Szafki z drewna Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz wrocław.


Szafki drewniane są sprzętami użytkowymi służącymi jako estetyczno-składowe wypełnienie wnętrz mieszkalnych i publicznych. . W odróżnieniu od stałych sprzętów wyposażenia wnętrz takich jak schody czy zabudowa, szafki drewniane, oprócz szaf drewnianych w zabudowie, są ruchome, tzn, przestawne. 

Szafki drewniane dzielimy w zależności od ich budowy, stosowania, przeznaczenia, sposobu obróbki, materiałów wykorzystywanych do tworzenia czy okresu w jakim powstały. Większość kształtów zamyka się w dwóch podstawowych formach, takich jak: skrzyniowe, szkieletowe. 

Wystepują także łączenia konstrukcyjne, np.: skrzyniowo-szkieletowe. Jak mówi historia, szafki drewniane skrzyniowe powstały w prostej linii od średniowiecznych skrzyń. Jak etap ewolucji wyglądał, tego nikt nie wie dokładnie. Prawdopodobnie kształt obecnej szafki konstrukcji skrzyniowo-krzyżakowej pojawił się ze zwykłego stolika lub krzesła używanego obok łoża.

 Z czasem dodano otwierany front. Nastepnym etapem modyfikacji, było zaopatrzenie jej w szufladę. Jak wiadomo okres baroku poczynił ze zwykłych kształtów szafki drewnianej zamkniętych w bryłę graniastosłupa, dzieło kunsztu i sztuki zdobniczo-rzeźbiarkiej. Na ten mebel już nie tylko układano nocne bibeloty ale przede wszystkim naocznie uwielbiano. 

Niezwykłe dzieje ewolucji tegoż mebla przez wieki, dowodzi, iż człowiek to duch z natury poszukujący, pragmatyczny i twórczy. W obecnej dobie, korzystając z mnogości stylów, kształtów, wykończeń, stolarze wykonują istne dizajnerskie cuda.

 Z samodomykającymi się szufladami, z sytemem pchnij by otworzyć, z systemami mechanicznego wysuwania i chowania szuflad. Co ciekawsze, w szafach z płyt meblarskich stosuje się specjalne pręty, które pozwalają utrzymać drzwi prosto, bez żadnych spaczeń. 

Stoły potrafią być wykonane jednocześnie jak dzieła sztuki i elektroniczne majstersztyki. Ilość rozwiązań i spontanicznych pomysłów w meblarstwie nawet największych znawców tematu. U nas według życzenia, na zamówienie szafki drewniane według najśmielszych pomysłów, Stolarstwo Art. Stolarz Wrocław.