Ościeżnice drewniane-wyrób i odtwarzanie. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze


 Właściele starych mieszkań dobrze wiedzą, że stara stolarka, jest niezastąpiona w trwałości. Pełne, z przedniego drewna, drzwi zamykają otwory w ścianach, jednakże aby mogły służyć pokoleniami, winny mieć ościeżnice drewniane i opaski w nienagannym stanie oraz najlepiej, nie porażone szkodnikami drewna.

 Z myślą o państwu przygotowaliśmy działw którym mogą państwo skorzystać z wielu wątków napraw oraz odtworzeń  w różnych stylach. Ościeżnice drewniane podług woli.

Ościeżnice drewniane są właściwym szkieletem całych drzwi, noszą spore ciężary, przeto winny być w dobrym stanie. 

 U nas państwo mogą zasięgnąć porady, jak dbać o nie, w razie niespodziewanych zdarzeń a także zamówić ich naprawę, wymianę, regulację.

 Ościeżnice drewniane wyrabianie w naszym zakładzie są objęte zapewnieniem długotrwałego użytkowania.
Na życzenie wyrobimy ościeżnicę według pomysłu lub dostosujemy do obecnego stanu.

Mogą państwo składać zapytania pod poniższym linkiem lub skontaktować się z nami telefonicznie, 713074830.

Jeśli poszukują państwo odpowiedzi na swoje pytania, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.


Zamówią u nas państwo opaski stylowe do każdego rodzaju ościeżnic. Nasze ościeżnice są wyrabiane sposobami rękodzielniczymi, co daje nam wiele możliwości wyróbczych.

Istnieje także możliwość zamówienia dorobienia opasek brakujących lub uszkodzonych.

Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie dobierać kolory, wykonywać różne wykończenia powierzchni oraz przekroje opasek drewnianych.

Posiadamy wiele rodzajów drewna, zarówno rodzimego jak i egzotycznego.

Od wielu lat współpracujemy z producentem bardzo dobrych środków upiększania oraz zabezpieczania powierzchni drewna.
Znajdą u nas państwo szeroki zakres barw oraz farb.

Na swoje opaski drewniane dajemy zapewnienie długotrwalej jakości, potwierdzonej długoletnim doświadczeniem.

Wart wspomnieć o stosowaniu obudowywania świateł drzwiowych lub ościeży, ościeżnicami, która nie posiadają żadnych okuć.

Takie ościeżnice drewniane nazywamy "ślepymi".

Ościeżnice drewniane ślepe, służą do estetycznego wykończenia surowej, bocznej powierzchni otworu w ścianie.

Można je oczywiście wykonywać z różnych rodzajów drewna, natomiast najbardziej dostępnym i najczęściej używanym jest drewno sosnowe. Ze względu na estetyzm, mozna je wyrabiać jako proste formy oraz jako powierzchnie pełne zdobień.

Ościeżnice drewniane ślepe wykonane z drewna sosnowego są na tyle elastyczna aby móc je w niewielkim stopniu dostosowywać do nierówności powierzchni głównej i bocznej ościeży, natomiast wykonane z twardszych rodzajów, poddają się w zależności od przekrojów, poddają się słabiej.

Ościeżnice najlepiej wykonywać z surowca, który jest odpowiednio przygotowany, to znaczy, po ścięciu drzewa, jest odpowiednio składowane oraz właściwie odpuszczone. Ościeżnice na wiele lat.

Najwspanialszą cechą drewna, z którego jest wykonana ościeżnica, to jego ekologiczność. Wyrób taki pokryty olejem czy też woskiem, nie stanowi żadnego zagrożenia alergicznego dla użytkowników.

Ościeżnice jako wytwór stolarski z drewna, jest oczywiście zdecydowanie długowieczny i spokojnie będzie służył użytkownikom przez pokolenia.

Ościeżnice drewniane w Stolarstwo Rękodzielnicze.