Schody drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław


Jak powstawały schody i ich pierwotne zastosowanie.Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Najważniejsze zasady stosowane przy wyborze schodów. 


U nas mogą państwo zamówić ręcznie rozmierzane i wykonane według prawideł stolarskich, wraz z wykonanymi obliczeniami na obciążenie statyczne i dynamiczne.

 Schody drewniane na wymiar służyć będą swoją wygodą i przednim wyglądem latami, ale do tego nie musimy nikogo przekonywać.

 Wystarczy wybrać się do starych budownictw, czy nawet pałaców i samemu utwierdzić się w przekonaniu o czym mowa.

Warto także pamiętać o odpowiednim surowcu na schody. 

Kwestią pierwszorzędową jest dobór odpowiedniego surowca. 

 Materiał musi być właściwie odpuszczony poprzez leżakowanie i doprowadzony do odpowiedniej wilgotności równoważnej, aby wszelkie mogące się pojawiać naprężenia mogły swobodnie się zerować.

Przy okazji warto także wspomnieć o zabezpieczaniu powierzchni drewna schodów na wymiar. Wiemy o tym, iż wszelkie działania związane z upiększaniem powierzchni, także czynią ją, poprzez nanoszenie powłok lakierniczych, odpowiednio je zabezpieczają.

Nie wolno także zapominać o doborze i dobieraniu kolorów.

Obecnie rynek chemii lakierniczej oferuje nam różnego rodzaju koloranty, od wodnych po nitro.

W Stolarstwo Rękodzielnicze mogą państwo spełnić swoje pomysły. Serdecznie zapraszamy. Schody na wymiar.

Jak zamawiać schody z drewna, co warto wiedzieć?


Większość zainteresowanych kupując lub zamawiając schody drewniane, nie jest odpowiednio przygotowywana merytorycznie.

Bardzo ważną sprawą aby zamówić odpowiednie schody drewniane na wymiar, jest rozpoznanie warunków wilgotnościowych pomieszczenia.

Obecnie w domostwach stolarka okienna, izolacja termiczna, powoduje nienaturalny wzrost suchości pomieszczeń.

Jeszcze kilkanaści lat temu, zgodnie z ówczesnymi normami, budynki posiadały mniej szczelne zamknięcia otworów, czy to okiennych czy też drzwiowych.

Aby przygotować odpowiednio surowiec drzewny do wykonania schodów na wymiar, odpowiednio to pozoimu wilgotności w miejscu usadowienia schodów, trzeba albo badać wilgotność powietrza przez kilka dni albo zdobyć lub tak przygotować surowiec aby był zgodny.

Schody drewniane na wymiar, jak każdy wyrób z drewna podlegają oddawaniu jak i pobieraniu wody z powietrza. Drewno pęcznieje lub dochodzi do skurczu.

Gdy różnice okażą się zbyt duże, może dojść do zerwania połączeń klejowych oraz do paczenia się części skałdowych naszego wyrobu.

Aby temu zapobiec, w gestii stolarza jest ustalenie takiego poziomu wilgotności technicznej drewna aby schody drewniane nie ulegały zmianom wymiarowo-jakościowym.

Tylko dobrze dobrany surowiec gwarantuje nam doskonały wyrób na wiele pokoleń.

Stolarstwo Rękodzielnicze- schody drewniane na wymiar.

Po latach użytkowania schodów, dochodzimy do wniosku, że warto je odświeżyć lub nadać inne wykończenie. Wtedy możemy przeprowadzić odnowę schodów.

Jest wiele sposobów na nadanie nowego wyglądu oraz przywrócenie świetności schodom.

Po renowacji dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie powierzchni schodów odpowiednimi nakładkami, które wzmocnią i przedłużą żywotność powłok lakierniczych.