Kursy stolarskie Wrocław: Stolarstwo Rękodzielnicze

Niebawem rozpoczniemy stolarskie zajęcia warsztatowe, dla chętnych osób, które kochają drewno i zabawę z nim.

Stolarstwo w drewnie dzisiaj jest traktowane po macoszemu, brak odpowiednich fachowców oraz państwowych uczelni, doprowadziło do stanu cofania się. 

Zależy nam na wyjściu naprzeciw wszystkim, którzy chcą zgłębiać, zarówno teorię jak i praktykę stolarską. Stolarskie zajęcia warsztatowe dla pasjonatów.

Nie obiecujemy cudów, natomiast pewne będzie u nas solidne rękodzieło. Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

Przedstawimy krótki rys historyczny  stolarstwa na przestrzeni wieków, omówimy budowę drewna na różnych przykładach, jego sortymenty oraz najbliższe pochodne,  pokażemy jak dobierać surowiec względem warunków wilgotnościowych, zapoznamy z podstawowymi czynnościami obróbczymi, porozmawiamy o najważniejszych maszynach w warsztacie rzemieślniczym. Kursy stolarskie.

Na koniec części teoretycznej, zbierzemy całą wiedzę w punktach i będziemy ją stosować. W części praktycznej zaczniemy od ręcznych narzędzi, poznamy ich nazwy i budowy, następnie przejdziemy do  zastosowania. Po właściwym zapoznaniu, zajmiemy się  pracami ręcznymi. Stolarskie zajęcia warsztatowe dla wytrwałych.Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław.

Jak mawia powiedzenie: Przez ciernie do gwiazd.

Więcej szczegółów wkrótce.

Stolarskie zajęcia warsztatowe, sama radość. Warsztaty stolarskie Wrocław.Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Na drugi ogień pójdą:

 • Budowa komórki drzewnej i jej zachowanie, na przykładzie oddawania wody związanej i jakie ma to znaczenie dla przyszłego wyrobu stolarskiego

 • Omówimy rodzaje drewna, ze względu na podziały: drewno liściaste oraz iglaste; na budowę i zastosowanie


 • Rozmówimy się nieco o twardościach

Przewiduję na omówienie i zapoznanie się z przykładami w  powyższych punktach na  około 4 do 5 godzin.
Nie jestem dendrologiem, więc nie będę się wymądrzał i serwował historii niesprawdzonych. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Szacunkowo miesiąc spotkań w soboty i niedziele, zajmie około 60 godzin, jeśli któryś z kursantów stwierdzi, iż potrzebuje więcej czasu na obycie się i szlifowanie wiedzy, dosłownie i w przenośni, jest taka możliwość, naówczas możemy przejść w tryb indywidualny. Kursy stolarskie.

Przewiduję najsamprzód nie więcej niż 4-6 osób, na cykl warsztatów. Niestety mam ograniczoną powierzchnię zakładu.

 Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Najświeższe wiadomości:

Dla osób przyjezdnych mam zakwaterowanie w dwóch lokalizacjach, jedna na posesji warsztatu natomiast druga trzysta metrów od od niego.

W obydwu przypadkach cena wynosi 45 zł/doba. Warunki może niemariotowe ale nasze rodzime, wiejskie. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.


Na kursie nauczą się państwo, jak uwidaczniają powyższe zdjęcia, wykonywać ramę oraz poznają państwo nazwy poszczególnych części składowych ramy, a także, co jest również bardzo istotnym, nazwy połączeń. Kursy stolarskie.

Są różnego rodzaju ramy i wiele ich zastosowań, niektóre tylko proste w swej budowie i nieszczególnie urodziwe, inne zaś, służące do oprawiania obrazów, niebywale urodziwe. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

Poznają także państwo, jakie jest najzacniejsze drewno używane do budowy ram.

Jak wykonać taką ramę?

Zapraszam serdecznie do zgłoszenia się na warsztaty, które rozpoczną się mniej więcej w połowie września. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski wrocław. Kursy stolarskie.

Stolarstwo to nie tylko wytwarzanie wyrobów, to także naprawa zniszczonych sprzętów stolarskich, czy wręcz ich odtwarzanie. 

Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie nauczą się państwo jak demontować części mebla, jak usuwać stare powłoki tapicerskie, jak uzupełniać brakujące elementy. 

Warsztaty stolarskie.Kurs stolarski.

Jak sklejać bez rozbierania na części pierwsze krzesło, którego połączenia już nie trzymają oraz w jaki sposób dotaczać zespoły i podzesłopy krzesła o przekroju okrągłym.

O tych i o innych umiejętnościach renowacyjnych dowiedzą się państwo z naszych kursów. Warsztaty stolarskie wrocław. Kurs stolarski wrocław.

Aby złożyć zapytanie o kurs, prosimy wypełnić poniższy formularz.

 Kursy stolarskie.
Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Jak widać na załączonym zdjęciu, będą mogli państwo się nauczyć rozmierzania i wyrabiania szuflad.

Przy okazji pokażę jak ładnie je wykończyć, wpierw szlifowaniem, później lakierowniem.

Poznają państwo rodzaje połączeń stosowanych w takich wyrobach oraz ich nazewnictwo.

Warsztaty stolarskie dla wszystkich. Kurs stolarski Wrocław.

Do wyrobienia szuflady jest potrzebne dokładne określenie wymiarów i wzięcie pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników.

Jakie to czynniki?

Zapraszam na zajęcia warsztatowe. Kurs stolarski Wrocław. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Czasem mamy potrzebę wykończyć powierzchnię drewna, w naszym nowym sprzęcie stolarskim.

Niejednokrotnie nie wiemy, jak do tego podejść. Kursy stolarskie.

Wykończenie jest bardzo istotną sprawą, mianowicie zabezpiecza i uwypukla wierzch drewna.

Kurs i warsztaty stolarskie, przez nas prowadzone, pozwolą państwu zapoznać się z przeróżnymi sposobami wykończeń oraz zastosowań poszczególnych środków.

Dla osób lubiących szukać nowych rozwiązań, udostępnimy wiedzę na temat subtelniejszych i tradycyjnych sposobów postarzania powierzchni drewna, takich jak  szczotkowanie oraz nakładanie wszelakich mastyk i patyn. Kursy i warsztaty stolarskie.

Pokażemy jak przygotowywać szczyt różnych rodzajów drewna oraz, które techniki i środki doprowadzą państwa wyrób do niebywałej, i mamy nadzieję, niepowtarzalnej krasy. 


 Serdecznie zapraszamy. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław. Kursy stolarskie.

Za nami pierwsze spotkania warsztatowe. W Środowiskowym Domy Samopomocy, ugoszczono nas przysłowiowym chlebem i solą.

 Kurs stolarski przebiegał w naprawdę świetnej atmosferze, podopieczni poznawali jak słusznie przygotowywać powierzchnię drewna do wykończania lakierniczego, pokazaliśmy jak wykonać dłonią połączenie widlicowe proste równoległe czołowe.

 Oprócz spraw ręcznych robótek, wyjaśnialiśmy nieco tajemnic związanych z charakterystyką drewna, wspomnieliśmy o jego twardości, rodzajach, najskuteczniejszych sposobach obróbki, etc. Kursy stolarskie. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

 Ośrodek posiada kameralną pracownię stolarską, wyposażoną w odpowiednie sprzęty. Do naszych zadań należało także wyłożenia wiedzy, dotyczącej głównych narzędzi elektrycznych oraz ręcznych. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kurs stolarski Wrocław.

Nie wypada nie wspomnieć o innych pracowniach rękodzielniczych. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

 Śds to także miejsce, gdzie osoby potrzebujące mogą nabywać umiejętności podczas szycia, wyrabiania witraży i ozdób witrażowych, jest miejsce gdzie artystycznie wytapia się szkło, istnieje także dział, w którym podopieczni ośrodka mogą uczyć się przygotowywać słuszne jadło.

Kursy stolarskie w takich miejscach są przywracaniem ręcznych zdolności i odkrywaniem na nowo, zapomnianych umiejętności.

Dziękujemy organizatorom bardzo serdecznie i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Kursy stolarskie.Warsztaty stolarskie w Stolarstwo Rzemieślnicze

Nasz kurs stolarski obejmuje także wspólne wyrabianie założonego wyrobu stolarskiego. Mogą państwo z nami wykonać jakikolwiek sprzęt stolarski w ramach naszego kursu stolarskiego.

