Ościeżnice drewniane-wyrób i odtwarzanie. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze


Ościeżnice drewniane jako baza dla skrzydeł drzwiowych.


 Właściele starych mieszkań dobrze wiedzą, że stara stolarka, jest niezastąpiona w trwałości. Pełne, z przedniego drewna, drzwi zamykają otwory w ścianach, jednakże aby mogły służyć pokoleniami, winny mieć ościeżnice drewniane i opaski w nienagannym stanie oraz najlepiej, nie porażone szkodnikami drewna. Zakład stolarski Wrocław.

 Z myślą o państwu przygotowaliśmy działw którym mogą państwo skorzystać z wielu wątków napraw oraz odtworzeń  w różnych stylach. Ościeżnice drewniane podług woli.

Ościeżnice drewniane na zamówienie są właściwym szkieletem całych drzwi, noszą spore ciężary, przeto winny być w dobrym stanie. 

 U nas państwo mogą zasięgnąć porady, jak dbać o nie, w razie niespodziewanych zdarzeń a także zamówić ich naprawę, wymianę, regulację.

 Ościeżnice drewniane na zamówienie wyrabianie w naszym zakładzie są objęte zapewnieniem długotrwałego użytkowania.
Na życzenie wyrobimy ościeżnicę według pomysłu lub dostosujemy do obecnego stanu.

Mogą państwo składać zapytania pod poniższym linkiem lub skontaktować się z nami telefonicznie, 713074830.

Jeśli poszukują państwo odpowiedzi na swoje pytania, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.


Zamówią u nas państwo opaski stylowe do każdego rodzaju ościeżnic. Nasze ościeżnice są wyrabiane sposobami rękodzielniczymi, co daje nam wiele możliwości wyróbczych. Ościeżnice drewniane za zamówienie.

Istnieje także możliwość zamówienia dorobienia opasek brakujących lub uszkodzonych.

Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie dobierać kolory, wykonywać różne wykończenia powierzchni oraz przekroje opasek drewnianych.

Posiadamy wiele rodzajów drewna, zarówno rodzimego jak i egzotycznego.

Od wielu lat współpracujemy z producentem bardzo dobrych środków upiększania oraz zabezpieczania powierzchni drewna.
Znajdą u nas państwo szeroki zakres barw oraz farb.

Na swoje opaski drewniane dajemy zapewnienie długotrwalej jakości, potwierdzonej długoletnim doświadczeniem. Zakład stolarski Wrocław.

Wart wspomnieć o stosowaniu obudowywania świateł drzwiowych lub ościeży, ościeżnicami, która nie posiadają żadnych okuć.

Takie ościeżnice drewniane nazywamy "ślepymi".

Ościeżnice drewniane na zamówienie ślepe, służą do estetycznego wykończenia surowej, bocznej powierzchni otworu w ścianie. Zakład stolarski Wrocław.

Można je oczywiście wykonywać z różnych rodzajów drewna, natomiast najbardziej dostępnym i najczęściej używanym jest drewno sosnowe. Ze względu na estetyzm, mozna je wyrabiać jako proste formy oraz jako powierzchnie pełne zdobień.

Ościeżnice drewniane na zamówienie ślepe wykonane z drewna sosnowego są na tyle elastyczna aby móc je w niewielkim stopniu dostosowywać do nierówności powierzchni głównej i bocznej ościeży, natomiast wykonane z twardszych rodzajów, poddają się w zależności od przekrojów, poddają się słabiej.

Ościeżnice najlepiej wykonywać z surowca, który jest odpowiednio przygotowany, to znaczy, po ścięciu drzewa, jest odpowiednio składowane oraz właściwie odpuszczone. Ościeżnice na wiele lat.

Najwspanialszą cechą drewna, z którego jest wykonana ościeżnica, to jego ekologiczność. Wyrób taki pokryty olejem czy też woskiem, nie stanowi żadnego zagrożenia alergicznego dla użytkowników.

Ościeżnice jako wytwór stolarski z drewna, jest oczywiście zdecydowanie długowieczny i spokojnie będzie służył użytkownikom przez pokolenia.

Ościeżnice drewniane na zamówienie w Stolarstwo Rękodzielnicze.

