stolarski- 6 godzin.


Wyrób wytworów stolarskich, takich jak stoły, okna, drzwi, schody, meble skrzyniowe, w odpowiedniej skali-6 godzin.
Wykończanie- szpachlowanie, szlifowanie (ręczne, maszynowe), techniki ręcznego nanoszenia bejc i patyn, przygotowywanie mieszanek lakierniczych, lakierowanie- 6 godzin.


Nasz program kursu będzie się stopniowo poszerzał o dodatkowe zagadnienia. Minimalny czas przyuczania do zawodu w/g przepisów to 3 miesiące.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Stolarstwo to przede wszystkiem praca z drewnem i w drewnie. Jednakowoż warto wiedzieć także co nie co o narzędziach, zarówno tych ręcznych jak i stacjonarnych.

Na naszym kursie stolarskim niechybnie poznają państwo wszelakie sposoby ręcznej obróbki od samej pierwociny do zupełnego wyrobu, acz z największą ochotą ukażemy jak pracować i jak przygotowywać czy ustawiać maszyny stacjonarne. Kurs stolarski.

Bez nich, w dobie obecnej nawet rękodzieło byłoby żmudnie czasochłonne. Przeto podczas wspólnego obcowania z przeróżnymi sposobami, rodzajami, przyrządami, wyłożymy państwu jak dbać o maszyny, jak je konserwować, jak ustawiać.

Także od tego roku poszerzyliśmy kursy o zajęcia z tapicerstwa.  Kursy stolarskie.

Na zajęciach poznają państwo podstawy konstrukcji szkieletowych pod meble tapicerowane, rodzaje warstw, rodzaje wypełnień, rodzaje tkanin i oczywiście sposoby rozmierzania, rozkroju oraz przytwierdzania powyższych.

Kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze.

Kolejnym etapem poszerzenia programu nauczania jest dodanie, szczególnie dla osób zainteresowanych reperacją mebli oraz innych wyrobów stolarskich, zajęć z renowacji oraz fornirowania.

Nasz kurs stolarski, jak już nadmieniliśmy we wcześniejszych wpisach, będzie się poszerzał o kolejne zagadnienia i technologie.

Dodajemy renowację oraz uszlachetnianie powierzchni oklejaniem fornirami oraz obłogami, z tytułu sporego zainteresowania.
Technika fornirowania jest ciekawym i całkiem szerokim pojęciem, przeto warto ją dogłębnie poznać.

W chwili obecnej sporo osób dokonuje na własną rękę powyższych, dlatego z największą chęcią podzielimy się swoją wiedzą w sprawie.

Fornirowanie to nie tylko proste oklejanie przedmiotów, to także praca na powierzchniach krzywoliniowych, intarsje oraz inkrustacje.

Zapraszamy serdecznie na nasz kurs stolarski fornirowanie i renowacja.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać swój wymarzony mebel na naszych kursach stolarskich.

Do wykonania powyższego, potrzebujemy około dwóch tygodni roboczych przy opcji kursu w dni powszednie lub dziesięć weekendów.

Poznając podstawy technologii obróbki drewna, jego podstawowych własności fizycznych, nieco pracy na maszynach, wytworzą sobie państwo chociażby takową szafkę. Kurs stolarski.

Pokażemy kroko po kroku przygotowanie surowca, omówimy pojęcie wilgotności równoważnej.

Na koniec prac wyróbczych, rozpoczniemy przygotowywanie wykończeń, zarówno samej powierzchni drewna, uszlachetniania barwą oraz przedstawimy szeroki wachlarz możliwych pokryć malarskich do zabezpieczenia surowego drewna mebla.

Kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze to nauka pierwocin stolarstwa ze sporą dozą radości tworzenia.

Serdecznie zapraszamy.

Ps. Od tego miesiąca zajęcia odbywają się w nowej lokazliacji: Oleśnica, ul. Sosnowa 30.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Za nami pierwsza edycja kursów stolarskich z ramienia Urzędu Pracy. Przez trzy miesiące kursant poznawał zarówno tajniki technologiczne jak i uczestniczył w wytwarzaniu prac i zleceń stolarskich. 

Uczestniczył także w przeróżnych pracach montażowych, które po części przygotowały go do samodzielnej pracy jak i pomocy przy pracach stolarskich.

Trzymiesięczny kurs daje osobom pragnącym się przekwalifikować, słuszną podstawę do nauki zawodu stolarza.

Aby rozpocząć powyższy kurs prosimy kontaktować się bezpośrednio z urzędami pracy w państwa miejscach zamieszkania.

Zapraszamy wszyskich chętnych. Przypominamy o innych opcjach kursów stolarskich.

Kurs przyuczający dorosłych do zawodu stolarza.

Istnieje możliwość odbycia w naszym zakładzie kursu przyuczającego do zawodu stolarza, osób pracujących.

Wystarczy, że pracodawca skieruje państwa do nas na kurs poprzez Urząd Pracy.
Urzędy pracy posiadają możliwości sfinansowania, więcej informacji pod linkiem.

Czas trwania kursu: od 3 do 12 miesięcy.

Cały czas są aktualne inne formy kursów stolarskich: kurs dla amatorów oraz kurs podstawowy zawodowy.

Zapraszamy serdecznie.

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość zakwaterowania.

Kurs stolarski przyuczający do zawodu stolarza


Informujemy, że wprowadzamy nową formę kursów stolarskich dla dorosłych.

Od niedawna istnieje możliwość dokształcenia się w wykonywanym zawodzie lub zastosowanie dokształcania ustawicznego.

Kurs ten jest przeznaczony dla osób pracujących w zawodach pokrewnych ale także dla osób pragnących się przebranżowić.

Aby uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, trzeba być zatrudnionym na umowę o pracę a o takie dofinasnowanie występuje Pracodawca

Jest to bardzo przydatny sposób na zdobycie wyższych kompetencji zawodowych. 

Po ukończeniu takiego kursu, który odbywany jest w zakładzie stolarskim,  zdobywamy doświadczenie teoretyczno-praktyczne w zawodzie Stolarz.


Kurs przyuczający trwa w zależności od potrzeb, od 3 miesięcy a kurs praktycznej nauki zawodu nawet 12 miesięcy.

Po ukończonym kursie wystawiamy zaświadczenie o nabyciu kompetencji zawodowych.

Dla osób, które zakwalifikują się do powyższego programu a pochądzących z różnych rejonów Polski, istnieje możliwość zakwaterowania na czas szkolenia.

Program kursu obejmuje wiedzę praktyczną oraz szeroką wiedzę teoretyczną na podbudowie literatury dydaktycznej, w której skład wchodzą podręczniki technologii stolarskiej, maszynoznawstwa, anatomii drewna, teorii lakiernictwa, teorii  klejenia oraz wielu innych.

Naszym celem jest przekazanie jak najszerszej wiedzy i doświadczeń stolarstwa rzemieślniczego,  każdej osobie, która oprócz kwestii merkantylnych, jest zafascynowana pracami w drewnie.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań

Profesjonalne kursy stolarskie zawodowe.

W związku z podpisaniem umowy o przeprowadzenie stażu dla osoby, ze statusem lub bez statusu, bezrobotnej, przyuczającego do zawodu Stolarz. 

Dodatkowe warunki:

 Zamieszkanie w powiecie oleśnickim, brak doświadczenia w stolarstwie, wykształcenie średnie ogólnokształcące, chęć uzyskania zawodu lub przebranżowienie się, podstawowa znajomość matematyki.

Staż będzie trwał około 3 miesiące.

Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu.

Zapraszamy wszytkich chętnych na pięciodniowe warsztaty hobbystyczne. Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym. Ćwiczenia indywidualne oraz grupowe.

Na kursach nauczą się państwo wyrabiać wybrane przez siebie sprzęty stolarskie.

Program kursu obejmuje:

Teorię stolarstwa- budowa drewna

Narzędzia stolarskie ręczne i mechanicze- obsługa

Techniki stolarskie-stosowanie i obsługa maszyn

Wyrób sprzętów stolarskich i ich wykończanie

Kurs zawodowy stolarski wszedł na wyższy poziom, uczestnicy po wielu godzinach nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej, przechodzą do przygotowywania surkwca do wstępnej obróbki.

Jak zbadać krzywiznę tarcicy nieobrzynanej?

Jak rozkroić element surowy graniakowy do złącza zakładkowego?

Na te oraz inne pytania uzyskają państwo odpowiedź, podejmując u nas kurs zawodowy trzymiesięczny.

Oczywiście zapraszamy także hobbystów!