Meble łazienkowe drewniane -Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Pomieszczenie, w którym dokonujemy obmyć, porannych, w ciągu dnia oraz wieczorami rzadko pozostaje puste. Umieszczamy w nim mniej lub bardziej przestrzenne wyposażenie. Meble łazienkowe drewniane były już stosowane w dawnych czasach, oczywiście nie wyglądąły jak obecnie. 

Zazwyczaj była to bal w kuchni, w którą wlewano grzaną na palenisku wodę, także zamki były wyposażone w łaźnie, które również odbiegały od dzisiejszych. W centralnym miejscu stała duża drewniana wanna, w którą za pomocą saganów napełniano.

Poprzez wieki zmieniały się kształty i funkcjonalość mebli łazienkowych drewnianych. W starożytności miały proste formy, wręcz prymitywne aby w okresie średniowiecza przybierać oględnych kształtów. Stolarz Wrocław.

Warto także pamiętać o słowiańskich kupaliszczach, przypominających skandynawskie sauny, pomieszczenie takie zawierało miejsce gdzie układano stos nagrzanych uprzednio sporych kamieni i polewano je wodą, wytwarzając parę, jedyne meble łazienkowe drewniane w takiej łaźni były ławkami, jedno lub dwu poziomowymi

Łaźnia przemieniała się z ogólnodostepnego miejsca w intymne pomieszczenie, oddzielone od innych, posiadające własne wejście. 

W takim wypadku pojawiły się odrębne potrzeby, trzeba było gdzieś umiejscowić okrycie wierzchnie i bieliznę, zastosowano wieszaki, nie było jeszcze wtedy umywalek a w ich funkcji były misy z drewna lub w późniejszych okresach z metalu. 

Dodatkowym sprzętem były meble łazienkowe, w postaci szafek drewnianych, na których ustawiano misy. Szafka taka miała przeważnie dwoje drzwiczek a w środku przedziałki lub półki, niekiedy posiadała także szufladki. Stolarstwo Wrocław.

 Dodatkowym wyposażeniem zostało lustro, z początku stawiane na szafce, później wieszane na ścianie. Nie tak dawno, po wojnie, w Polsce, dokonywano obmyć jeszcze w prostych metalowych misach, takie to były nasze meble łazienkowe Z kolei na polskich siołach zwyczajem było obmywać sie na polu, gdy było ciepło a gdy nastepowały okresy chłodu, w wydzielonych izbach, które zawierały proste meble łazienkowe z drewna. 

Poprzez stulecia wywiązywały się mniej lub bardziej wyrafinowane formy mebli łazienkowych drewnianych by ostatecznie ustąpić eklektycznym formom w nowoczesności. U nas dostępne wszystkie te meble. Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. 


Meble łazienkowe drewniane są sprzętami stolarskimi na wiele pokoleń. 

Wart pomiętać, iż w związku z chęcią zmiany wyglądu mebli, możemy zastosować usuwanie starych powłok, bez obawy zniszczenia mebla. W odróżnieniu od wyrobów z płyt meblowych, które nijak nie podlegają reprofilacji, czy też innym zabiegom.

Meble łazienkowe drewniane można budować zgodnie z zasadami stolarskimi a także uszlachetniać ich powierzchnie według woli.

Najzacniejszą zaletą takich rozwiązań jest dowolność stosowania i łączenia surowców drewnianych.
Pięknie się komponują jesionowe części wraz z dębowymi, piękne przekroje, szerokie słoje z podkreślonymi liniami falistymi. Meble łazienkowe drewniane.

Wygląd drewna to jedno a trwałość mebla to zupełnie istotna sprawa.
Meble wyrobione z twardego drewna dają nam gwarancję mniejszych uszkodzeń powierzchni nawet przez dziesiątki lat.

Rzemieślnicze wyroby, z zasady są tak wytwarzane aby były dokładnym spełnieniem potrzeb zamawiającego oraz połączeniem wyrobu najwyższych lotów.

Zatem zapraszamy osoby lubujące się w drewnie do zapoznania się z naszymi możliwościami.