Listwy przypodłogowe drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.


Rękodzielniczy wyrób listew - rodzaje, historia, osadzanie.


Listwy przypodłogowe drewniane bardzo dobrze wykończają przestrzeń między deskami, parkietem a także panelami a ścianą. Wielość kształtów i wymiarów, zadowoli każdego zamawiającego. 

Czy wybujałe kształtowane czy oszczędne w wyglądzie, przykryją każdą niedogodność. 

Dobrze wysuszone drewno i odpuszczone, zadaniu okrywania szczelin podoła. Onegdaj ściany nie były tak miarowe tak i osadzenie nie należało do najłatwiejszych. 

Używano gwoździ, zapraw, wypełnień do przytwierdzenia listwy przypodłogowej do powierzchni ściany. Ten niemalże ignorowany wyrób zapewni nam należyty komfort, maskowania

Duże majątki oraz dworki posiadały listwy przypodłogowe drewniane, które były wykończane śmiałymi profilami i kształtami, niekiedy bywały podrzeźbiane. Jak każdy wyrób drewniany, istotnym udogodnieniem jest dokładne zabezpieczenie powierzchni listew podłogowych drewnianych środkami ku temu przeznaczonymi. 

Należą do nich: lakierobejce, lakiery, oleje i woski. Aby nadać koloru, stosujemy bejce alkoholowe lub nitro.

Dobrym i wypróbowanym sposobem barwienia także są kąpiele w substancjach czynnych chemiczne a reagującymi z garbnikami zawartymi w drewnie. 

Listwy przypodłogowe drewniane profilowane są nieco trudniejsze do przysposobiania na ściany, z tytułu różnych grubości i przekrojów. 

Za rozwinięcie powyższej można uznać niską boazerię w dwojakim kształcie albo wielowarstwowej albo kasetonowej, na wzór angielski. 

Często wyrabiana z zaobleniami na krawędziach, zgodnie z życzeniem zamawiającego, montowane na stelażu z częsci graniakowych, osadzonym na kółki do ściany. Listwy przypodłogowe.

Dopuszczano także obudowę sufitów zwyczajną deską lub wysoce artystycznymi kasetonami z reliefami oraz snycerką. 

Jeśli idzie o sposób osadzania, tak samo jak na ścianach, zakładano stelaże drewniane aby umożliwić dokładny, wygodna a i trwałą pracę.

 Obecnie stosuje się szeroką paletę uchwytów i zamocowań, montaż stał się niemalże igraszką. Najlepszym, najzdrowszym i zwyczajnym materiałem na listwy jest wysezonowane drewno. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami. Listwy przypodłogowe drewniane Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Jakie listwy przypodłogowe można u nas zamówić?


Mogą państwo u nas zamówić najprzeróżniejsze listwy przypodłogowe, także z wszelkich rodzajów drewna.

Na życzenie dobieramy barwy a także układ słojów. Na specjalne zamówienie oklejamy listwy fornirami.

Listwy przypodłogowe wykonujemy z litych surowców lub z klejonek, aby zerować wszelkie naprężenia.

Do zabezpieczania powierzchni głównych wyrobów, stosujemy paletę pokryć malarskich takich jak: lakierobejce, oleje, lakiery jedno i dwuskładnikowe. Stolarz Wrocław.

Rysunek drewna można podkreślić na różne sposoby, między innymi stosując kąpiele w odczynnikach chemicznych.

Jak najlepiej osadzać i wiązać listwy do ścian?


Obecnie stosujemy wiele sposobów przytwierdzania wyrobów do powierzchni, najszybszym jest zastosowanie klejów o silnej lepkości.

Ten sposób jest niestety inwazyjny i często przy próbie odjęcia od powierzchni, zerwiemy farbę lub nawet tynk.

Dobrym, nieingerującym zbyt w demontowanie listew jest system osadczy składający się z plastykowych lub metalowych klipsów, w które łatwo wsuwa się listwy.

Drewniane listwy podłogowe-Stolarstwo Rękodzielnicze.