Ramy drewniane okrągłe-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.

Rama drewniana w kształcie koła, jest ciekawą alternatywą dla innych kształtów obramowań z drewna. Wykonanie ramy drewnianej w kształcie koła wymaga precyzyjnego wytworzenia odpowiednich przyrządów, które umożliwią odpowiednie wygięcie surowca.

Rama drewniana w kształcie koła może być wykonana z drewna najbardziej plastycznego, dostępnego na naszym rynku, mianowicie z buku. 

Drewno bukowe jest giętkie na tyle, na ile pozwala jego budowa. Dobrze rozciągliwe oraz podatne na zmianę kształtu, nadaje się do wyrobów giętych jak mało inne. Oczywiście, po uprzedniej wstępnej obróbce, można zastosować także inne rodzaje drewna.

Rama drewniana w kształcie koła zabezpieczana jest różnymi pokryciami malarskimi. Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, można nakładać lakiery, oleje oraz olejowoski.

Aby podkreslić urodę wyrobu, można stosować barwienie powierzchni, postarzanie czy chociażby patynowanie.

Rama drewniana w kształcie koła, w zależności od wielkości i innych wymiarów, może być stosowana jako ozdoba naścienna z odpowiednim wypełnieniem.

Do zwyczajowych wypełnień, zazwyczaj używa się mchów, traw, słomy oraz innych półsurowców. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mas mineralnych takich jak gips, beton, kamień lub szkło.

Rama drewniana oczywiście może być także wykonana w tradycyjnych kształtach, o listwach profilowanych.
Posiadamy szerokie możliwości wykonania typowych i nietypowych przekrojów ram.

Na specjalne życzenie stosujemy także metody pozłotnicze.

Wszystkie nasze wyroby są objęte długotrwałymi zapewnieniami używalności.