Podłogi z drewna-stolarz Wrocław.Stolarstwo Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.

Podłoga drewniana, wykonana zgodnie z prawidłami rzemieślniczymi, będzie państwu służyła pokoleniami. Pewnie kiedyś, któryś z potomków słusznie zauważy, iż kiedyś to robiono.

Wystarczy zapoznać się z pracami dawnych stolarzy w obiektach zabytkowych, aby dojść do podobnych wniosków.

Podłoga drewniana znakomicie spisuje się zarówno w pałacach, zamkach ale także w mieszkaniach stawianych w latach 50 XX wieku.

Podłoga drewniana może być wykonana z różnych rodzajów drewna. Do najczęściej onegdaj stosowanych należało drewno sosnowe, obecnie wykorzystuje się więcej surowca dębowego.

W obiegowej opinii podłoga drewniana wykonana ze sosny jest uważana za gorszej jakości. Jak widać w rzeczywistości, nie jest to właściwym wnioskowaniem, jak wspomniałem wyżej, są i takie, które mają po kilkaset lat i wciąż służą.

W ubiegłych epokach podłogę drewnianą wyrabiano ze środkowej części surowca okrągłego, w jednym płacie, ponieważ obszar tzw. twardzieli jest zazwyczaj drewnem o kilka, kilkanaście procent twardszym od drewna obwodu, zwanego bielem.

Dzisiaj podłogi drewniane są zawyczaj cieńsze, nie osadzane na stałe, raczej pływające, wielowarstwowe. Zmniejszyła się także jej grubość, przeto ilość możliwych renowacji poprzez cyklinowanie, jest ograniczona.

Natomiast warto powiedzieć o możliwościach kolorowania podłóg. 
Lata nazad, nie było tej możliwości, pomijając malowanie pełnokryjące.

Podbarwienia podłoga drewniana daje nam szerszą sposobność przystosowania kolorystyki zamierzonej, docelowej. Któż nie zechciałby aby podłoga współgrała z resztą pomieszczenia?

Przy odpowiednim przygotowaniu drewna, istnieje sposobność wyrabiania podłogi drewnianej w szerokich odkryciach.

Po rysie historycznym i krótkim opisie, pragniemy państwa zaprosić do składania zapytań.

W naszej pracowni mogą państwo spełnic prawie każdą swoją potrzebę, wyrabiamy różnego rodzaju podłogi, ręcznie, z dbałością o szczegóły.

Na swoje wyroby dajemy długotrwałe zapewnienie używalności. Podłoga drewniana. Stolarstwo Rękodzielnicze.