Szafka łazienkowa drewniana - Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Szafka łazienkowa drewniana, zazwyczaj o kształcie szkrzyni wyrabiana w dwu wariantach-stojakowej lub wieńcowej. 

Konstrukcja stojakowa stosowana bywa w wypadku gdy wieniec górny-blat nie wychodzi poza obrys skrzyni, natomiast w przypadku naszego mebla  zastosowaliśmy metodę mieszania, gdzie dolny wieniec jest łączony  do powierzchni głównej stojaków a wieniec szafki łazienkowej drewnianej górny, stylizowany osadzany na szczyty powierzchni czołowej stojaków. 

Musiało minąć jednak wiele epok, zanim doszliśmy do takiego poziomu technologicznego. Pierwsze szafki lazienkowe w niczym nie przypominały późniejszych oraz obecnych. 

Nieraz była do zwyczajna belka na której stawiano sagan i polewano ciało, czasem była nią belka studni. Wraz z rozwojem potrzeb ludzkich, następowały po sobie różne ulepszenia i udogodnienia w tym jednym z podstawowych mebli. Szafka łazienkowa drewniana przez lata ewoluowała, zmieniała wielkość także kształt. Wykonywano ją z materiału specjalnie zabezpieczanego przed wodą.

Przy finezyjnych wykończeniach stosujemy do szafki łazienkowej prowadnice szufladowe, które jak tknięte czarodziejską różdzką, same się zamykają i otwierają, możemy dodatkowo je ozdabiać różnymi barwidłami, wykończać lakierniczo lub olejowo na połysk, półmat lub mat. 

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie czystego rysunku drewna z pełnokrytymi elementami szafki łazienkowej drewnianej. 

Od zarania dziejów szafka łazienkowa drewniana, zmieniała wygląd, kształt czasem nawet i zapach w zależności od gatunku drewna, nierzadko do wyrobu jej uzywano drewna różanego oraz cytrynowego, lecz zawsze pełniła jedną zasadniczą funkcję, pomagała przy zachowaniu czystości. Szafka łazienkowa drewniana w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław.

W dobie renesansu, szafka łazienkowa  była zdecydowanie dziełem sztuki. Jednakże twórcy na ówczas zaczęli stosować szczyty kamienne,  były one zdecydowanie odporniejsze na wilgoć. Przez epoki ulepszano pod kątem zastosowania szafkę łazienkową drewnianą. 

Dodawano półki, zmieniano wymiary, czasem montowano kółka to tzw. toaletek, które były meblami niejako mobilnymi. Dzisiaj mamy tę wspaniałą możliwość jednania tego co tradycyjne i nowoczesne.