Ramy drewniane okrągłe-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze.


Ramy z drewna nietypowe - okrągłe


Rama drewniana w kształcie koła, jest ciekawą alternatywą dla innych kształtów obramowań z drewna. Wykonanie ramy drewnianej w kształcie koła wymaga precyzyjnego wytworzenia odpowiednich przyrządów, które umożliwią odpowiednie wygięcie surowca.

Rama drewniana w kształcie koła może być wykonana z drewna najbardziej plastycznego, dostępnego na naszym rynku, mianowicie z buku. 

Drewno bukowe jest giętkie na tyle, na ile pozwala jego budowa. Dobrze rozciągliwe oraz podatne na zmianę kształtu, nadaje się do wyrobów giętych jak mało inne. Oczywiście, po uprzedniej wstępnej obróbce, można zastosować także inne rodzaje drewna.

Rama drewniana w kształcie koła zabezpieczana jest różnymi pokryciami malarskimi. Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, można nakładać lakiery, oleje oraz olejowoski.

Aby podkreslić urodę wyrobu, można stosować barwienie powierzchni, postarzanie czy chociażby patynowanie.

Rama drewniana w kształcie koła, w zależności od wielkości i innych wymiarów, może być stosowana jako ozdoba naścienna z odpowiednim wypełnieniem.

Do zwyczajowych wypełnień, zazwyczaj używa się mchów, traw, słomy oraz innych półsurowców. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mas mineralnych takich jak gips, beton, kamień lub szkło.

Rama drewniana oczywiście może być także wykonana w tradycyjnych kształtach, o listwach profilowanych.
Posiadamy szerokie możliwości wykonania typowych i nietypowych przekrojów ram.

Na specjalne życzenie stosujemy także metody pozłotnicze.

Wszystkie nasze wyroby są objęte długotrwałymi zapewnieniami używalności. Rama drewniana stolarz wrocław.

Ramy do obrazów z drewna na wymiarRama do obrazu ma przede wszystkim zabezpieczać sam obraz, aby nie został uszkodzony.

Oprócz powyższej czynności, rama do obrazów ma także bardziej artystyczne zadanie. Niejako odcina sam obraz od ściany i miejsca osadzenia obrazu.

Rama do obrazu ma niezwykłą historię. Nie zawsze była drewniana.

W starożytności ramy do obrazów były wykonywane z innych materiałów. Do wyrobu używano stiuku, stosowano także metal oraz skóry.

Na przestrzeni wieków rama do obrazów zmieniała swój kształt, oprócz prostokątnej lub kwadratowej, tworzono ramy owalne.
Pierwsze ramy były zupłenie proste, dopiero ewolucja ich budowy przyniosła przeróżne kształty.

W średniowieczu rama do obrazu była wykonywana jako uzupełnienie architektoniczne obrazu, była przestrzenna, wyglądała jak ówczesne zabytki.

Renesans zmienił nieco ramę, wypłaszczył ją, przypominała owa rama tabernakulum, rama do obrazu nawiązywała, podobnie jak gotycka, do stylu architektonicznego epoki, w której ją tworzono.

Rama do obrazu renesansowa posiadała już mniej przestrzennych zdobień, nie były one tak zaznaczane, były subtelniejsze niż w epoce poprzedzającej.

Rama do obrazu w okresie baroku została poszerzona w stosunku do wczesniejszego okresu.
Rama do obrazu barokowa była ubogacona ornamentyką kwiatową, kartuszami oraz innymi środkami stylowymi.

Czasy nowożytne przyniosły ponowne uproszczenie ramy do obrazu. Także profilowane ale zdecydowanie mniej zdobne, służą do oprawy dzieł sztuki i dzisiaj.

Rama do obrazu może być wykonana z różnych rodzajów surowca drzewnego, w swojej konstrukcji prosta jak i n awiązująca do czasów uprzednich.

W naszym zakładzie zamówią państwo wszelkiej potrzeby ramy do obrazów.

Do zabezpieczania ram, stosujemy szeroką paletę wykończeń malarskich.

Rama do obrazu Stolarstwo Rękodzielnicze.