Renowacja mebli wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

renowacja krzeseł we wrocławiu

Meble z drewna posiadają niezbywalną wartość gdy są nowe. 

Po czasie surowego użytku, zdarzyć się może jakieś przetarcie powierzchni, jakieś zagniecenie. Czasem poważne uszkodzenie czy nawet zniszczenie ważnych części drewnianego mebla. Na ten czas, poszukujemy rozwiązania.

Myślimy o renowacji mebla. Renowacja mebli rozpoczyna się zawsze od oceny uszkodzeń i szacowania napraw. 

Niejednokrotnie jest niemożliwym aby po ogólnych oględzinach dokonać słusznej wyceny. 


Renowacja mebli to nierzadko stan odkrywania, nasuwa się tu porównanie do archeologii, dopóty nie dokopiemy się do nieznanego, pozostaje ono w przestrzeni domysłu. Tak też sprawa ma się z renowacją mebli.

Po właściwym ustaleniu niewidocznych ubytków, wyłamań oraz innych, ustala się korzystną wartość. Niesamowitą cechą drewna jest jego naprawialność. Otrzymujemy czasem sprzęty stolarskie tak doszczętnie zrujnowane, iż wydawać by się mogło nienaprawialnie. 

Cóż, spore doświadczenie i lubość do drewna oraz przedmiotów z niego wykonanego, nie pozwala nie podjąć się wyzwania renowacji mebli zadanych.

 Niekiedy wraz z mechanicznymi ułomami zdarzyć się może pojawienie się nieproszonych amatorów włókna drzewnego. Owady pasożytnicze nie są miłym gościem w naszych skądinąd ulubionych meblach. 

Zatem renowacja mebli umożliwia pozbycie się ich.

Renowacja mebli pozwala nam przywrócić dawną ich świetność. Aby zmienić wybarwienie na żądane, stosuje się różnego rodzaju środki. 

Bejce na wodzie, bejce na spirytusie i wreszcie bejce rozpuszczalnikowe. 

Oczywiście samo barwidło nie ochroni części drewnianych renowowanego mebla, trzeba je zabezpieczyć odpowiednimi środkami. Przede wszystkim należą do nich lakiery, oleje oraz mastyki. 

Nałożenie poprzednich ma dwojakie znaczenie, mianowicie uwypukla rysunek drewna oraz tworzy wykończenie od matowego do wysokiego połysku.

Stolarstwo Rękodzielnicze wykona dla Państwa odpowiednią renowację waszych dóbr w drewnie. Zapraszamy.


Stolarstwo Rękodzielnicze wykona dla państwa krzesła tapicerowane własnego pomysłu.

Aby zamówić u nas swoje wymarzone krzesło tapicerowane, wystarczy wysłać zapytanie z rysunkiem technicznym, ręcznym lub z innym przykładem.

Nasze krzesła tapicerowane, w zależności od konstrukcji, są wyrabiane wyłącznie sposobami rzemieślniczymi.

Zatem mamy całkowity wpływ na wyrób od planowania po wykończenie.

Krzesła tapicerowane wykonujemy z drewna jesionowego, bukowego oraz dębowego, natomiast istnieje możliwość wyrobu krzeseł z innych rodzajów drewna, także miękkiego, takiego jak sosna. 

Bardzo dobrymi i stabilnymi drewnami są surowce pozyskiwane z brzozy i olchy.

Nasze krzesła tapicerowane wyposażamy w pasy prężne jutowe, gumowe lub w sprężyny faliste. W razie potrzeby stosujemy także sprężyny walcowe oraz dwustożkowe.

Na warstwy podkładowe stosujemy materiały specjalnie do tego rodzaju prac przeznaczone.

Siedziska, oprócz zastosowana sprężyn lub pasów, wyposażamy w pianki o różnych gramaturach, wysokoodbojnych, miękkich oraz twardych,  poliuretanowych.

Tkaniny obiciowe mają nam zapewniać przede wszystkim wysoką jakość użytkowania przy zachowaniu estetyzmu, przeto stosujemy na warstwy użytkowe wierzchnie tkaniny, dzianiny, przędziny, tkaniny laminowane, a także skóry naturalne oraz skóry syntetyczne.

Nasze krzesła tapicerowane, jak pokazuje tradycja, mają być trwałe, praktyczne i cieszyć oczy pokoleniami.

Krzesła tapicerowane u Rzemieślników, na lata.