Listwy podłogowe drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.

Listwy podłogowe drewniane bardzo dobrze wykończają przestrzeń między deskami, parkietem a także panelami a ścianą. Wielość kształtów i wymiarów, zadowoli każdego zamawiającego. 

Czy wybujałe kształtowane czy oszczędne w wyglądzie, przykryją każdą niedogodność. 

Dobrze wysuszone drewno i odpuszczone, zadaniu okrywania szczelin podoła. Onegdaj ściany nie były tak miarowe tak i osadzenie nie należało do najłatwiejszych. 

Używano gwoździ, zapraw, wypełnień do przytwierdzenia listwy podłogowej do powierzchni ściany. Ten niemalże ignorowany wyrób zapewni nam należyty komfort, maskowania

Duże majątki oraz dworki posiadały listwy podłogowe drewniane, które były wykończane śmiałymi profilami i kształtami, niekiedy bywały podrzeźbiane. Jak każdy wyrób drewniany, istotnym udogodnieniem jest dokładne zabezpieczenie powierzchni listew podłogowych drewnianych środkami ku temu przeznaczonymi. 

Należą do nich: lakierobejce, lakiery, oleje i woski. Aby nadać koloru, stosujemy bejce alkoholowe lub nitro.

 Dobrym i wypróbowanym sposobem barwienia także są kąpiele w substancjach czynnych chemiczne a reagującymi z garbnikami zawartymi w drewnie. 

Listwy podłogowe drewniane profilowane są nieco trudniejsze do przysposobiania na ściany, z tytułu różnych grubości i przekrojów. 

Za rozwinięcie powyższej można uznać niską boazerię w dwojakim kształcie albo wielowarstwowej albo kasetonowej, na wzór angielski. 

Często wyrabiana z zaobleniami na krawędziach, zgodnie z życzeniem zamawiającego, montowane na stelażu z częsci graniakowych, osadzonym na kółki do ściany. 

Dopuszczano także obudowę sufitów zwyczajną deską lub wysoce artystycznymi kasetonami z reliefami oraz snycerką. 

Jeśli idzie o sposób osadzania, tak samo jak na ścianach, zakładano stelaże drewniane aby umożliwić dokładny, wygodna a i trwałą pracę.

 Obecnie stosuje się szeroką paletę uchwytów i zamocowań, montaż stał się niemalże igraszką. Najlepszym, najzdrowszym i zwyczajnym materiałem na listwy jest wysezonowane drewno. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami. Listwy podłogowe drewniane Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.