Oczywiście, iż nie każdy wyrób da się bez doświadczenia szybko wykonać, także w takim przypadku proponujemy wykupienie dodatkowych godzin kursu aby takowe nabrać. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Kurs stolarski przygotuje państwa do samodzielnej pracy nad wyrobami stolarskimi w stopniu podstawowym, natomiast dla chcących poznać szerzej technologię stolarską, polecamy omówienie szkolenia indywidualnego. Kursy stolarskie.

W dniu dzisiejszym wykonywaliśmy graniakowe części schodów a mianowicie tralki.

Jak się wyrabia takie tralki?

Sposobów jest kilka, omówione będą na kursie.

Najbliższe dni przeznaczymy na ich wykończanie. 

Kurs stolarski dla każdego. Warsztaty stolarskie Wrocław. Kursy stolarskie.

Mogłoby się wydawać, iż wykonanie schodów z wbudowanymi stopniami to trudne zadanie.

Na naszym kursie stolarskim, nabędą państwo niezbędnej wiedzy jak rozmierzyć schody z drewna samonośne i jak wymierzyć schody drewniane na beton. Warsztaty stolarskie.

Kurs stolarski przygotuje państwa także do przygotowywania wycen oraz szacunków i rachunków surowcowych.

Kursy stolarskie.

Tak jak każdy wyrób stolarski, schody z drewna można wykończać na wszelakie sposoby, także i na kursie stolarskim poznają państwo tajniki wykończania powierzchni drewna.

Kurs stolarski w naszej stolarni odbywa się w systemie na koniec tygodnia po 6 godzin. 

Nasz kurs stolarski obejmuje pracę z drewnem w praktyce ale również naukę teorii stolarstwa, razem z technologią, podstawą budowy maszyn stolarskich, budowy ręcznych narzędzi stolarskich  i wiedzą o drewnie.

Serdecznie zapraszamy chętnych. Warsztaty stolarskie. Kurs stolarski.

Na naszym kursie stolarskim, nauczą się państwo wprawiać, w jakikolwiek sposób niedopracowaną lub wadliwą powierzchnię drewna, zaprawki.

Zaprawka służy do naprawienia lub uszlachetnienia danej części wierzchniej lub też dolnej części drewnainej. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie stolarskim pokażemy państwu, w jaki sposób wykonywać właściwie przygotowane oraz dobrane zaprawki, tak aby tworzyły ścisłą całość z obrabianą częścią.

Kurs stolarski będzie także obejmował wykończania tak przygotowanej powierzchni, zarówno szlifowaniem, szpachlowaniem jak i nanoszeniem barwideł oraz pokryć malarskich.

Najbliższy kurs stolarski zaczynamy od 2 stycznia 2021 roku, który będzie się odbywał od godziny 10 do 16, co każdą sobotę i niedzielę.

Serdecznie zapraszamy. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Wielu pasjonatów szuka sposobów aby wykonać jakąś pracę w drewnie, setki ogłoszeń, narzędzi, w żaden sposób nie pomagają w wyborze.

Rynek jest przeładowany jest tysiącami zdjęć, co kolejne, to lepsze. W tym całym gąszczu niby rozwiązań, trudno się odnaleźć. Nic to szanowni państwo. Kurs stolarski.Warsztaty stolarskie.

Na naszych kursach stolarskich, w sposób iście rękodzielniczy, poznają państwo sposoby na rozwiązywanie własnych zagadnień.

Kursy stolarskie.

Czy potrzebujemy skomplikowanych i drogich maszyn? Niezupełnie. Idąc tropem Adama Słodowego, możemy z prawie niczego, zrobić coś:)

Na naszych kursach stolarskich poznają państwo jak zrobić ze zwykłej wiertarki, wiertarkę stołową, która odpowiednio przygotowana, zastąpi nam najdroższe narzędzia.

A z papieru ściernego odpadowego, kolejne krążki do szlifowania krzywoliniowego.

Kursy stolarskie dla amatorów i przyszłych stolarzy.

Na naszych kursach, pomijając oczywiste nauczania o podstawach, dla osób poważnie zastanawiających się nad podjęciu pracy w zawodzie stolarza, przewidujemy naukę w trybie tygodnia pracującego.Kursy stolarskie.Warsztaty stolarskie.

