Meble łazienkowe drewniane -Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Meble łazienkowe z litego drewna, nieco historii.


Pomieszczenie, w którym dokonujemy obmyć, porannych, w ciągu dnia oraz wieczorami rzadko pozostaje puste. Umieszczamy w nim mniej lub bardziej przestrzenne wyposażenie. Meble łazienkowe drewniane na zamówienie były już stosowane w dawnych czasach, oczywiście nie wyglądąły jak obecnie. 

Zazwyczaj była to bal w kuchni, w którą wlewano grzaną na palenisku wodę, także zamki były wyposażone w łaźnie, które również odbiegały od dzisiejszych. W centralnym miejscu stała duża drewniana wanna, w którą za pomocą saganów napełniano.

Poprzez wieki zmieniały się kształty i funkcjonalość mebli łazienkowych drewnianych na zamówienie. W starożytności miały proste formy, wręcz prymitywne aby w okresie średniowiecza przybierać oględnych kształtów. Stolarz Wrocław.

Warto także pamiętać o słowiańskich kupaliszczach, przypominających skandynawskie sauny, pomieszczenie takie zawierało miejsce gdzie układano stos nagrzanych uprzednio sporych kamieni i polewano je wodą, wytwarzając parę, jedyne meble łazienkowe drewniane w takiej łaźni były ławkami, jedno lub dwu poziomowymi

Łaźnia przemieniała się z ogólnodostępnego miejsca w intymne pomieszczenie, oddzielone od innych, posiadające własne wejście. 

W takim wypadku pojawiły się odrębne potrzeby, trzeba było gdzieś umiejscowić okrycie wierzchnie i bieliznę, zastosowano wieszaki, nie było jeszcze wtedy umywalek a w ich funkcji były misy z drewna lub w późniejszych okresach z metalu. 

Dodatkowym sprzętem były meble łazienkowe, w postaci szafek drewnianych, na których ustawiano misy. Szafka taka miała przeważnie dwoje drzwiczek a w środku przedziałki lub półki, niekiedy posiadała także szufladki. Stolarstwo Wrocław.

Dodatkowym wyposażeniem zostało lustro, z początku stawiane na szafce, później wieszane na ścianie. 

Nie tak dawno, po wojnie, w Polsce, dokonywano obmyć jeszcze w prostych metalowych misach, takie to były nasze meble łazienkowe.

 Z kolei na polskich siołach zwyczajem było obmywać sie na polu, gdy było ciepło a gdy nastepowały okresy chłodu, w wydzielonych izbach, które zawierały proste meble łazienkowe z drewna na zamówienie. 

Poprzez stulecia wywiązywały się mniej lub bardziej wyrafinowane formy mebli łazienkowych drewnianych by ostatecznie ustąpić eklektycznym formom w nowoczesności. 

U nas dostępne wszystkie te meble. 

Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.  

Meble łazienkowe drewniane są sprzętami stolarskimi na wiele pokoleń. 


Wart pomiętać, iż w związku z chęcią zmiany wyglądu mebli, możemy zastosować usuwanie starych powłok, bez obawy zniszczenia mebla. W odróżnieniu od wyrobów z płyt meblowych, które nijak nie podlegają reprofilacji, czy też innym zabiegom.

Meble łazienkowe drewniane na zamówienie można budować zgodnie z zasadami stolarskimi a także uszlachetniać ich powierzchnie według woli.

Najzacniejszą zaletą takich rozwiązań jest dowolność stosowania i łączenia surowców drewnianych.
Pięknie się komponują jesionowe części wraz z dębowymi, piękne przekroje, szerokie słoje z podkreślonymi liniami falistymi. Meble łazienkowe drewniane na zamówienie.

Wygląd drewna to jedno a trwałość mebla to zupełnie istotna sprawa.
Meble wyrobione z twardego drewna dają nam gwarancję mniejszych uszkodzeń powierzchni nawet przez dziesiątki lat.

Rzemieślnicze wyroby, z zasady są tak wytwarzane aby były dokładnym spełnieniem potrzeb zamawiającego oraz połączeniem wyrobu najwyższych lotów.

Zatem zapraszamy osoby lubujące się w drewnie do zapoznania się z naszymi możliwościami.


Drewniane meble łazienkowe- zalety.


Meble łazienkowe drewniane na zamówienie, są wyrobami, które możemy naprawiać, zmieniać ich kolorystkę. 
Warto pamiętać, że drewniane wyroby potrafią być niezwykle użyteczne.

Nawet jeśli się opatrzą, czy ich styl nie będzie dłużej pasował do wystroju wnętrz, można je sprzedać, oddać.

Meble łazienkowe drewniane na zamówienie, w zależności z którego rodzaju drewna są wykonane, mogą wpływać pozytywnie na warunki bytowe pomieszczenia lub pomieszczeń.

Do ciekawej cechy drewna jest jego odporność na ładukni elektryczne, nie elektryzuje się, tak samo jak wełna, ze względu na zawartość wody w swojej strukturze.

Przeto czyszczenie powierzchni mebla łazienkowego jest całkiem łatwe. Kojeną cechą mebla drewnianego jest łatwość w naprawie wszelkich uszkodzeń, ubytków, zagniecień, itd.

Stolarskie, rzemieślnicze meble łazienkowe na zamówienie, mogą być także współtworzone przez zamawiających.
Nie tylko suche projekty ale także bezpośrednie uczestniczenie w procesie tworzenia własnego mebla, powodują, iż taki wyrób nabiera znamiona wytworu z duszą.

Wszystkie nasze wyroby są wytwarzane pieczołowicie i dokładnie. W stolarstwie rękodzielniczym nie ma miejsca na wyroby jednorazowe i krótkotrwałe.

Warto pamiętać, że drewno w odpowiednich warunkach wilgtonościowych i stałej temperaturze, potrafi szczególnie długo zachować swoją jakość i trwałość.

Jednym z najtrwalszych  rodzajów drewna jest surowiec pozyskiwany z drzewa Modrzewia. Badania wskazują, iż ten gatunek ma trwałość nawet ponad 1800 lat.