Zabudowy i obudowy drewniane Wrocław. Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz wrocław.


O zabudowach z drewna. Rodzaje obudów. Sposoby osadzania.


Czasem gdy mamy już postawiony dom i wększość prac jest zakończona, pojawiają się pomysły na dołożenie, to tu to tam, jeszcze jakichś wyrobów stolarskich.

W naszym wypadku przygotowaliśmy, na życzenie zamawiającego, ramy, które będą pełniły rolę pułapów pod antresolą. Po obłożeniu ich okładzinami z uprzednio przygotowanego drewna sosnowego, otrzymamy gotowe belki.

Tego typu obudowy z drewna bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie jest nadzwyczaj trudno osadzać lity materiał drzewny.

Belka pełna na odcinku trzech metrów, potrafi ważyć do kilkudziesięciu kilogramów i takie obudowy z drewna winno się osadzać w specjalnie przygotowywane gniazda. W tym wypadku nie było mozliwości wykonania takiej pracy.

Obudowy ramowe z drewna, są lżejsze a przez to łatwiejsze w osadzeniu, dodatkową korzyścią jest możliwość zastosowania wszelakich rodzajów oświetlenia.

Jako, iż wykonane są z ram klejonych na czopy, mamy także pewność ich wytrzymałości, jak wiadomo drewno pracuje podczas zmiany warunków atmosferycznych, potrafiąc czasem płatać przerózne figle. W naszym przypadku wszystkie niepożądane zjawiska są zminimalizowane.

Obudowy z drewna mają także korzystny wpływ na jonizację powietrza.

Można je w dowolny sposób zabezpieczać oraz uszlachetniać ich powierzchnię, stosując różne wykończenia malarskie oraz barwidła.

W dawniejszych czasach czlowiek raczej pomijał sprawy wyglądu a skupiał się na wytrzymałości stawb z drewna, przeto tego typu wyroby były doprawdy ciężkie w rzeczywistości i obszerne w wyglądzie, jedbnakże warto pamietać że przenosiły ciężary całych połaci strzechowych.

Nasze obudowy z drewna cechują się drewnem odpowiednio przygotowanym do osadzenia, o właściwej gęstości i przekrojach, odpowiedniej wilgotności oraz słusznie odpuszczonym.

Do tego typu prac materiał wilgotny i niesezonowany nie nadaje się, gdyż drewno będzie się gięło, kurczyło oraz pękało.

Obudowy z drewna można dodatkowo zabezpieczyć środkami ochrony przeciwpożarowej oraz przed szkodnikami.
Warto nadmienić, że drewno żywiczne jest mniej porażane owadami drążącymi nizli odżywiczane.

Najchętniej wybieranym przez zamawiających gatunkiem drewna jest sosna i świerk, natomiast na życzenie możemy wykonać prace w modrzewiu, jesionie oraz innych gatunkach.

Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Obudowy sufitowe z drewnaPosiadamy w swojej rzemieślniczej ofercie także wyrób oraz osadzanie wszystkich elementów budowlanych w domostwach. Nasze obudowy cechują się starannością wykonania oraz odpowiednio dobranym surowcem. 

Obudowy drewniane płatwi betonowych na suficie, wykonujemy rękodzielniczo, przeto wszelkie nierówności elementów obudowywanych są brane pod uwagę.

Nasze obudowy sufitowe z drewna wykonamy na wymiar oraz w żądanym kolorze.

Z uwagi na zmienne warunki higroskopijne powietrza, ustalamy i dobieramy surowiec tak, aby nasza obudowa sufitowa z drewna nie podlegała dużym wachaniom kurczów drewna, które mogłobny doprowadzić do paczenia samej obudowy.

Przed zamówieniem obudowy sufitowej, prosimy zawsze o ustalenie wilgotności średniej po tygodniowym teście wilgotnościowym.