Nauka stolarstwa tedy będzie się odbywać podczas wyrabiania sprzętów stolarskich dla zamawiających.

Kursy stolarskie.

Kurs stolarski to nie tylko zrobienie taboretu czy innego drobnego wyrobu, to przede wszystkim praca ze swoimi słabościami.

Właściwie nie ma wyrobów nie do wykonania i na naszych kursach, tej prawdy chętni doświadczą.

Podczas próbowania się z pracami, wespół kursant i stolarz, razem będą główkować i rozważać, jaki obrać kierunek wyrobu.
O tyle trudne to zajęcie o ile podejdzie się do sprawy z lekkim uśmiechem. 

Obcując z prawdziwymi zamówieniami, możemy zdobyć szybciej doświadczenie, które rzuci nas od razu na głęboką wodę, natomiast nie ma co się przestraszać, Stolarz dopomoże, bo umie i może:)

Zapraszam serdecznie na nasze kursy stolarskie.

Nasze kursy stolarskie obfitują w znaczną obfitość wyrobów stolarskich. 

Dla przykładu, na ostatnich zajęciach uczyliśmy się bejcować i wykończać powierzchnię stopnia pokryciami malarskimi. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

Może ktoś powie: Cóż to za wyzwanie?

Może jest może nie, my natomiast zrobimy z tych czynności przednią zabawę.

Barwić drewno można kilkoma sposobami, każdy jest dobry, każdy jest zacny.
Tak samo, od strony technologicznej wygląda pokrywanie powierzchni głównych i

 bocznych natryskowo jak i w inne sposoby, każdy jest przedni, każdy jest słuszny. Kurs stolarski dla upartych.

Na naszych kursach zdradzimy państwu wszelkie tajemnice, potrzebne do ujarzmienia swoich słabości i poprzez późniejsze wielokrotne próbowanie, dojdą państwo do poziomu: Mistrzuniu. Kursy stolarskie.

Czego serdecznie państwu życzę.

Kurs stolarski dla wymagających. U stolarzy.

Kurs stolarski w naszym warsztacie, to przede wszystkim świetna atmosfera współpracy.

Dowiedzą się państwo jak w sposób nieszczególnie nowoczesny, sposobami zaiście rękodzielniczymi, można przygotować i wykonać dowolny sprzęt stolarski.

Kurs nasz stolarski jest polecany szczególnie osobom, które lubią nowe wyzwania. 

Od podstaw, tych najważniejszych, jesteśmy w stanie przekazać sporą dawkę wiedzy, umożliwiającej późniejsze, samodzielne działanie na poletku stolarskim w węższym lub szerszym zakresie. Kursy stolarskie.

Kurs stolarski podstawowy obejmuje 60 godzin zajęć. Dla osób wiążących nadzieję, w pracy stolarza, przygotowaliśmy oddzielny zakres nauczania.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia przygody jaką niewątpliwą jest stolarstwo.
Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

Na naszych kursach mogą państwo podjąć się nielichego wyzwania i wykonać razem z nami drzwi, a jakże, z drewna.

Kurs stolarski obejmuje przeróżne i zupełnie istotne czynności wyróbcze, podczas, których kursanci nabierają wprawy i dokładności. Kursy stolarskie.

Nie będziemy twierdzili, iż drzwi drewniane można wykonać już po pierwszych kilku spotkaniach, natomiast można będzie je wykonać, swobodnie na drugiej czy trzeciej edycji kursu.

Kurs stolarski przygotuje państwa, szczególnie tych, którzy chcą się zbratać z tym bardzo ciekawym zawodem na dłużej.

Warsztaty stolarskie. Kursy stolarskie.

Szanowni, kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze przygotuje was do ręcznego wytwarzania, samodzielnie, własnych pomysłów stolarskich.

Aby wykonać stolik kawowy, trzeba uzbroić się w chęci, ciekawość oraz skrupulatność.

Każdy wyrób stolarski wymaga do swego powstania czasu. Nasz kurs stolarski pomoże państwu wczuć się w "spokojne" tworzenie.

