Kwietniki z drewna-stolarz wrocław

Kwietniki drewniane są bardzo pożytecznymi i używanymi sprzętami stolarskimi w obejściu, są znane od wieków, gdy to starożytni układali na nich swoje kwiaty oraz inne rośliny. 

Pierwsze kwietniki, tak jak i schody były wykonywane z kamienia, dopiero po upływie czasu, pojawiły się kwietniki wykonywane z drewna a czasem drewna i innych materiałów. 

Na przestrzeni dziejów nasze kwietniki, w zależności od epoki, przybierały charakterystyczne wykończenia. W ubiegłych stuleciach zmieniały się ich kształty jak i wielkości, w starożytności kwietniki były zazwyczaj ogrodami, z wielką ilością ziół leczniczych. 

Gdy nastały czasy nowsze, wielkość kwietników zmniejszyła się. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.

Dziś mamy feerię tych potrzebnych ludzkich wynalazków, które pozwalają nam na układanie, podług swej woli, roślinności mieszkaniowej.

Rodzaje kwietników


Mamy kwietniki wiszące, naścienne oraz stojące.

W wielu domach, w okresie przed zmianą ustroju, prym wiodły kwietniki z częścin toczonych, mieliśmy zatem tace lub jak kto woli półki na których stawiano roślinność, bywało kilka takich poziomów w jednym kwietniku, a całość była zespolona trzema lub czterema toczonymi stojakami, przytwierdzonymi połączeniem kołkowym na klej.

Kwietniki mogą także występować w postaci regałów lub wręcz półek. Charakterystycznym przykładem kwietnika jako regału jest łączenie płatów toczonomymi łączynami.

Ciekawym wątkiem jest pojedynczy kwietnik zawiszony na ściane za pomocą plecionej, lnianej liny.

Jak wiadomo, onegdaj takie kwietniki były wyrabiane niespiesznie, z zachowaniem tradycji. Na targach staroci można do dzisiaj, w niewielkich kosztach, nabyć naprawdę zacny kwietnik drewniany.

Mamy dziś wiele mozliwości stylizacyjnych. Łącząc przeszłe estetyzmy z nowymi, poczynić jesteśmy w stanie niepowtarzalne kwietniki. Dla jednego zamawiającego będzie przede wszystkim liczyła się cena, natomiast dla drugiego wygląd.

Rola Stolarza jest, bez zbędnych ceregieli, dostarczyć takich rozwiązań cenowo wyglądowych aby zadowoloć zamównika.

Dobrze zabezpieczony kwietnik drewniany będzie państwu służył pokoleniami.

W naszym zakładzie korzystamy tylko i wyłącznie z drewna właściwie odpuszczonego, z takiego drewna wykonujemy wyroby zapewniające długotrwałą używalność.

Do usług Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław