Lustra drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Któż nie stosuje lustra drewnianego w swoim obejściu? Historia i teraźniejszość.


Starożytne pochodzenie zerkadła mówi nam, iż już wtedy, nasi praprzodkowie chciali znać swój wygląd, grymasy. 

Lecz zanim wytworzono lustro drewniane, ludzie pierwotni odkryli swoje odbicia w wodzie. Jedna teoria przyjmuje, iż od takiego wpatrywania się we własne odbicie, ludzie wymyślali mityczne istoty zamieszkujące w toni. 

Najwcześniejsze odkrycia archeologiczne  mówią nam iż około 6 tysięcy lat temu na bliskim wschodzie odnajdywano polerowane kamienie, które prawdopodobnie służyły za lustro.

Osadzanie lustra drewnianego jest takie same jak kiedyś, najszybciej i naprościej zastosować zawiesia na ramie, natomiast w ścianę hak i kołek. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie, jak mówią słowa baśni. My baśń zamieniamy w kształt. Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Rzymianie wiedli prym w wyrobie już całkiem bliskich technologicznie tafli szkła pokrywanych roztopionymi metalami. Jednakże dopiero około 13 wieku, wszczęto stosowanie wyrobu luster z polerowanego metalu na szeroką skale. Oczywiście nie były takiej jakości jak teraźniejsze wyroby. 

Tafle były nierówne, ręczna obróbka nie była na tyle doskonała aby uzyskać wysoki stopień jakości przez co mocno zniekształcały odbicie. 

Były to całkiem niewielkie sprzęty, często wypukłe. Jedynie najbogatszych było stać na lustra drewniane szklone. Wtedy to właśnie powstawały między innymi różnorakie w kształcie ramy, w które wprawiano szkło odbijające. Jak mówi historia, w XVII lustro w ramie drewnianej uzyskało największą popularność. 

Zwierciadła posiadały kunsztownie przygotowywane ramy, niejednokrotnie finezyjnie rzeźbione w figury, maski oraz kwiaty. 

Powierzchnie ram, były dodatkowo powlekane specjalnymi pastami a następnie dodawano cienkie listki złota. Lustro w ramie drewnianej można obrabiać na różne sposoby, osadzać w przeróżnych ramach drewnianych, tych prostych jak i złożonych kształtem i wykończeniem.

 Do arcydzieł można zaliczyć lustra drewniane wykonywane ręcznie w ramach rzeźbionych. Nowocześnie wyrabiamy lustra drewniane, w ramach stylizowanych jak i prostych, różnie je także wykończamy, patynami, pastami pozłotnicznymi, barwimy oraz lakierujemy. Lustra okrągłe z drewna na wymiar


Zamówią u nas państwo dowolnej średnicy lustro okrągłe w ramie z wybranego rodzaju drewna.

Istnieje możliwość postarzania powierzchni drewna poprzez szczotkowanie, imitację porażeń owadzich oraz inne.

Nasze lustra są wykonywane z odpowednio dobranego surowca, przeto oferujemy wysoką jakość oraz długotrwałość w użytkowaniu.