Wykonanie poszczególnych podzespołów stolika wymaga skrupulatnego rozmierzenia, właściwego wykonania części oraz ich właściwe zespolenia. Kursy stolarskie. Warsztaty stolarskie.

Na naszym kursie poznają państwo tajniki odpowiedniego klejenia elementów, bez których nie ma prawa powstać prawie żaden wyrób stolarski.

Kurs stolarski w Stolarstwo Rękodzielnicze, ręką dzieło i dobra zabawa. Kursy stolarskie.

Szanowni państwo, od połowy września rozpoczynamy zajęcia. 

Zmienia się nieco zasada kursów. 

Z tytułu wielości zapytań o nauczanie w trybie przygotowania do zawodu stolarza, przygotowujemy program miesięczny, oparty na praktyczno-teoretycznym doświadczeniu wyrobu sprzętów stolarskich. Warsztaty stolarskie.


Wszystkich chętnych zapraszamy. Kurs stolarski profesjonalny.


Więcej informacji pod numerem telefonu: 713074830

Polecamy także skorzystać z naszego bloga

Kursy stolarskie.

11 września wkroczyliśmy w nowy wymiar kursów stolarskich.

 Poszerzyliśmy szkolenia o nauczanie stolarstwa osób pragnących zawodowo zajmować się stolarstwem.

 Kurs stolarski jest przygotowany pod kątem zasadniczych czynności obróbczych oraz istotnej dawki wiedzy teoretycznej, bez której praca wytwórcza byłaby utrudniona.

Czego można nauczyć się na takim kursie?

Jakie wybrać drewno do wyrobu, jak ocenić stan wilgotności, jak dokonywać kalkulacji stolarskiej, na co zwracać uwagę podczas pomiarów, jak przygotowywać drewno do rozkroju, jak pracować z zamawiającym, jak składać  wyroby, jak wykończać sprzęty stolarskie, jak prowadzić firmę oraz wiele innych. Kursy stolarskie

Kurs stolarski obejmuje całościowo zagadnienia stolarskie, w mniejszym lub większym stopniu zawansowania.

Nasz kurs stolarski trwa miesiąc, natomiast istnieje możliwość wydłużenia go według potrzeby.
Po ukończeniu kursu istnieje mozliwość podjęcia współpracy z naszym warsztatem. Warsztaty stolarskie.

Kurs stolarski, w rzeczowy sposób powinien przysposabiać do nauki stolarstwa.

Podstawowym narzędziem ręcznym w naszej dziedzinie jest bez dwóch zdań dłuto.
Wykonane z dobrej stali, odpowiednio naostrzone, wykonuje pracę za nas. Przez wieki, w niemalże niezmiennej postaci, idzie dłuto wraz z rzemieślnikiem, zdobywając świat kształtów. Warsztaty stolarskie.

Nasz kurs stolarski obfituje w przeróżne sposoby używania dłuta.

Aby właściwie wykonać jakiekolwiek gniazdo, jakikolwiek wręg, czy też inną powierzchnie styku lub do klejenia, winno się poznać szczegółowe sposoby jegoż użytku.

Bardzo ważną sprawą jest zastosowanie odpowiedniego kąta ostrzenia. Do drewna miękkiego stosujemy kąt nieco inny niźli do twardego.

Kurs stolarski pozwala poznać wiele tajników użytkowania dłut.

Zaprawdę, jeśli ktoś raz spróbuje pracy z powyższym narzędziem, będzie często je stosował i do niego wracał. Nic przyjemniejszego jak ścinanie włókna drzewnego do idealnej powierzchni.

Kursy stolarskie.

Kurs stolarski w naszym zakładzie podlega normalizacji poprzez ustalone zasady.

Każdy uczestnik kursu zawodowego powinien znać, jaką wiedzę chcemy przekazać i na co będziemy zwracali szczególną uwagę.

Program kursu podstawowego obejmuje:


 • Teorię stolarstwa, Naukę ostrzenia dłut oraz ich budowę, jako podstawowych narzędzi ręcznych, wykorzystywanych w pracy stolarza rękodzielnika. 6 godzin

 • Naukę dłutowania na przykładzie dowolnych połączeń równoległych i kątowych. 6 godzin.

