Szafki rtv drewniane Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz Wrocław.


Szafki rtv drewniane jako najmłodszy rodzaj wyposażenia meblowego wnętrz.


Są nieodzownym meblem w salonie, sypialni a także w innych pomieszczeniach mieszkalnych. Powstały na osnowie małych komód. Dostosowane do sprzętu radiowo-telewizyjnego spełniają swoje przeznaczenie.

 Wykonywane obecnie z każdego rodzaju drewna a także z coraz popularniejszego metalu. Łączenie materiałów, daje szerokie spektrum możliwości, proste konstrukcje ze stali udekorujemy różnymi gatunkami, odpowiednio przygotowanego materiału drzewnego. 

Szafka rtv drewniana posiada oprócz szczytu, na którym ustawia się telewizor lub inny sprzęt elektroniczny, otwarte lub zamknięte drzwiczkami komory. 

Wymiary szafki rtv drewnianej są ustalone w standardach, jednakowoż nie są one obligatoryjne, najgłówniejszy z nich to wysokość, zamykająca się na około 40 cm. Podyktowana jest ona wielkością obecnych telewizorów.

 Tradycyjną konstrukcją jej jest skrzynia ale od pewnego czasu stosuje się także rozwiązania szkieletowe jak w krzesłach, efektem wprowadzonej zmiany jest wizualne odciążenie skrzyni szafki rtv drewnianej. 


Niebanalną możliwościa jest stosowanie ciekawych sposobów wykończeń, elementy metalowe szafki rtv drewnianej możemy śmaiło wybarwiać na dziesiatki kolorów, połacie z drewna także. Posiadamy siłę pigmentów, lakierów, olejów wosków. Istnieje sposobność łączenia powyższych środków. 

W niektórych wypadkach, warto zastosować, dla uwypuklenia efektu postarzania, past pozłotniczych oraz werniksów. 

Chociaż szafka rtv drewniana jest nowym meblem, nie znaczy to, iż nie można go charakternie i sposobem wykonać na antyk. Wykonanie jej według tradycyjnych sposobów, na starą modłę nie powinna przysporzyć kłopotów stolarzom artystom. 

Upiększona snycerką lub rzeźbą, doda stylu wnętrzu a goście będą podziwiać tak wykonaną szafkę rtv drewnianą.  W zakładach rzemieślniczych można wytworzyć niemalże każdy zamysł, od kształtu bryły poprzez rodzaje wykończeń kończąc na przeróżnych kolorach. Stolarstwo Rękodzielnicze, do usług. Stolarz Wrocław