Schody drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław


Za pierwsze schody drewniane można przyjąć kłody z wyciosanymi wnękami, ustawione niemalże pionowo. Używano ich do spięcia parteru z piętrem domostw u pierwotnych plemion. Nie były szczególnie wygodne lecz w tamtych czasach nie potrafiono jeszcze wyrabiać takich jak później. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Z latami, najpierw cieśle później stolarze ulepszali ich konstrukcję oraz wygodę. Jak historia przedstawia, już w starożytności budowano piękne i solidne schody z kamienia.

 Większość gmachów w Rzymie miała dwu lub trzy biegowe schody kamienne, prowadzące do zwieńczenia kolumnad oraz bezpośrednio do wejścia. Musiało minąć jeszcze wiele lat, zmieniały się style, materiały. Stolarz Wrocław. Schody Wrocław.

Zaczęto stosować schody drewniane na wiekszą skalę w domach mieszczan oraz kupców, którzy posiadali domostwa kilku piętrowe. Jako, że domy były o mieszanej kostrukcji, drewniano-kamiennej, schody nie mogły być ani za duże ani za ciężkie.

 Wytwarzano zatem je z lekkiego materiału drzewnego. W zależności od wymiarów otworów, wykonywano konstrukcje wąskie i najmniej zabierające miejsce. 

Typowym przykładem takich schodów drewnianych to schody okrągłe. Zdecydowanie nadające się do wysokich i wąskich pomieszczeń. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz wrocław. Schody Wrocław. Schody drewniane.

Miejsca o wiekszych powierzchniach czy przestrzeniach zabudowywano konstrukcjami schodów drewnianych zabiegowych. Mogły one skladać się z kilku biegów o stopniach prostych oraz kilku zabiegowych. takie rozwiązanie stosuje się w dwupiętrowych budynkach. 

Z kolei łączenie mieszkania ze strychem narzucało projektować schody drewniane jednobiegowe z bardzo dużym kątem nachylenia, schody te nazywamy drabinowymi. Jednak od zawsze schody drewniane służyły do przemieszczania się między poziomami.

 Konstruowanie schodów drewnianych jest ustandaryzowane. 

Najlepsze osiągi ergonomiczne osiąga się gdy, podstopień nie jest wyższy niż 17 cm a głębokość stopnia zamyka się w 30 cm. 

Tak wykonane schody mieszczą się w definicji- wygodne. Oprócz schodów drewnianych samonośnych, wyrabia się okładziny schodowe na beton. Dobrze osadzone będą służyły na pokolenia. Warto nadmienić, iż drewno właściwie użytkowane w warunkach domowych, przetrwa nawet ponad tysiąc lat. 

Stolarstwo Rękodzielnicze wykona schody ręcznie wszystkie typy. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław

Nasze schody drewniane są rozmierzane ręcznie i stawiane sposobami rzemieślniczymi.


Ważne: wypełnij pola oznaczone *