 • Naukę wykonywania połączeń koniecznych w różnych wyrobach ramowych, płytowych, toczonych oraz szkieletowych 6 godzin

 • Zastosowanie różnych ręcznych narzędzi stolarskich. 6 godzin

 • Naukę szacowania kosztów oraz kosztorysowania. Naukę trasowania tarcicy. Podstawy rysunku technicznego. 6 godzin.

 • Obróbkę piłowaniem wzdłużnym i poprzecznym, struganiem na maszynach. 6 godzin.

 • W zależności od rodzaju wyrobu stolarskiego, naukę składania i klejenia drewna. 6 godzin.

 • Wyrób podzespołów i zespołów, tworzących sprzęt stolarski. 6 godzin.

 • Wyrób wytworów stolarskich, takich jak stoły, okna, drzwi, schody w skali. 6 godzin.

 • Wykończanie. 6 godzin.

Sama praktyka nie wprowadzi nas w istotę zadań, przeto w zależności od potrzeby, będziemy zagadnienia omawiali teoretycznie.
Stosując wiedzę praktyczną połączoną z teorią, opanujemy szerzej stolarstwo rzemieślnicze. Kursy stolarskie.

Przewidujemy dla osób, które ukończą z nami kurs podstawowy i będą chciały szkolić się dalej w zawodzie, kurs rozszerzony, na którym będzie można jeszcze szczegółowiej poznać praktykę stolarską

Taki kurs będzie obejmował:

 • Technologię stolarstwa- zakres rozszerzony.

 • Techniki renowacyjne

 • Techniki pracy z uszlachetnianiem powierzchni drewna poprzez okleinowanie, intarsjowanie, itp.

 • Samodzielne kosztorysowanie

 • Zasady prowadzenia mikroprzedsiębiorstwa

 • Usługi stolarskie dla klientów.


Ten etap zajmie około dwóch miesięcy i przygotuje państwa do pracy w zawodzie, na poziomie średniozaawansowanym, resztę doświadczenia zdobędą państwo poprzez ciągłe doskonalenie się. Kursy stolarskie.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.Teorię

Wszem i wobec ogłaszamy co następuje.

Z tytułu zacnej ilości zapytań o kursy, przedstawiamy dwie możliwości.

Pierwsza to typowe warsztaty stolarskie, na których można wykonać, po uprzednim zdobyciu pewnej zdolności wytwórczej, jakowyś, może i wcześniej wymarzony sprzęt stolarski.Kurs stolarski. Warsztaty stolarskie.

I tak oto:

Warsztaty pięciodniowe, z następującym programem.

Teoria stolarstwa około 4 godzin.

Praca z dłutami około 4 godzin.

Wyrabianie połączeń około 4 godzin.

Rozkrój surowca wraz z innymi czynnościami około 4 godzin

Składanie wyrobu, klejenie około 4 godzin.

Wykończanie około 4 godzin.


Kurs zawodowy podstawowy, jak we wcześniejszym wpisie.

Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, czyli soboty i niedziele, od 10 do 16.
Dla osób będących spoza Wrocławia i okolic, przedstawiamy piękny, swojski zajazd, z bazą noclegową. 

Osoby niemobilne są proszone o powiadomienie, dojazdy są organizowane przez nas.

Możemy uznać ostatnią edycję kursu stolarskiego za odbytą.

Przez cotygodniowe spotkania z kursantami, przekazaliśmy sporą dozę wiedzy praktycznoteoretycznej.
Szanowni kursanci zdobyli umiejętności bardzo przydatne do dalszej, już samodzielnej pracy hobbystycznej jak i zawodowej, z drewnem.

Kurs stolarski pozwolił naszym szanownym podopiecznym ująć w pewne karby swoje umiejętności oraz pokazał, iż kontakt z tak drogocennym surowcem jakim jest niewątpliwie drewno, jest zupełnie czymś innym jak szeroko ukazywanym w mediach społecznościowych.

Kurs stolarski nie może sie odbyć bez szczerych chęci i słusznego zaangażowania.

Bardzo się cieszymy ze świadomości dopomożenia i wspomożenia odradzania rękodzielnictwa lokalnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Nowe edycje kursów będą poszerzane o kolejne umiejętności oraz technologie.

Kurs Stolarski Zawodowy.

