Szafki łazienkowe drewniane - Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Jak jest zbudowana szafka łazienkowa z drewna?


Szafka łazienkowa drewniana, zazwyczaj o kształcie szkrzyni wyrabiana w dwu wariantach-stojakowej lub wieńcowej. 

Konstrukcja stojakowa stosowana bywa w wypadku gdy wieniec górny-blat nie wychodzi poza obrys skrzyni, natomiast w przypadku naszego mebla  zastosowaliśmy metodę mieszania, gdzie dolny wieniec jest łączony  do powierzchni głównej stojaków a wieniec szafki łazienkowej drewnianej górny, stylizowany osadzany na szczyty powierzchni czołowej stojaków. 

Musiało minąć jednak wiele epok, zanim doszliśmy do takiego poziomu technologicznego. Pierwsze szafki lazienkowe w niczym nie przypominały późniejszych oraz obecnych. 

Nieraz była do zwyczajna belka na której stawiano sagan i polewano ciało, czasem była nią belka studni. Wraz z rozwojem potrzeb ludzkich, następowały po sobie różne ulepszenia i udogodnienia w tym jednym z podstawowych mebli. Szafka łazienkowa drewniana przez lata ewoluowała, zmieniała wielkość także kształt. Wykonywano ją z materiału specjalnie zabezpieczanego przed wodą.

Przy finezyjnych wykończeniach stosujemy do szafki łazienkowej prowadnice szufladowe, które jak tknięte czarodziejską różdzką, same się zamykają i otwierają, możemy dodatkowo je ozdabiać różnymi barwidłami, wykończać lakierniczo lub olejowo na połysk, półmat lub mat. Szafka łazienkowa drewniana.

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie czystego rysunku drewna z pełnokrytymi elementami szafki łazienkowej drewnianej. 

Od zarania dziejów szafka łazienkowa drewniana, zmieniała wygląd, kształt czasem nawet i zapach w zależności od gatunku drewna, nierzadko do wyrobu jej uzywano drewna różanego oraz cytrynowego, lecz zawsze pełniła jedną zasadniczą funkcję, pomagała przy zachowaniu czystości. Szafka łazienkowa drewniana w Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław.

W dobie renesansu, szafka łazienkowa  była zdecydowanie dziełem sztuki. Jednakże twórcy na ówczas zaczęli stosować szczyty kamienne,  były one zdecydowanie odporniejsze na wilgoć. Przez epoki ulepszano pod kątem zastosowania szafkę łazienkową drewnianą. 

Dodawano półki, zmieniano wymiary, czasem montowano kółka to tzw. toaletek, które były meblami niejako mobilnymi. Dzisiaj mamy tę wspaniałą możliwość jednania tego co tradycyjne i nowoczesne. 

Jaką technologię obrać przy wyrobie szafki łazienkowej z drewna?


Szafki łazienkowe drewniane, wykonywane z drewna klejonego, są wyrobami o wysokiej trwałości. 

Ową trwałość osiąga się przez zastosowanie drewna, które będzie przygotowane do tzw. wilgotności technicznej, najlepiej o około 2% mniejszą niż przewidywana przy wilgotności równoważnej.

Szafki łazienkowe drewniane możemy wyrabiać łącząc różne rodzaje surowca, aczkolwiek wąznym jest aby nie stosować drewien o zbyt różnych twardościach.

Gdy połączymy sosnę z dębem, lub innym, równie twardym rodzajem, może dojść do pęknięć, związanych z dużą różnicą sił działających w drewnach.

Szafki łazienkowe drewniane możemy chronić poprzez stosowanie całej palety środków konserwacji. Do podstawowych należą lakiery a także oleje oraz olejowoski.

Nie stoi także na przeszkodzie nic, aby dokonywać uszlachetnień samej powierzchni mebla poprzez zmianę barwy.

Szafki łazienkowe drewniane rękodzielnicze, są wykonywane niespiesznie i z dbałością o każdy szczegół, przeto wyrób taki, będzie raz, cieszyć oko latami, dwa, charakteryzować będzie się długowiecznością.

Jak wiadomo, są takie gatunki drewna, których żywotność liczy się w setkach lat.

Bardzo ważną sprawą jest nieszkodliwość drewna na zdrowie użytkowników.

Szafki łazienkowe drewniane, możemy, gdy się opatrzy nam wykończenie, dowolnie zmieniać w barwie a nawet i kształcie. 

Drewno jest na tyle zacnym materiałem, że w odróżnieniu od wszelakich niezdrowych płyt meblowych, można modelować, rzeźbić, itd, czyli bez potrzeby usuwania jako odpadu, można użytkować pokoleniami.