Schody drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław


Za pierwsze schody drewniane można przyjąć kłody z wyciosanymi wnękami, ustawione niemalże pionowo. Używano ich do spięcia parteru z piętrem domostw u pierwotnych plemion. Nie były szczególnie wygodne lecz w tamtych czasach nie potrafiono jeszcze wyrabiać takich jak później. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Z latami, najpierw cieśle później stolarze ulepszali ich konstrukcję oraz wygodę. Jak historia przedstawia, już w starożytności budowano piękne i solidne schody z kamienia.

 Większość gmachów w Rzymie miała dwu lub trzy biegowe schody kamienne, prowadzące do zwieńczenia kolumnad oraz bezpośrednio do wejścia. Musiało minąć jeszcze wiele lat, zmieniały się style, materiały. Stolarz Wrocław. Schody Wrocław.

Zaczęto stosować schody drewniane na wiekszą skalę w domach mieszczan oraz kupców, którzy posiadali domostwa kilku piętrowe. Jako, że domy były o mieszanej kostrukcji, drewniano-kamiennej, schody nie mogły być ani za duże ani za ciężkie.

 Wytwarzano zatem je z lekkiego materiału drzewnego. W zależności od wymiarów otworów, wykonywano konstrukcje wąskie i najmniej zabierające miejsce. 

Typowym przykładem takich schodów drewnianych to schody okrągłe. Zdecydowanie nadające się do wysokich i wąskich pomieszczeń. Stolarstwo Rękodzielnicze-Stolarz wrocław. Schody Wrocław. Schody drewniane na wymiar.

Miejsca o wiekszych powierzchniach czy przestrzeniach zabudowywano konstrukcjami schodów drewnianych zabiegowych. Mogły one skladać się z kilku biegów o stopniach prostych oraz kilku zabiegowych. takie rozwiązanie stosuje się w dwupiętrowych budynkach. 

Z kolei łączenie mieszkania ze strychem narzucało projektować schody drewniane jednobiegowe z bardzo dużym kątem nachylenia, schody te nazywamy drabinowymi. Jednak od zawsze schody drewniane na wymiar służyły do przemieszczania się między poziomami.

 Konstruowanie schodów drewnianych jest ustandaryzowane. 

Najlepsze osiągi ergonomiczne osiąga się gdy, podstopień nie jest wyższy niż 17 cm a głębokość stopnia zamyka się w 30 cm. 

Tak wykonane schody mieszczą się w definicji- wygodne. Oprócz schodów drewnianych samonośnych, wyrabia się okładziny schodowe na beton. Dobrze osadzone będą służyły na pokolenia. Warto nadmienić, iż drewno właściwie użytkowane w warunkach domowych, przetrwa nawet ponad tysiąc lat. 

Stolarstwo Rękodzielnicze wykona schody ręcznie na wymiar,  wszystkie typy. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław

Nasze schody drewniane są rozmierzane ręcznie i stawiane sposobami rzemieślniczymi. 

Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Schody drewniane na wymiar są integralną częścią domostwa jak i kondygancyjnego mieszkania. 

 U nas mogą państwo zamówić ręcznie rozmierzane i wykonane według prawideł stolarskich, wraz z wykonanymi obliczeniami na obciążenie statyczne i dynamiczne.

 Schody drewniane na wymiar służyć będą swoją wygodą i przednim wyglądem latami, ale do tego nie musimy nikogo przekonywać.

 Wystarczy wybrać się do starych budownictw, czy nawet pałaców i samemu utwierdzić się w przekonaniu o czym mowa.

Warto także pamiętać o odpowiednim surowcu na schody. 

Kwestią pierwszorzędową jest dobór odpowiedniego surowca. 

 Materiał musi być właściwie odpuszczony poprzez leżakowanie i doprowadzony do odpowiedniej wilgotności równoważnej, aby wszelkie mogące się pojawiać naprężenia mogły swobodnie się zerować.

Przy okazji warto także wspomnieć o zabezpieczaniu powierzchni drewna schodów na wymiar. Wiemy o tym, iż wszelkie działania związane z upiększaniem powierzchni, także czynią ją, poprzez nanoszenie powłok lakierniczych, odpowiednio je zabezpieczają.

Nie wolno także zapominać o doborze i dobieraniu kolorów.

Obecnie rynek chemii lakierniczej oferuje nam różnego rodzaju koloranty, od wodnych po nitro.

W Stolarstwo Rękodzielnicze mogą państwo spełnić swoje pomysły. Serdecznie zapraszamy. Schody na wymiar.

Schody drewniane na wymiar mogą mieć formę wszelaką. Większość zainteresowanych kupując lub zamawiając schody drewniane, nie jest odpowiednio przygotowywana merytorycznie.

Bardzo ważną sprawą aby zamówić odpowiednie schody drewniane na wymiar, jest rozpoznanie warunków wilgotnościowych pomieszczenia.

Obecnie w domostwach stolarka okienna, izolacja termiczna, powoduje nienaturalny wzrost suchości pomieszczeń.

Jeszcze kilkanaści lat temu, zgodnie z ówczesnymi normami, budynki posiadały mniej szczelne zamknięcia otworów, czy to okiennych czy też drzwiowych.

Aby przygotować odpowiednio surowiec drzewny do wykonania schodów na wymiar, odpowiednio to pozoimu wilgotności w miejscu usadowienia schodów, trzeba albo badać wilgotność powietrza przez kilka dni albo zdobyć lub tak przygotować surowiec aby był zgodny.

Schody drewniane na wymiar, jak każdy wyrób z drewna podlegają oddawaniu jak i pobieraniu wody z powietrza. Drewno pęcznieje lub dochodzi do skurczu.

Gdy różnice okażą się zbyt duże, może dojść do zerwania połączeń klejowych oraz do paczenia się części skałdowych naszego wyrobu.

Aby temu zapobiec, w gestii stolarza jest ustalenie takiego poziomu wilgotności technicznej drewna aby schody drewniane nie ulegały zmianom wymiarowo-jakościowym.

Tylko dobrze dobrany surowiec gwarantuje nam doskonały wyrób na wiele pokoleń.

Stolarstwo Rękodzielnicze- schody drewniane na wymiar.

Po latach użytkowania schodów, dochodzimy do wniosku, że warto je odświeżyć lub nadać inne wykończenie. Wtedy możemy przeprowadzić odnowę schodów.

Jest wiele sposobów na nadanie nowego wyglądu oraz przywrócenie świetności schodom.

Po renowacji dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie powierzchni schodów odpowiednimi nakładkami, które wzmocnią i przedłużą żywotność powłok lakierniczych.