Poszerzamy kurs stolarski o nowe umiejętności.

Do naszych zajęć wprowadzamy podstawy snycerki. Oprócz tego wydłużamy kurs zasadniczy zawodowy o kolejny weekend.Kurs stolarski zawodowy.

W szóstym końcu tygodnia będziemy przekazywali teoretyczne i praktyczne wskazówki związane z jakże ważną dziedziną pracy stolarskiej, jaką niewatpliwie jest nakładanie powłok lakierniczych.

O zabezpieczaniu powierzchni drewnianych wiadomo każdemu, natomiast prawdziwy fachowiec potrafi przygotować takową, najprostszym sposobem nanieść każdy rodzaj pokrycia malarskiego, nawet pędzlem i wykonać naprawdę wysokiej jakości zabezpieczenie lakiernicze.

Nie zabraknie także innej formy uszlachetniania powierzchni, nakładania róznego rodzaju pigmentów barwiących.

Na kursie stolarskim - lakierowanie, poznają państwo różne techniki powlekania lakierniczego, oprócz wyżej wymienionego pokażemy jak lakierować wałkiem oraz metodą natryskową.

Kurs stolarski zawodowy

Stolarstwo Rękodzielnicze, serdecznie zapraszamy.

Szanowni państwo

Od nowego roku poszerzamy zakres zagadnień naszego kursu stolarskiego o dwa zagadnienia.

Dotychczas podług programu zarówno zawodowego jak i hobbistycznego, proponowaliśmy państwu proponowaliśmy sześć i odpowiednio dziesięć pozycji kursu.

W nowym programie znajdzie się, szczególnie ważne dla osób chcących rozpocząć swoją działalność gospodarczą, podstawowy program marketingu internetowego oraz podstawowe tematy z tapicerstwa.

Kurs stolarski zawodowy

Stolarstwo Rękodzielnicze

Pobierz pliki


Zakończyła się ostatnia edycja kursu stolarskiego zawodowego podstawowego.

Nasi znakomici kursanci, po przejściu poszczególnych etapów szkolenia praktyczno-teoretycznego, przystąpili do wykonywania programowych sprzętów stolarskich.

Zgodnie z programem kursu, do wyrobienia w sposób rękodzielniczy z niewielką pomocą maszyn stacjonarnych, rozpoczęliśmy planowanie, szkicowanie oraz kosztorysowanie wyrobu. Kursy stolarskie

Po pracach przygotowawczych, przeszliśmy do wstępnego rozkroju tarcicy sosnowej na długość. Każdy z kursantów dokonał wyboru wyrobu, przeto długości zadanych elementów się nieco różniły.

Składanie oraz klejenie płyt przebiegło bez większych aspektów do rozwiązania. Kursanci przy okazji poznali kolejne zagadnienia związane z jakością klejenie oraz sposobami aplikacji kleju.

Na tym etapie wyrabiania sprzętów, każdy z kursantów, samodzielnie stosował dostępne środki technologiczne jakimi są obrabiarki stacjonarne. Kursy stolarskie.

Po przejściu instruktarzu bezpieczeństwa i higieny pracy, rozpoczęliśmy zasadniczą obróbkę. Było struganie wyrównujące powierzchni bocznych, koniecznej do rozkroju płyt pod zadane podzespoły oraz zespoły, struganie powierzchni głównych, chociażby pod kasetony drzwiowe oraz blaty stolików.

Kursanci, którzy wybrali wyrób drzwi, przy okazji używali także frezarki do wykonania w ramiakach poziomych, czopów.

W dalszych czynnościach pojawiły się dłutowania gniazd, znaczenia i nawiercenia pod kołki nóżek stołowych oraz wiele, wiele innych czynności technologicznych. Kursy stolarskie.

Na zakończenie kursanci składali części swych wyrobów, pasowali a następnie wiązali klejem. Gdy klej związał, przeszli do zabezpieczania oraz uszlachetniania powierzchni swoich prac.

Nic tak nie sprawia radości, jak samodzielna praca stanowiskowa:)

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne edycje kursu.

Najbliższa rozpoczyna się od 29 stycznia w trybie zaocznym. Istnieje możliwość wczesniejszego odbycia kursu w dni powszednie od poniedziałku do piątku.