Szafki z drewna Wrocław-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław. Stolarz wrocław.


Rodzaje szafek z drewna.


Szafki drewniane są sprzętami użytkowymi służącymi jako estetyczno-składowe wypełnienie wnętrz mieszkalnych i publicznych. . W odróżnieniu od stałych sprzętów wyposażenia wnętrz takich jak schody czy zabudowa, szafki drewniane, oprócz szaf drewnianych w zabudowie, są ruchome, tzn, przestawne. 

Szafki drewniane dzielimy w zależności od ich budowy, stosowania, przeznaczenia, sposobu obróbki, materiałów wykorzystywanych do tworzenia czy okresu w jakim powstały. Większość kształtów zamyka się w dwóch podstawowych formach, takich jak: skrzyniowe, szkieletowe. 

Wystepują także łączenia konstrukcyjne, np.: skrzyniowo-szkieletowe. Jak mówi historia, szafki drewniane skrzyniowe powstały w prostej linii od średniowiecznych skrzyń. Jak etap ewolucji wyglądał, tego nikt nie wie dokładnie. Prawdopodobnie kształt obecnej szafki konstrukcji skrzyniowo-krzyżakowej pojawił się ze zwykłego stolika lub krzesła używanego obok łoża.

 Z czasem dodano otwierany front. Nastepnym etapem modyfikacji, było zaopatrzenie jej w szufladę. Jak wiadomo okres baroku poczynił ze zwykłych kształtów szafki drewnianej zamkniętych w bryłę graniastosłupa, dzieło kunsztu i sztuki zdobniczo-rzeźbiarkiej. Na ten mebel już nie tylko układano nocne bibeloty ale przede wszystkim naocznie uwielbiano. 

Niezwykłe dzieje ewolucji tegoż mebla przez wieki, dowodzi, iż człowiek to duch z natury poszukujący, pragmatyczny i twórczy. W obecnej dobie, korzystając z mnogości stylów, kształtów, wykończeń, stolarze wykonują istne dizajnerskie cuda.

 Z samodomykającymi się szufladami, z sytemem pchnij by otworzyć, z systemami mechanicznego wysuwania i chowania szuflad. Co ciekawsze, w szafach z płyt meblarskich stosuje się specjalne pręty, które pozwalają utrzymać drzwi prosto, bez żadnych spaczeń. 

Stoły potrafią być wykonane jednocześnie jak dzieła sztuki i elektroniczne majstersztyki. Ilość rozwiązań i spontanicznych pomysłów w meblarstwie nawet największych znawców tematu. U nas według życzenia, na zamówienie szafki drewniane według najśmielszych pomysłów, Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław

Jakie drewno wykorzystać do wytworzenia szafki drewnianej?


Szafki drewniane są niebywale użytecznym i zupełnie nieodzownym sprzętem stolarskim, szczególnie, gdy są wykonane z przyrodniego surowca.

Istotą tego mebla jest przechowywanie wszelkich przedmiotów, zarówno codziennego użytku jak i sporadycznie stosowanych.

Szafki drewniane, jak pokazuje życie, służą pokoleniami, dla korzyści wielu osób.

Drewno wykorzystywane do wyrobu szafek drewnianych, jest materiałem, który, w odróżnieniu od tak zwanych płyt meblowych, nie wydziela lotnych związków, które zagrażałyby naszemu zdrowiu.

Do wykonania szafek drewnianych jest najlepsze drewno odpuszczone, o odpowiedniej wilgotności. Gatunki, które są najzacniejsze to: olcha, brzoza, klon, jawor, dąb, orzech, sosna. Nie znaczy to oczywiście, iż inne się nie nadają.

Warto także pamiętać, iż każdy rodzaj litego materiału drzewnego, jest zupełnie możliwy do naprawy, zmiany koloru, czy też naniesienia nowych powłok lakierniczych.

W naszym warsztacie stolarskim wyrabiamy różnego rodzaju szafki drewniane, przeto znajdą państwo różne, istotne dla siebie propozycje.

Ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Odtwarzamy stare wzory łącząc je z nutą nowoczesności. Dobieramy kolory.
Rękodzielnicze stolarstwo.

Do usług.