Ościeżnice drewniane i ich historia.Ościeżnice drewniane w przeszłości były zwieńczeniem otworu ościeżowego, który w budownictwie drzewnym w dawnej Polsce, służyły także jako część konstrukcji domostwa, która spinała i wiązała ściany wykonywane na sposób sumikowo-łątkowy.

Warto także wiedzieć, że ościeżnice nie zawsze były drewniane.  Onegdaj także zdarzało się, szczególnie w folwarkach, osadzanie wrót i skrzydeł drzwiowych na hakach wbitych bezpośrednio w wywiercony otwór w granitowym kamieniu ościeżnicy.

W starożytnych kulturach, choć nie tylko,, budynki stawiano z surowców mineralnych takich jak kamienie, cegły a otwory ościeżowe były zarabiane stojakami i nadprożami z wcześniej wymienionych surówców, jednakże najczęściej z kamienia odpowiednio obrobionego.

Onegdaj także zdarzało się, szczególnie w folwarkach, osadzanie wrót i skrzydeł drzwiowych na hakach wbitych bezpośrednio w wywiercony otwór w granitowym kamieniu ościeżnicy.

Obecnie ościeżnice, zarówno w zespołach drzwiowych zewnętrznych jak i wewnętrznych, są wyrabiane z drewna lub surowców drewnopochodnych. Zakład stolarski Wrocław.

Ościeżnice drewniane są przystosowywane jednocześnie pod konstrukcję skrzydeł, które mogą być tradycyjnie przylgowe lub bezprzylgowe.

Bardzo ważną sprawą jest dobranie najwłaściwszego drewna ze względu na zastosowanie ościeżnicy drewnianej. Jeśli chcemy aby nasze ościeżnice drewniane były odporne na wszelakie warunki, powinny być wykonane z twardego i odpornego drewna, szczególnie gdy będą zewnętrznymi.

Ościeżnice drewniane wykonane z jesionu i dębiny, będą bardzo trwałe, niektóre z zachowanych, szczególnie w budowlach warownych, unaoczniają nam ich trwałość, liczoną w setki lat.

Oczywiście drewno odpowiednio zabezpieczone, będzie służyło jeszcze dłużej.

Dobrym rodzajem na ościeżnice będzie także drewno modrzewiowie, najlepiej wąskosłoiste, które jest pozyskiwane z terenów górskich. Zakład stolarski Wrocław.


Zamówią u nas państwo także opaski proste oraz nastawne z różnych gatunków drewna.

Opaski drzwiowe zabezpieczamy, według życzenia, różnymi pokryciami malarskimi. Zakład stolarski Wrocław.

Stosujemy zarówno lakiery jak i oleje oraz woski.

Na swoje wyroby dajemy gwarancję długotrwałego użytkowania. 

Do wyrobu opaski drzwiowych stosujemy surowiec odpuszczony i sezonowany.
W ofercie posiadamy surowiec drzewny rodzimy jak i egzotyczny.

Jeśli mają państwo uszkodzone lub wybrakowane opaski, przeprowadzamy także odtwarzanie ich.

Czasami się zdarza, że opaska ma juz swoje lata, została porażona przez owady lub z innych przyczyn, nie nadaje się do spełniania swych funkcji.

Przeto w naszym zakładzie rzemieślniczym, jesteśmy w stanie wykonać wszelkie istotne czynności aby przywrócić opaski drzwiowe do poziomu używalności. Zakład stolarski Wrocław.

Do zabezpieczania powierzchni opasek drewnianych stosujemy całą paletę środków, należą do nich między innymi: lakiery jednoskładnikowe, dwuskładnikowe, woski, oleje, olejowoski a także całe spektrum bejc do drewna polskiej firmy Meblopol.

Na życzenie wykonujemy także snycerkę, jeśli takowa występuje lub ma być zastosowana. Wszystkie swoje prace wykonujemy ręcznie w oparciu o park maszynowy rzemieślniczego zakładu stolarskiego.

Aby dokonać odpowiednich wykonań, istotną sprawą jest podanie nam średniej wilgotności pomieszczenia, w którym będzie opaska lub inny sortyment ościeżnicy wykonany.